Džiazo kvartetas „Kęstutis Vaiginis Quartet“ (Lietuva-JAV)

Liepos 15 d., penktadienį, 19 val.

Birštono kurhauze  

 

Photo-9
 

Kopija iš main
Ben-Wolfe-4 kopija jan4

 

Džiazo kvartetas

„Kęstutis Vaiginis Quartet“ (Lietuva-JAV)         

 

 

Kęstutis Vaiginis– saksofonas 

Donaldas Edwardsas– mušamieji

Borisas Kozlovas– kontrabosas

Dave Allen- gitara 

 

„Kęstutis Vaiginis Quartet“ publikai dovanos tikrą, kokybišką, abejingais nepaliksiantį džiazą.

Saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis yra  vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais jis atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse.

Kęstučio Vaiginio kaip kompozitoriaus talentas atsiskleidė dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, „Prince Claus Conservatoire“ bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje (Olandija), tobulinantis Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Studijų metais jis ėmė rašyti muziką ir bigbendams. Kęstutis  buvo subūręs Lietuvoje nepriklausomą jaunimo bigbendą „Independent Artists Ensemble“, grojo savo kompozicijas su Vokietijos valstybiniu jaunimo džiazo orkestru.

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Davidas Berkmanas, Davidas Kikoski, Heikko Remmelis, Jelle Van Gie, Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karmaranas, Burakas Bedikyanas, Caneras Kaptanas, Herbie Kopfas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikantai. Atlikėjas yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų kvarteto „Tree Stones“ bei Dainiaus Pulausko grupės narys.

Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir  kviestinis artistas Kęstutis  pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo, Tokijo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo keturiuose žemynuose.

Prieš trejus metus saksofonininkui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus skiriamas tik vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Kęstučio Vaiginio  diskografijoje – dešimt albumų, tarp jų –  trys autoriniai, dar kelios kompozicijos yra įtrauktos  į lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti  iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą „Unexpected Choices“, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Jaunosios kartos Lietuvos džiazo atstovas gros savo kompozicijas su Dave Allen (gitara), Borisu Kozlovu (kontrabosas) ir Donald Edwards (mušamieji). Šio unikalaus projekto dėka klausytojai turės galimybę vienoje scenoje išgirsti pasaulyje plačiai kritikų pripažintus atlikėjus.

Bosininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Borisas Kozlovas 1991-aisiais persikėlė iš Maskvos į Niujorką, vos išrinktas Sovietų Sąjungos Metų jaunuoju džiazo muzikantu. Prieš tai jis laimėjo „Grand Prix“ Pirmajame Sovietų Sąjungos džiazo solistų konkurse.

Už Atlanto gabų improvizuotoją greitai pastebėjo ir ėmė kviestis projektams iškilios muzikos asmenybės: Bobby Watsonas, Benny Golsonas, Jamesas Moody, Ravi Coltrane‘as, Phillipas Harperis, Michelis Petrucciani, Michelis Legrand‘as, Joey Calderazzo, Billas Ware‘as, Markas Whitfieldas, Jackas Wilkinsas, Victoras Lewisas, Robinas Eubanksas ir daugybė kitų.

Bosininkas dalijosi scena su McCoy Tyneriu, Jimmy Cobbu, Maceo Parkeriu, Jimmy Smithu, Henry Butleriu, Tootsu Thielemansu, Clarku Terry, įrašė net 160 albumų. Jis 9 kartus nominuotas „Grammy“, du kartus laimėjo šį apdovanojimą.

Borisas yra ilgametis “Mingus Big Band”,  “Mingus Dynasty” ir “Mingus Orchestra” bosininkas, aranžuotojas ir meno vadovas. Jis intensyviai gastroliuoja bei  įrašinėja muziką ir su savo grupe „Malfunction Alibi“, groja solo bei  veda meistriškumo kursus visame pasaulyje.

Projekto kontrabosininkas B.Kozlovas, pasak muzikos kritikų, vienas iš pagrindinių šiuolaikinio džiazo ramsčių–virtuozas, du dešimtmečius aktyvi ir itin vertinama Niujorko džiazo scenos dalis, nominuotas net 9 „Grammy“ apdovanojimams, dviejų „Grammy“ laimėtojas, daugiametis prestižinio „Ch. Mingus Big Bendo“ meninis vadovas.

 

 

Neatsitiktinai šioje muzikos titanų kompanijoje sutinkame vienu universaliausių laikomą JAV būgnininką Donaldą Edwardsą. Jis – vienas žinomiausių Niujorko džiazo būgnininkų. Šio atlikėjo virtuoziškumas atsiskleidžia įvairių muzikos žanrų interpretavimu ir jungimu – pradedant hip-hopr&b, jazz, funk muzika – baigiant gospelo žanru. Kaip ir kiti du projekto svečiai, D.Edwardsas yra ne tik „Opus 5“ narys, bet ir „MingusBigBendo“, 2011 metais laimėjusio „Grammy“ apdovanojimą, pastovusis narys.

Būgnininkas ir kompozitorius Donaldas  Edwardsas taip pat priklauso Niujorko džiazo elitui. Jis užaugo ir mokėsi muzikos Naujajame Orleane, tad gerai susipažino su vietos muzikos tradicijomis, laisvai nardo tarp įvairiausių stilių ir žanrų – nuo diksilendo, hiphopo ir popso iki ritmenbliuzo, džiazo, fanko, gospelo.

1994 metais laimėjęs Luizianos meno ambasadoriaus apdovanojimą kaip muzikos kūrėjas Donaldas tapo graibstyte graibstomu būgnininku. Sėkmė nuo jo nenusisuko ir persikėlus į Niujorką. Sunku net išvardyti  visus korifėjus, su kuriais jam teko groti. Tarp jų – Freddie Hubbardas, Tomas Harrellas, Branfordas ir Wyntonas Marsalisai, Joey Calderazzo, Charlie Hunteris, Dave‘as Hollandas, Dr. Lonnie Smithas, Davidas  Kikoski, Russellas Malone,  George‘as Colliganas, Markas Whitfieldas.

 

 

Dave Allen  gimė Filadelfijoje , tačiau 1988 metais persikėlė į Niujorką ir prisijungė prie Manhattan School of Music . Jau 16-kos metų Davis tapo pripažintu gitaristu . Nuolat muzikuoja su David Liebmanu , Mark Turner, Seamus Blake , Jeff Ballard ir daugeliu kitų žinomų bei pripažintų muzikantų. Jis  įrašė du albumus – ,,Untold Stories” ir  ,,Real Imagined ” .

___________________________________________________

Bilieto kaina 8 eur. Kasa dirbs liepos 15 d. kurhauze nuo 18 val.

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU