Birštono akordeono muzikos festivalis’2019

Rugsėjo 28-29 dienomis                           

Birštono kurhauze

 

V- asis Birštono akordeono muzikos festivalis 2019     

 

Rugsėjo 28 d., šeštadienis

 

15 val.

Rasa Serra & trio

Koncertas nemokamas

19 val.

Tadas Motiečius (akordeonas) ir Dovilė Kazonaitė (sopranas)

Richard Galliano Acoustic Quartet Project

Bilieto kaina 5 Eur; moksleiviams, senjorams –  4 Eur. Bilietus galima įsigyti  1 val. iki renginio Birštono kurhauze.

 

Rugsėjo 29 d., sekmadienis

 

15 val.

 

SOLO-ORCHESTRA Romas Morkūnas (akordeonas)

Ansamblis ,,Nostalgija”

 

Koncertas nemokamas

 


 

Rugsėjo 28 d.  15 val. 

 

RASA SERRA ir TRIO kviečia į romantišką muzikinę popietę. Programoje skambės ne tik populiarios akordeono melodijos bei improvizacijos, bet ir prancūziškos bei lietuviškos retro dainos meilės, vasaros ir jūros tema.

Vokalistė Rasa Serra – universali atlikėja, dažnai dainuojanti ne tik džiazą, bet ir populiariąją muziką. Taip pat atlikėja daugeliui Lietuvos klausytojų girdėta atliekant ne tik prancūziškas, lietuviškas retro programas, bet ir dainuojant liaudies dainas. Turbūt ne vienam teko išgirsti nuostabų atlikėjos pasirodymą ir šių metų Dainų šventėje.

Rasa Serra (vokalas), Žygimantas Laurinavičius (akordeonas)Mindaugas Putna (klavišiniai), Ąžuolas Paulauskas (mušamieji)

 

Rugsėjo 28 d.  19 val.

 

Tadas Motiečius (akoreonas) ir Dovilė Kazonaitė (sopranas) – unikalus muzikinis duetas, profesionaliai ir įtaigiai atliekantis tiek lietuvių autorių kūrinius, tiek pasaulyje žinomus operos bei kamerinės muzikos žanrų opusus. Dovilė ir Tadas tarp muzikos profesionalų yra žinomi ne tik kaip dueatas, bet kaip talentingi solistai. Šis dviejų charizmatiškų solistų duetas nepalieka abejingų.

Per pastaruosius dešimt metų Tadas Motiečius pasirodė daugelyje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose irprojektuose. Tadas yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei kitų šalių tarptautinių konkursų laureatu. Akordeonininkas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukia į netikėtus projektus, bendradarbiauja su įvairiais kūrėjais.

Tadas Motiečius yra perspektyvus jaunosios kartos akordeonininkas. Jis – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, doc. Raimondo Sviackevičiaus akordeono klasės auklėtinis.

Muzikos Tadas mokytis pradėjo gan vėlai – būdamas dešimties. Bet jau po dvejų metų prasidėjo jo konkursinė ir koncertinė veikla. Jaunojo muzikanto atlikimas pasižymi nuoširdumu ir gaivumu. Šis gabus akordeonininkas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairiuose ansambliuose, atlieka įvairią muziką: nuo klasikos ir modernių, originalių kompozicijų akordeonui – iki lengvosios muzikos ir subtilaus džiazo.

Dovilė Kazonaitė gimė Klaipėdoje, baigė Eduardo Balsio menų gimnaziją. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo choro dirigavimo ir solinio dainavimo specialybes. Solinę karjerą solistė pradėjo “NOA – naujosios operos akcijos” šiuolaikinėje operoje “Galinė linija” (M. Natalevičius). 

Nuo 2013 metų solistė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 2015 metais  Tel Avivo operos teatre, gastrolių metu su LNOBT, atlikusi Kerubino vaidmenį Mozarto operoje “Figaro vedybos”  kritikų įvertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą.

2017 pelnė  “Operos vilties” premiją už grafienės Gabrielės vaidmenį J. Štrauso operetėje “Vienos kraujas”. Taip pat LNOBT solistė yra atlikusi Barbarinos vaidmenį (“Figaro vedybos” W. A. Mozart), Aninos vaidmenį (“Traviata” G. Verdi), Mersedes ( “Karmen” G. Bizet) ir kt. 

Solistė yra kviečiama dalyvauti įvairiuose projektuose su Lietuvos valstybiniu dainų ir šokių ansambliu, kur sukūrė Eglės vaidmenį (V. Klovos opera “Pilėnai”), Marcelės vaidmenį (Al. Bražinsko muzikinė drama “Pagramančio šnekučiai”), VCO (Vilniaus city opera vad. D. Ibelhaubtaitė), kur atliko Mersedes vaidmenį (G. Bizet/ M. Basanov “E- Carmen”), dainininkės partiją (G. Puccini “Manon Lesko”). Su Baltijos kameriniu operos teatru aliko Tatjanos vaidmenį (P. Čaikovskis opera “Eugenijus Oneginas”), Lilos partiją (muzikinė drama “Lila”, režisierius Ž. Vingelis). Belindos partiją operoje “Didonė ir Enėjas” su choru “Aidija” (H. Purcell ). Klaipėdos muikiniame teatre atliko Elviros vaidmenį operoje „Don Žuanas“ (rež J. Vaitkus).

Dainininkė rengia koncertines programas su Čiurlionio kvartetu,  su Klaipėdos kameriniu orkestru atliko soprano partiją W. A. Mozart “Requiem”, bei  “Pamario giesmės” (J. Jurkūnas). Su akordeonistu Tadu Motiečiumi sukūrė mono spektaklį “Žemė prašė, kad žmonės mirtų” (F. Bajoro ciklo “Sakmių siuita” motyvais). 

