Koncertas „Virtuozinės muzikos dvelksmas“

Vasario 17 d., penktadienį, 19 val.

Birštono kurhauze    

 

 Kamerinės muzikos koncertas

„Virtuozinės muzikos dvelksmas

 

 

Festivalio – vasaros akademijos “Ars Lituanica” prizo laimėtojos

 

Janay Tulenova – smuikas (Kazachstanas)

Reina Shibutani – smuikas (Japonija)

Aki Maeda –  fortepijonas (Japonija)

 

Programoje: Camille Saint-Säens, Eugène Ysaye, Johannes Brahms, Heinrich Ernst, Fritz Kreisler, Piotr Čaikovskij, Franz Waxman kūriniai

 

Japonija ir Kazachstanas – toli nuo Lietuvos, tad ir jų atlikėjų pavardes gana retai skaitome mūsų koncertų afišose. „Virtuozinės muzikos dvelksmas“ suteiks galimybę paklausyti minėtose šalyse užaugusių puikių atlikėjų pasirodymo. Šiuo metu Austrijoje įsikūrusios smuikininkės Janay Tulenova,  Reina Shibutani ir pianistė Aki Maeda – dar labai jaunos, bet jau yra laimėjusios daug tarptautinių konkursų. Šiemet jos buvo apdovanotos festivalio-vasaros akademijos Ars Lituanica prizu. Šį reikalingą ir jaunų atlikėjų raišką skatinantį renginį organizuoja Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas.

Virtuozinė koncerto programa atlikėjoms leis ne tik išskleisti savo gebėjimus, bet ir pamalonins klausytojų ausis gražiomis romantinės muzikos melodijomis.

 

Bilieto kaina 4 eur. Bilietai parduodami kurhauze vasario 17 d. nuo 18 val.

_______________________________________________________________

Reina Shibutani – japonų smuikininkė, gimusi 1993 metais Tokijuje. Griežti smuiku pradėjo penkerių metų, mokėsi pas Takashi Shimizu, Gérard Poulet, Larissa Kolos, Igor Voloshin, Benjamin Schmid, o šiuo metu mokosi žymaus smuikininko Pavel Vernikov smuiko klasėje Vienoje. Reina Shibutani yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, aukščiausius apdovanojimus pelniusi 8-ajame Tarptautiniame Osakos bei 5-ajame Tarptautiniame Yokohama smuikininkų konkursuose, pirmąją vietą ir Grand Prix 11-ajame „Premio Citta’ di Padova” bei Augustin Aponte smuikinikų konkursuose. Aukštas prizines vietas smuikininkė užėmė Kloster Schöntal, Louis Spohr, Postacchini bei Maltos tarptautiniuose smuikininkų konkursuose.

Reina Shibutani aktyviai koncertuoja nuo pat vaikystės. Jos rečitaliai sulaukia daug dėmesio ir gerų atsiliepimų spaudoje. Kaip solistė smuikininkė yra pasirodžiusi su Jenos bei Saksonijos filharmonijos orkestrais, Veimaro Listo muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Galicijos kameriniu orkestru ir daugeliu kitų.

Reina Shibutani studijavo Tokyo menų universitete, École normale de musique Paryžiuje  bei Zalcburgo Mozarteum Universitete.

 

Janay Tulenova pradėjo groti smuiku nuo mažų dienų ir mokėsi K. Baiseitovoi vardo specialiojoje muzikos mokykloje gabiems vaikams Almaty mieste Kazachstane pas prof. Nina Patrusheva. 2008-aisiais ji laimėjo Grand-Prix Kazachstano Respublikos smuikininkų konkurse, po kurio buvo pakviesta atlikti S. Prokofiev Koncertą smuikui Nr. 1 kartu su Maestro Vag Papyan ir Kazachstano valstybiniu akademiniu simfoniniu orkestru.

Nuo 2011-ųjų Janay studijavo Maskvos valstybinėje konservatorijoje prof. A. Petrovich Kirov smuiko klasę. Ten ji įstojo 4 numeriu iš 28 priimtų kandidatų ir gavo mokslams pilną stpendiją. Po metų smuikininkė išvyko į Mastrichtą (Olandija) mokytis pas prof. Boris Belkin. Olandijoje Janau įgijo bakalauro laipsnio diplomą ir šiuo metu tęsia magistrantūros studijas Vienos muzikos universitete, prof. Christian Altenburger smuiko klasėje.

 

AKI MAEDA gimė Japonijoje, kur nuo mažens pradėjo mokytis fortepijono ir smuiko specialybių paraleliai. Stodama į Kyoto menų universitetą, Aki pasirinko fortepijoną, kuris 2008-aisiais ją atvedė į Europos muzikos sostinę Vieną. Čia ji studijavo Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete profesoriaus Roland Keller klasėje, o 2015-aisiais apsigynė magistro diplomą su pagyrimu.

 

Kaip solistė Aki užėmė prizines vietas Elena Rombro-Stepanow bei Dr. Josef Dichler konkursuose Vienoje, o tarptautiniame Prancūzijoje vykstančiame konkurse „Ile de France“ pasiekė finalinį turą.

Aki pasirodė svarbiausiose Japonijos ir Austrijos koncertų salėse, tokiose kaip Vienos Musikverein ir Konzerthaus, ji yra nuolat kviečiama koncertuoti įvairiuose Europos muzikos festivaliuose bei akompanuoti tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip Fritz Kreisler smuikininkų konkurse Vienoje, Bled festivalio konkurse Slovėnijoje bei Orpheus muzikos akademijoje.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU