SAPNŲ GAUDYKLĖ Pianisto Gintaro Januševičiaus rečitalis

BVMA logo320 (Small)-800x600

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio 2 d., sekmadienis, 19 val.BVMA bilietaiKZ-2

Birštono Kurhauzas (B. Sruogos g. 2)

 

 

SAPNŲ GAUDYKLĖ

Pianisto Gintaro Januševičiaus rečitalis      

 

 

 

Bilieto kaina: 5 EUR
Bilietai internetu: http://www.bilietai.lt/lt/event/26294

 

 


 

„Jaučiu pašaukimą mokyti žmones suprasti ir pamėgti klasikinę muziką. Mėgstu pasakoti jiems įdomias muzikines istorijas, rodyti dar negirdėtus kūrinius ar neįprastais rakursais pristatyti žinomus. Padaryčiau bet ką, kad programa būtų įdomi“, – teigia tarptautinių konkursų laureatas, Europoje ir už jos ribų koncertuojantis pianistas Gintaras Januševičius.
Ne itin dažnai Lietuvos publiką savo koncertais nudžiuginantis menininkas šį kartą pristatys konceptualiai magišką programą „Sapnų gaudyklė“, kurioje trisdešimtmečio proga pianistas apjungė mistiškiausius savo mėgstamų kompozitorių kūrinius.
L. van Bethoveno „Mėnesienos sonata“, C. Debussy „Mėnulio šviesa“ ar S. Rachmaninovo „Etiudas paveikslas“ c-moll kartu su kompozitorių G. Ligeti, A. Skriabino ar J. Andrejevo kūriniais kvies į košmarais ir idilėmis persmelktą kelionę per naktį.
Nepaisant to, kad koncerto metu pianistas atliks dėl savo sudėtingumo baisiausiais pianistų košmarais tituluojamus kūrinius, publika, dėka fortepijone išskleistos sapnų gaudyklės, girdės tik gražiausius instrumento garsus.

G. Januševičius po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tęsti mokslų išvyko į Hanoverio aukštąją muzikos ir teatro mokyklą, pas vieną žymiausių rusų pianistų, profesorių Vladimirą Krainevą. Šiuo metu G. Januševičius gyvena šiame Vokietijos mieste ir yra koncertų serijos „Plathner’s Eleven“ meno vadovas.
Pradedant šešioliktaisiais pianisto gyvenimo metais, jis tapo ne vieno konkurso laureatu bei nugalėtoju: laimėjo respublikinius Balio Dvariono ir Johanno Sebastiano Bacho konkursus (2000), Grand Prix tarptautiniame Fryderyko Chopino pianistų konkurse Estijoje (2002), pelnė diplomus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų konkurse Vilniuje (2003) ir Monrealio pianistų konkurse Kanadoje (2004), taip pat laimėjo tarptautinių Yamaha bei Yehudi Menuhin Life Music Now fondų surengtų konkursų stipendijas. 2007 m. tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse G. Januševičius laimėjo trečiąją vietą, o Prancūzijoje vykusiame pianistų konkurse Piano Campus – bronzos medalį.
Pirmą kartą su orkestru pianistas debiutavo būdamas 15 metų, o po savaitės įvyko jo debiutas Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. Atlikėjas pasirodė tokiose žymiose salėse, kaip Palau de la Música Catalana Barselonoje, Salle Wilfrid-Pelletier Monrealyje, Sala Mozart Saragosoje, „Estonia“ Taline ir t. t. G. Januševičiaus solo rečitaliai vyko Paryžiuje, Taline, Maskvoje, Varšuvoje, Korke, Hamamatsu ir kituose miestuose. Jis bendradarbiavo su tokiais dirigentais, kaip Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Pavel Berman, Jacques Lacombe, Fuat Mansurov, Dmitry Liss ir kt. Pianistas nuolat koncertuoja įvairiuose festivaliuose.
G. Januševičius dažniausiai atlieka rusų kompozitorių kūrinius. Didžiąją jo repertuaro dalį sudaro Sergejaus Rachmaninovo, Modesto Musorgskio, Sergejaus Prokofjevo ir kt. fortepijoniniai opusai. Taip pat pianistas garsėja savo Frederiko Chopino ir Johaneso Brahmso kūrinių interpretacijomis.

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU