Fleitos ir violončelės dueto koncertas ,,Duo Nida“

Rugpjūčio 6 d., šeštadienis, 19 val. 

Birštono kurhauze

 

 

Fleitos ir violončelės dueto koncertas
Duo Nida

muzika apie vandens ir smėlio meilę

 

 

Fleitininkė Miglė Astrauskaitė ir violončelininkas Jordan Costard (Prancūzija) susipažino studijų metais Paryžiuje. Meilė menui bei eklektiškas skonis muzikai juos paskatino groti kartu, taip gimė neįprastos sudėties duo Nida, subtiliai apjungiantis fleitos ir violončelės tembrus bei kuriantis originalų muzikinį sąskambį. Renkantis pavadinimą tikslas buvo aiškus – jis turi pasakoti apie Lietuvą kuri Miglei – gimtoji šalis, o Jordan – antri namai. Nida, tai jūra ir marios, kopos ir miškas, Lietuvos gamtos grožis. Duo Nida – tai fleita ir violončelė, duetas, primenantis smėlio ir vandens susijungimą bei kuriantis išskirtinį muzikinį peizažą.

 

Miglės ir Jordan muzikinis kelias kupinas apdovanojimų bei turiningų muzikinių patirčių, abu muzikantai – įvairių tarptautinių konkursų laureatai, fetivalių dalyviai, taip pat aktyvūs orkestro muzikantai, kurių pasirodymų klausosi prestižinių Prancūzijos salių klausytojai. Miglė Astrauskaitė aktyviai kviečiama groti Paryžiaus Nacionalinės Operos orkestro sudėtyje, kur šį sezoną atliko ir solo fleitos partijas balete Bajaderė. Jordan – Limožo Operos orkestro muzikantas, 2023 metais debiutuosiantis kaip solistas Paryžiaus Nacionalinėje Filharmonijoje kur atliks Šumano koncertą violončelei ir orkestrui.

 

Nuo 2020-ų metų Duo Nida aktyviai koncertuoja Lietuvoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, surengti koncertai Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, Petit Palais Paryžiuje, Ecritoire Berlyne, ir kt. Duo Nida muzikantų tikslas – populiarinti fleitos ir violončelės duetą atliekant šiam sąstatui parašytus muzikinius kūrinius, taip pat ir transkripcijas bei skatinti jaunuosius kompozitorius kurti būtent šiai sudėčiai. Miglės Astrauskaitės kūrinys Nida fleitai ir violončelei 2022-ų metų vasarį buvo pristatytas Paryžiaus publikai, o šiuo metu duetas rengia gražiausių operų arijų transkripcijas. Duo Nida repertuaras aprepia Baroko, Klasicizimo, Romantizmo bei šiuolaikinių kompozitorių kūrybą, taip taip pat jame ir M. K. Čiurlionio kūrinių transkripcijos, kurias jau girdėjo M. K. Čiurlionio namų Vilniuje klausytojai. Greta klasikinės muzikos Duo Nida domisi ir improvizacija bei vysto elektroninės muzikos projektą Paryžiuje.

 

Šio koncerto metu Duo Nida klausytojams pasiūlys įstabią muzikinę kelionę nuo J. S. Bacho iki šių dienų, kurios metu susitiks spalvingi fleitos ir violončelės tembrai bei skambės žymiausių ir mažiau žinomų kompozitorių kūriniai.

 


Bilietai parduodami bilietai.lt

 

 

 

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU