Vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas ,,Jievaras”

Vyresniųjų  tautinių šokių kolektyvas „Jievaras“ 

(vadovė Virginija Bankauskienė) 

 

 

Kolektyvas įkurtas 2010 m., kolektyvui vadovauja Virginija Bankauskienė. Didžioji dalis kolektyvo narių anksčiau nėra šokę tautiškų šokių – jiems tai nauja patirtis. Jie visi puikūs savo sričių specialistai – pedagogai, savivaldybės darbuotojai, medikai, turime net miškininką – tai žmonės, kuriems rūpi tautinio paveldo išsaugojimas. Kolektyvas dar pakankamai jaunas, todėl labai džiaugiamės savo draugais – tai Balbieriškio „Ringiu“, Garliavos „Ąžuolu“, Kaišiadorių „Savinge“, Marijampolės „Jotvingiu“ – iš jų mokomės, pas juos maloniai praleidžiame laiką festivalių metu. Smagu turėti tokius draugus. Be dalyvavimo draugų festivaliuose, su džiaugsmu dalyvaujame Birštono kurorto šventiniuose renginiuose. Tradicija tapo pažintinės kelionės po atskirus Lietuvos etnografinius regionus, aplankant tų vietovių istorines, gamtos, etnografines įžymybes. Žinoma, vyksta ir įsimintini sezonų „atidarymai“ ir „uždarymai“, gimtadieniai kolektyvo narių sodyboje ant nuostabiosios Verknės kranto.2014m.-Kolektyvas, kartu su Birštono k.c. surengė tautinių šokių festivalį  ,,Jievaro tiltais” (vyresniųjų amžiaus grupė), kuriame smagiai sukosi šokėjai iš visos Lietuvos. ,,Jievaras” dalyvavo tradicinėje Palangos šventėje „Palangos stinta 2015 m.”. Šiais – 2015 m. – kolektyvas dalyvavo festivalyje ,,Subatos vakarėly” Širvintose. ,,Jievaro” šokėjai labai vertina ir brangina nuoširdų bendravimą tarpusavyje ir tarp tautinių šokių kolektyvų, kuriems svarbus Lietuvos tautinės kultūros išsaugojimas.
Vienas iš svarbiausių mūsų pasiekimų – dalyvavimas Respublikinėje Dainų Šventėje „Sodauto“(2014m.). 
Kolektyvo credo – „Tautinės kultūros puoselėjimas – likimo dovanota pareiga“.

 

Vadovė Virginija Bankauskienė
Tel. 8 611 39611, el.p. virginija@birstonokultura.lt

 


 

Liepos 17–20 dienomis Birštono kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Jievaras“ (vadovė – Virginija Bankauskienė) dalyvavo tarptautiniame tautinių ansamblių festivalyje „Poronino vasara“, kuris vyko Poronino mieste, Lenkijoje. Festivalyje kolektyvas atstovavo Birštono kurortui ir šoko tris šokius: „Gumbinę“, „Karvelio polką“ ir „Kaip du paukšteliai“.

 

 

Kartu su Birštono kolektyvu į festivalį vyko Garliavos tautinių šokių kolektyvas „Ąžuolas“ ir Ežerėlio moterų tautinių šokių kolektyvas „Vijoklė“. Tautinių šokių kolektyvų iš Lietuvos nariai kelionės metu ne tik parodė savo šokių programą „Poronino vasaros“ festivalio dalyviams, sulaukė gausių aplodismentų už spalvingą programą, bet ir aplankė lankytinas Lenkijos vietas: Veličkas, Zkopanę, Krokuvą.


 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU