DŽIAZAS IR KOMEDIJA

BVMA logo320 (Small)-800x600

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio 1 d. šeštadienis 19 val.

Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)   Dziazas ir komedija_pagrindinis

 

DŽIAZAS IR KOMEDIJA

 

Vieną linksmiausių nebyliojo kino komedijų istorijoje Harold Lloyd „Saugumas paskutinėje

vietoje“ gyvai įgarsins tarptautinė džiazo grupė:

 

Dave Allen (gitara, JAV),
Arkadijus Gotesmanas (perkusija, Lietuva)
Heikko Remmel (kontrabosas, Estija)
Kęstutis Vaiginis (saksofonas, Lietuva)

 

 

Bilieto kaina: 5 EUR

Bilietai internetu:  http://www.bilietai.lt/lt/event/26275

 


 

„Birštono vasaros menų akademijos“ atidarymo koncerte Lietuvos ir užsienio džiazo meistrai kvies patirti muzikos ir kino sintezę įgarsindami juokingiausią nebyliojo kino komediją „Saugumas paskutinėje vietoje“.

Klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti būtent šiam projektui susibūrusius aukščiausios prabos džiazo muzikantus ir stebėti „čia ir dabar“ gimstančios kūrybos procesus. Tai – tarsi savotiška muzikinė atrakcija ir nemenkas iššūkis muzikantams: improvizuojant scenoje derintis ne vien prie scenos partnerių, bet ir prie rodomo filmo.

1923 m. sukurtas filmas „Saugumas paskutinėje vietoje“ pelnė Haroldui Lloydui „nutrūktgalviškos komedijos karaliaus“ pravardę. Šioje komedijoje  atpažįstamas vienas garsiausių nebyliojo kino eros vaizdų: H. Lloydas kabo dangoraižio viršūnėj virš judrios gatvės įsikibęs linkstančių laikrodžio rodyklių. Filmas sulaukė didelės sėkmės ir kritikų pripažinimo bei įtvirtino Lloydą tarp ryškiausių ankstyvojo kino figūrų.

Koncertas „Džiazas ir komedija“ yra vienas iš įvairiuose Lietuvos miestuose vyksiančių gyvos muzikos ir nebylaus kino klasikos ciklo „Nebylaus kino muzika“ renginių.


 

„Birštono vasaros menų akademiją“ pradės džiazo meistrai ir sena komedija

 

pagaliau saugu 1

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio pirmąją (šeštadienį) „Birštono vasaros menų akademijos“ atidarymo koncerte Lietuvos ir užsienio džiazo meistrai kvies patirti muzikos ir kino sintezę įgarsindami vieną linksmiausių nebyliojo kino istorijoje komedijų su Haroldu Lloydu „Pagaliau saugu!“ (rež. F. C. Newmeyer). Kultinę komediją gyvai įgarsins tarptautinė džiazo grupė: Dave Allen (gitara, JAV), Arkadijus Gotesmanas (perkusija, Lietuva), Heikko Remmel (kontrabosas, Estija), Kęstutis Vaiginis (saksofonas, Lietuva).

Klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti būtent šiam projektui susibūrusius aukščiausios prabos džiazo muzikantus ir stebėti „čia ir dabar“ gimstančios kūrybos procesus. Tai – tarsi savotiška muzikinė atrakcija ir nemenkas iššūkis muzikantams: improvizuojant scenoje derintis ne vien prie scenos partnerių, bet ir prie rodomo filmo.

Vienas iš filmą įgarsinančių muzikantų amerikiečių džiazo gitaristas ir kompozitorius Dave‘as Allenas yra vienas savičiausių džiazo virtuozų, kurį dar būnant vos šešiolikos, kylančiu talentu pripažino autoritetingas JAV žurnalas „Guitar Player“.

„Kaip kompozitoriui, kino ir poezijos kalba man labai svarbi. Įdomu tyrinėti skirtingų meno rūšių panašumus ir skirtumus. Poezijoje, kaip ir džiazo muzikoje, egzistuoja ritmas, balso tembras, melodija ir forma. Be ritmikos neapsieina ir kino montažas. Filmui „Pagaliau saugu!“ muziką kūriau specialiai. Kompozicijos yra kur kas sudėtingesnės nei grojant koncerte.“ – pasakoja atlikėjas.

1923 m. sukurtas filmas „Pagaliau saugu!“ pelnė pagrindinio vaidmens atlikėjui Haroldui Lloydui „nutrūktgalviškos komedijos karaliaus“ pravardę. Šioje komedijoje  atpažįstamas vienas garsiausių nebyliojo kino eros vaizdų: H. Lloydas kabo dangoraižio viršūnėj virš judrios gatvės įsikibęs linkstančių laikrodžio rodyklių. Filmas sulaukė didelės sėkmės ir kritikų pripažinimo bei įtvirtino Lloydą tarp ryškiausių ankstyvojo kino figūrų. Per 34 metus trukusią kino karjerą, komikas H. Lloydas (1893-1971) spėjo pasirodyti dviejuose šimtuose skirtingų komedijų. Vis tik žymiausia yra laikoma komedija „Pagaliau saugu!“.

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU