Gintaras Januševičius. ,,Mažasis princas”

Kovo 8 d., penktadienis, 19 val.

Birštono kurhauze

 

,,MAŽASIS PRINCAS”

 

GINTARAS JANUŠEVIČIUS –

pianistas ir skaitovas (Lietuva / Vokietija)

 

Antoine de Saint-Exupery novelė, atgyjanti 27-ių prancūzų kompozitorių miniatiūrose

 

Pianistas Gintaras Januševičius jau dešimt metų stebina savo klausytojus išradingomis programomis. Klausytojai ilgai nepamirš jo “Sapnų gaudyklės”, “Visų Šopeno valsų”, “Naujojo koloso” ar “Venecijos pirklio istorijų”. Kiekvienoje programoje G. Januševičius tarytum chameleonas persikūnyja ne tik į kitokius personažus, tačiau kartu persikelia į kitą laikmetį, kultūrą ar muzikinį stilių. Ilgus metus dailindamas savo unikalias programas, jis kruopščiai atrenka kūrinius ir tarytum surenka juos į vientisą muzikinį vėrinį, kurį padailina pasakojimais, vaizdais, aktoriniais elementais ar net kvapais. Savo novatoriškomis koncertų idėjomis jis žavi Niujorko, Paryžiaus, Londono, Ciūricho, Rio de Janeiro klausytojus, o taip pat kasmet grįžta į Lietuvos koncertų sales.

 

Dabar jis imasi didžiausio ligšiolinio iššūkio. Dar 2016 metais sukūręs programos juodraštį, po septynerių metų jis pristato solinę programą “Mažasis princas”. Joje G. Januševičius – ir pianistas, ir pasakotojas, muzikos garsų magija suteikiantis legendinei Antoine de Saint-Exupery istorijai dar nematytą formą. Filosofinis knygos tekstas yra apgaubiamas net 27 XIX-XX amžiaus prancūzų kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Jų autoriai – tiek puikiai pažįstami Claude Debussy, Maurice Ravel, Georges Bizet, Camille Saint-Saëns, tiek Lietuvos publikai menkai žinomi Jehan Alain, Gabriel Grovlez, Jean-Henri Ravina ar Cécile Chaminade. Taigi koncertą galima vadinti tiek monospektakliu, tiek tam tikra Prancūzijos muzikos retrospektyva.

 

Vokietijoje gyvenantis bei visame pasaulyje koncertuojantis pianistas išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo. Kaip solistas jis grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, pasirodė tokiose salėse kaip Barselonos „Palau de la Musica Catalana“, Wiurzburgo Rezidencija, Monrealio Wilfrido Pelletier salė, Madrido Auditorija, Šenženio koncertų salė, Paryžiaus Cortot salė, Talino „Rahvusooper Estonia“ ir t.t. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, kurių tarpe – prestižiniai festivaliai Šopeno Duszniki-Zdroj (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt. 2017 metais jis įkūrė didžiausią Baltijos šalyse pianistų akademiją “Klaipėda Piano Masters”, o 2021 metais prisijungė prie LRT KLASIKA komandos, kur toliau puoselėja savo aistrą muzikiniam švietimui.

 

Programoje „Mažasis princas” A. de Saint-Exupery novelę apgaubiu prancūzų fortepijoninėmis miniatiūromis. Šiame net dviejų su puse valandų renginyje išgirsite 27-ių prancūzų kompozitorių perliukus, o be žymiųjų C. Debussy, M. Ravelio, G. Bizet ar C. Saint-Saenso susipažinsite ir atrasite gerokai mažiau pažįstamus vardus, kaip C. Chaminade, M. Bonis, E. Chabrier, G. Grovlez ir begalę kitų. Straipsnį apie programą rasite čia.

 

Koncertų metu už auką bus galima įsigyti specialią „Mažojo princo” atvirutę, ant kurios, jei norėsite, mielai autorius paliks autografą. Visos už atvirutes gautos lėšos bus padovanotos fondui, besirūpinančiam specialių poreikių turinčiais vaikais.

 

Koncerto trukmė – 2:30 val. su pertrauka


Bilietai parduodami kurhauze valanda prieš koncertą ir kakava.lt
Informacija ir išankstinis bilietų užsakymas tel. 8 319 65546, el.p.kasa@birstonokultura.lt

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU