GINTARAS JANUŠEVIČIUS. Fortepijoninė misterija VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS

Spalio 28 d., penktadienį, 19 val.

Birštono kurhauze

 

GINTARAS JANUŠEVIČIUS

Fortepijoninė misterija

VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS

 

 

 

 

Programoje – A. Vivaldi, B. Galuppi, F. Chopin, F. Liszt, C. Debussy, E. Wolf-Ferrari, N. Galiamova ir kt. Pianisto Gintaro Januševičiaus programa, tai – muzikinė misterija, sukurta pagal Venecijos legendas ir vaizdus, kurioje atlikėjas pakvies kartu su juo keliauti po paslaptingąjį miestą ir, sekant muzikos kūrinių kaitą, lyg gondolos nešamiems pro Venecijos gyventojų portretus bei miesto paveikslus, intuityviai pajusti ir prisiliesti prie senųjų laikų gyvenimo slėpinių. Klausytojai atpažins karnavalo personažus Piero ir Arlekiną, klastingąjį Kazanovą, mėgausis murano vitražų, šilko bei apelsinų žiedų kvapo įkvėptu skambesiu.

 


Bilieto kaina 8 eur.

Bilietai parduodami kurhauze valanda prieš koncertą

 

 

 

 

 

 


Visame pasaulyje koncertuojantis pianistas išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo. Kaip solistas jis grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Londone, Paryžiuje, ir kt.. Pasirodė tokiose salėse kaip Barselonos „Palau de la Musica Catalana“, Wiurzburgo Rezidencija, Monrealio Wilfrido Pelletier salė, Madrido Auditorija, Šenženio koncertų salė, Paryžiaus Cortot salė, Talino „Rahvusooper Estonia“ ir t.t. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, kurių tarpe – prestižiniai festivaliai Šopeno Duszniki-Zdroj (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt.

 

Januševičius mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo LMTA bei Hanoverio muzikos ir teatro universitete. Jo profesoriai – Jurgis Bialobžeskis, Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai. Nuo 2020 m. G. Januševičius pats dėsto Hanoverio Muzikos ir teatro universitete bei veda meistriškumo pamokas JAV, Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir daugelyje Europos šalių. Pianistas yra fortepijono akademijų „Klaipėda Piano Masters“ (Lietuva) bei „Feuerwerk” (Vokietija) steigėjas ir meno vadovas. 2021 m. G. Januševičius įsiliejo į Lietuvos nacionalinio radijo LRT KLASIKA programos darbą kaip muzikinės laidos „Bazinis Akordas“ bendraautorius ir vedėjas.

 

2022/2023 m. G. Januševičiaus planuose – koncertinės kelionės, meistriškumo pamokos bei dalyvavimas žiuri komisijos darbe tokiose šalyse kaip Vokietija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Švedija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė bei JAV.

 

 

 

 

 

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU