Veikla

 

 

 

 

 

  ĮSTAIGOS VEIKLA


 

 

VEIKLOS KRYPTYS


 

 

VEIKLOS APŽVALGA

   Įstaigos valdymas

 

 


 

Pagrindiniai 2016 metų kultūros centro vykdyti renginiai, projektai

 

 Birštono kultūros centras – tai vieta, kurioje atsiranda naujos ir yra tęsiamos jau susiformavusios tradicijos. Pagal savivaldybės kultūros programą, vykdant projektinę veiklą 2016 metais kurorte surengta per 140 tarptautinių, respublikinių, regioninių ir lokalinių renginių, kuriuose pabuvojo virš 45 tūkst. žmonių. Kultūrinei veiklai buvo skirta 69 tūkst. eurų. Į ją investavome ir savo surinktas lėšas – 63 tūkst. eurų. Rengėme valstybinių ir atmintinų datų paminėjimus (Sausio 13 – oji, Vasario 16 – oji, Kovo 11 – oji ir t.t.), kalendorines šventes (Užgavėnes, Motinos ir Tėvo diena, Joninės, kalėdiniai renginiai ir t.t.), įvairius meno mėgėjų bei profesionalių kolektyvų konkursus, apžiūras, festivalius, koncertus, seminarus ir konferencijas. Tęsėme tamprų kūrybinį ir dalykinį bendradarbiavimą su Birštono jaunimo klubu, neįgaliųjų ir „Bočių“ draugijomis, sporto centru, gimnazija bei menų mokykla.

Ar tai buvo seniūnijų sporto šventė, ar šimtadienis, kultūros centras visada padėjo ir padės. Tarptautiniuose renginiuose užsienyje –Birštoną atstovavo liaudies kapela „Lendrūnas“ (vad. A. Jazbutis)  Lenkijoje, o  Kroatijoje ir Lenkijoje –  šokių kolektyvai „Aguonėlė“ (vad. V. Bankauskienė) ir ,,Kupolė‘‘ (vad. B. Brazdžiūtė).  Įvairiais prizais ir nominacijomis Birštono mėgėjų kolektyvai buvo pagerbti įvairiose apžiūrose, konkursuose, šventėse – mėgėjų teatras – Šeduvoje, Utenoje, Trakuose  šokėjai – Plungėje, Širvintose folkloristai – Šiauliuose, liaudies kapela – Anykščiuose, Jurbarke, Utenoje. Įvyko seniausias Lietuvoje XIX– asis džiazo festivalis „Birštonas 2016“, kuriame dalyvavo 16 kolektyvų iš devynių užsienio šalių. Jame pabuvojo beveik 3000 klausytojų.

Šventiškai praėjo kurorto šventė. Tris dienas galėjome pasiklausyti įvairios muzikos koncertų, stebėti gatvių akcijas, dalyvauti sporto varžybose, liaudies meistrų kermošiuje. Įvyko pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas.

Tęsėme profesionalių tapytojų plenerą „Birštonas“. Daug žiūrovų sulaukė projektai „Muzikuokime drauge, moksleivių mados šventė „Avangardas 2016“, renginių ciklas „Gruodis – šventinis mėnuo“. Deramo pripažinimo respublikoje sulaukė Birštone šeštą kartą surengta liaudiškų kapelų šventė „Griežk, lietuvi“.

Dvyliktą kartą surengėme sakralinės muzikos festivalį „Birštono vargonų vasara“, akordeono muzikos festivalį, tautinių šokių festivalį ,,Jievaro tiltais”, folkloro sambūrį „Ten, kur Nemunas vingiuoja“. Vyko Pažaislio muzikos, Užutrakio ir Kristupo vasaros festivalių koncertai.  Respublikinėje moksleivių dainų šventėje dalyvavo 2 Birštono kultūros centro kolektyvai.

  Į kultūros tarybą buvo kreiptasi  dėl finansavimo programų ir pavyko gauti lėšų dviem projektams 23 tūkst. eurų. Šiomis lėšomis  surengėme akordeono bei džiazo muzikos festivalius. Kurorte vaidino, Jaunimo dramos, Flamenko, ,,Kitoks” teatras,  koncertavo akademiniai, klasikos ir džiazo kolektyvai, įvairūs ansambliai, chorai bei pavieniai atlikėjai. Jų geografija plati: Italija, Danija, JAV, Vokietija, Gruzija, Estija ir  t.t. Šalia tradicinių renginių formavosi ir renginių tradicijos netradicinėse vietose: kinas po atviru dangumi, koncertai skveruose, aikštelėse, krantinėje, Nemajūnų dienos centre. Dėka atsiradusios draugystės su Japonijos, Izraelio ir Kroatijos ambasadomis turėjome galimybę Birštone pasigėrėti šių šalių koncertais bei parodomis.

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU