Suaugusiųjų teatras

DSC_0183

Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatras

(vadovas Rimantas Jacunskas)

 

Teatras Birštone įsikūrė 1975 metais. Teatro veiklai vadovavo keletas režisierių: Povilas Kulvinskas, Romualdas Kučiauskas. Dabartinė teatro trupė susibūrė 2001 metų sausio mėnesį, kai teatro veiklai vadovauti ėmė režisierius Rimantas Jacunskas. Teatras savo kūrybinį kelią pradėjo į kolektyvą susibūrus keturiems aktoriams: Rasai Jaruševičienei, Laimutei Bagdonaitei, Vytautui Ragauskui ir Vytui Burbai. Dabartinį teatro kolektyvą sudaro 12 žmonių: tai Rasa Jaruševičienė, Laimutė Bagdonaitė,Vytas Burba, Olga Sorokina – Zubavičienė, Roma Malinauskienė, Milda Dabašinskienė, Palmira Laurenavičienė, Onutė Kastantinavičienė ir Irena Ūzienė. Du teatro  aktoriai: Vytautas Ragauskas ir Bernardas Radvilavičius (dar tarybiniais laikais už kūrybinius nuopelnus) apdovanoti  ,,Kultūros žymūno ženklu”.

Per septynetą savo gyvavimo metų teatro kolektyvas yra pastatęs keturis komedijos žanro spektaklius ir vieną draminio žanro spektaklį. Keturi iš jų: A. Činarovo ,,BRANGUSAI PABUČIAVIMAS, PER KANČIAS Į…” (pagal Fredro pjesę  ,,ŽVAKUTĖ UŽGESO”), A. P. Čechovo ,,PIRŠLYBOS” ir A. P. Čechovo ,,KURPIUS IR NELABASIS” buvo įvertinti  DIPLOMAIS respublikinėse mėgėjų teatrų šventėse apžiūrose ,,ATSPINDŽIAI” – 2002, 2004, 2006, 2007 metais ir pateko į geriausių (tų metų respublikos mėgėjų teatrų) spektaklių dešimtukus .

aukso-paukste12006 m. Režisieriui ir aktoriui Rimantui Jacunskui yra įteiktas diplomas už sukurtą ryškiausią sezono vyro vaidmenį spektaklyje PIRŠLYBOS pagal A. P. Čechovo pjesę. 2007 m. teatras, už kūrybinius nuopelnus ir spektaklį ,,KURPIUS IR NELABASIS”, pagal to paties pavadinimo A. P. Čechovo apsakymą  ,,Kurpius ir nelabasis “ apdovanotas aukščiausiu mėgėjų teatro kūrybinių pasiekimų
įvertinimu ,,AUKSO PAUKŠTE”.
2008 m. mėgėjų teatro šventėje ,,TEGYVUOJA TEATRAS”, vykusioje Telžių Žemaitės dramos teatre, režisierius Rimantas Jacunskas buvo nominuotas PJERO statulėle ir diplomu ,,Ryškiausias sezono aktorius”, taip pat už dailininko kūrybinį darbą režisieriui įteiktas diplomas ,,Ryškiausia sezono scenografija”, o teatro kolektyvas ir režisierius buvo nominuotas PJERO statulėle ir diplomu ,,Ryškiausias sezono spektaklis”.
Teatro kolektyvas  yra surengęs septynis respublikinius suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalius ,,Rojaus obuoliukai”. Juose dalyvavo nemažai mėgėjų teatrų kolektyvų iš Dzūkijos, Aukštaitijos ir Žemaitijos regionų. Teatro iniciatyva, Birštone vykotrys respublikinės vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros šventės: MOLINUKO TEATRAS, ŠIMTAKOJIS, ATSPINDŽIAI. Taip pat  teatro kolektyvas visus tuos metus aktyviai dalyvavo respublikos mėgėjų teatrų rengiamose šventėse, festivaliuose ir apžiūrose Šakiuose,Utenoje, Ukmergėje, Raseiniuose, Kaune, Kupiškyje,Klaipėdoje, Kretingoje, Nidoje, Jonavoje, Juodkrantėje, Jurbarke, Švenčionėliuose, Matuizuose, Paluobiuose ir kituose Respublikos miestuose bei miesteliuose. Teatro kolektyvas artimai bendrauja su Šakių Zanavykų teatro, Jonavos savivaldybės teatro kolektyvais. Teatro kolektyvas aktyviai ieško draugų ir bendraminčių, kuria planus ateičiai.

 

Teatro režisierius
Rimantas Jacunskas
Mob. tel.: 8 616 14 308
El. p.: rimantas@birstonokultura.lt

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU