Rugsėjo 10 d., šeštadienį, 19 val.
Birštono kultūros centre
Koncertas su dviejų dalių programa
,,Tamsa. Šviesa. Meilė.’’
Renginiai yra nemokami.
EURITMIJA
Euritmijos menas pasaulyje dar jaunas. Jam 110 metų. Šis judesio menas gimė 1912m. Vokietijoje, jo pradininkas – R.Štaineris. Euritmijos meną jis apibūdina kaip matomą kalbą dirbant su recituojamais, deklamuojamais tekstais bei matomą muziką – dirbant su gyva instrumentine muzika.
Laikui bėgant euritmija plito po visą pasaulį: kūrėsi studijų centrai (šiuo metu jie yra visuose žemynuose), euritmijos menininkų grupės, įvairių euritmijos sričių tyrimų iniciatyvinės grupės, Valdorfo darželių ir mokyklų mokiniai kartą ar kelis kartus per savaitę praktikuoja šį dalyką euritmijos pamokoje.
Euritmija yra kelių krypčių: meninė, pedagoginė, socialinė ir gydomoji. Pastaruosius 20 metų pasaulyje intensyviai vyksta euritminio instrumento- judesio kokybių ir galimybių paieškos, gilinimasi į unikalų tam tikrų pasaulio kalbų garsyną ir jo išraišką, ieškoma sąlyčio taškų su kitomis meno sritimis.
Iki 2008 metų, baigusi studijas Danijoje, pirmoji euritmistė Lietuvoje – Loreta Matorkienė, ilgus metus dirbo su pedagogine euritmija Vilniaus Valdorfo mokykloje ir darželiuose. Po Nepriklausomybės atkūrimo saujelė lietuvių yra baigę studijas kitose šalyse ir gyvena bei dirba Vokietijoje, JAV, Nyderlanduose, Norvegijoje. Šiuo metu Lietuvoje ugdoma pirmoji euritmistų laida. Kursą kuruoja Niurnbergo Euritmijos Akademija.
Dviejų dalių programą „Tamsa, šviesa, meilė” atliks 9-ios šių euritmijos studijų Lietuvoje studentės, kaip baigiamąjį studijų etapą. Meninė euritmija visuomenei bus pristatoma Vilniuje, Kaune ir Birštone. Maloniai kviečiame ateiti, pamatyti ir patirti. Savo buvimu ir palaikymu prisidėsite prie šio judesio meno sklaidos Lietuvoje.
*********************************************************************************
I-DALIS
TAMSA, ŠVIESA, MEILĖ
Šiandieniniame chaoso, greitos kaitos pasaulyje, aštriai iškyla žmogiškas poreikis rasti pagrindą po kojomis, kuris nušviestų žmogaus kaip individualybės ir visos žmonijos ateities perspektyvas. Apmąstydami šias temas ir gyvendami jomis, per meninę euritmiją leidomės į kelionę iš tamsos per šviesą meilės link. Pastaroji ataidi iš ateities kaip siektinas atsakymas.
Keliausime lydimi muzikos bei poetine kalba perteikiamo turinio, vidinių išgyvenimų ir besiveriančių prasmių. Euritmijos judesiu – matoma kalba bei matoma muzika – bus atliekama M.Martinaičio, J.Marcinkevičiaus, J.Ivanauskaitės, V.M.Putino, H.Nagio, L.Petronienės, O.Rašytės ir R.Štainerio poezija su C.Debussy, B.Bartoko, L.van Bethoveno bei kitų žymių kompozitorių muzika.
- Meniniai vadovai: Stefan Paniza, Rūta Bagdonavičiūtė
- Skaitovė: Rūta Bagdonavičiūtė
- Akomponiatorė: Mariia Kurhuzova
- Euritmistės: Aistė Leonavičienė, Daiva Ladukienė, Džilda Narmontienė, Eglė Palivonienė, Edita Kazakevičienė, Ieva Zokaitienė, Justina Ližaitienė, Loreta Kmieliauskienė, Vilma Dastikienė.
**********************************************************************************************
II-DALIS
VORO VESTUVĖS
Tai nuotaikingas pasakojimas, įtraukiantis spalvingais vaizdiniais bei eile charakteringų veikėjų. Po žolėmis atgyja voro Tabalai bei vabalų pasaulis. Jame nuolat trūksta šviesos ir vyrauja godumo bei paikumo nuotaikos. Priešprieša jam – gyvybingas, kupinas judesio ir nesavanaudiško džiaugsmo paukščių pasaulis. Jis gyvena bei kvėpuoja su saule.
Kuriam pasauliui švies saulė? Ką sumanė voras Tabalai ir kuo visa tai baigėsi pamatysite eiliuotoje pasakoje, kuri skleisis per šviesų, spalvų, muzikos ir euritmijos judesių pasaulius.
- Eilės: J.Marcinkevičius
- Muzika: V.Neugasimovas
**********************************************************************************************
Šie renginiai yra galimi dėl paramos. Euritmijos studentės nuoširdžiai dėkoja už rėmimą ir nuolatinį palaikymą:
- Stiftelsen Kristian Gerhard Jebsen fondas
- Mahle Stiftung fondas
- IAO Stiftung fondas
- Kauno Valdorfo mokykla
- Vilniaus VIVA mokykla
- Euritmisčių šeimos