Atlikėja yra labai vertnama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia solistę atlikti savo naujus  kūrinius. Anot muzikologės Juditos Žukienės, solistės atliekami lietuviški kūriniai, malonaus tembro, savitos interpretacijos ir raiškios dikcijos dėka, atgyja ir gyvena. 

Solistė ne kartą yra dainavusi diriguojant M. Štaškui, G. Rinkevičiui, M. Pitrėnui, R. Gražiniui, J. Geniušui, R. Šervenikui, V. Miškiniui, J. Wallnig, D. Rustioni ir kt. Dainavusi operose su tokiais scenos partneriais kaip Kostas Smoriginas, Edgaras Montvydas, Justina Gringytė, Katerina Tretyakova, Merūnas Vitulskis ir kt.

 

Richard Galliano Acoustic Quartet Project

Prancūziškas vynas, Eifelio bokštas, lauko kavinės, Monmartras, gėlės… kas dar asocijuojasi su Paryžiumi ir Prancūzija? Be abėjo jos muzika ir akordeonas. O vienas ryškiausių akordeono balsų Prancūzijoje ir visame pasaulyje be abėjo yra Richard Galliano. Begalinės kompozijų kolekcijos autorius, virtuozas, novatorius ir improvizacijos balsas. Šiam vakarui Lietuvos džiazo trejetukas parengė Jūms nepamirštamą kelionę į prancūziško akordeono virtuozo pasaulį kartu su puikiais ir žinomais Lietuvos džiazo muzikantais.

Nerijus Bakula – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, tarptautinių ir respublikinių konkursų lauretas, už pasiekimus, apdovanotas LR Prezidento, Ministro Pirmininko ir kt. padėkomis. Groja pop, jazz, tango, world muziką su žinomais šalies, bei užsienio muzikantais ir dainininkais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Koncertavo Italijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Slovėnijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje… Su įvairiais ansambliais dalyvavo Vilniaus, Birštono, Nidos, Panevėžio džiazo festivaliuose, taip pat daugelyje kitų festivalių, bei koncertų. Šiuo metu aktyviai koncertuoja ir dirba pedagoginį darbą Vilniuje bei Varėnoje.

Martin Majorov yra vienas iš perskpektyviausių Lietuvos džiazo gitaristų. Baigęs studijas prestižinėje Prince Claus Konservatorijoje, Olandijoje, gitaristas yra daugelio tarptautinių projektų autorius, kompozitorius, bei pedagogas. Martin yra grojęs su nemaža dalimi Lietuvos džiazo muzikantų, taip pat dažnai groja Rygoje, koncertuoja Olandijoje, Ukrainoje bei Lietuvoje.

Eugenijus Kanevičius vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir akustinį, ir elektrinį bosą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikuoja ir su kitų šalių džiazmenais. Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.

Šį kartą prie projekto prisijungia ir būgnininkas Augustas Baronas, būgninkas kilęs iš Vilniaus ir iškarto po mokyklos baigimo išvažiavęs studijuoti į Nyderlandų Karalystę. 2015 metais jis pabaigė džiazo būgnų bakalaurą Hagos karališkojoje konservatorijoje (dėstytojas Eric Ineke ir Stefan Kruger) ir 2017 metais pabaigė magistro studijas Amsterdamo konservatorijoje (dėstytojas Martijn Vink ir Marcel Serierse). Lietuvis būgninkas aktyviai koncertuoja su italų saksofonisto Claudio Jr De Rosa internacionaliniu džiazo kvartetu, su kuriuo pasirodė žymiausiuose Europos festivaliuose kaip North Sea Jazz ir Umbria Jazz. Jis taip pat dažnai koncertuoja su gerai žinomais džiazo muzikantais iš Lietuvos (Dainius Pulauskas, Vytautas Labutis, Kęstutis Vaiginis, Leonardas Pilkauskas, Dominykas Vyšniauskas, Dima Golovanov, Domas Aleksa ir daug kitų).

 


 

Rugsėjo 29 d.  15 val.

 

SOLO-ORCHESTRA  Romas Morkūnas (akordeonas)

solinis atlikimas – orkestrinis skambesys

Akordeonistas Romas Morkūnas yra nepaprastas, visapusiškas muzikantas ir kompozitorius. Savo atlikimu jis peržengia standartinių muzikos stilių ribas ir įrodo, kad muzikoje neegzistuoja jokie barjerai.

Atlikėjas, daugelį metų grojęs įvairių ansamblių sudėtyse, į sceną žengia su soline programa „OLD STORIES“, kurios atlikimui maksimaliai išnaudoja visas akordeono galimybes. Garso ir perkusiniai efektai, dėka „Loop Station“, sukuria įspūdį, jog scenoje groja orkestras.

Programoje skambės pačio atlikėjo sukurti bei aranžuoti kūriniai, kuriuose jungiami electro, minimal, jazz ir pasaulinės muzikos stiliai, girdimi klasikos pasažai bei šiuolaikinės muzikos akcentai.

Su beribe ekspresija ir energija akordeonu atliekamos visiškai netikėtos kompozicijos, priverčia naujai atrasti šį instrumentą.

Scenoje tik vienas žmogus, tačiau to užtenka akordeono muzikos magijai atskleisti.

 

Ansamblis ,,Nostalgija”

 

Lengvosios muzikos ansamblis „Nostalgija” ( Gintaras Mameniškis ir Viktorija Mameniškienė) susikure 1999 metais. Kaip klasikinės muzikos atlikėjai, buvo pirmasis tokios sudėties ansamblis Lietuvoje, garsinęs Lietuvą ir užsienyje – 1999 metais Vokietijoje vykusiame prestižiniame Klingenthalio konkurse duetas iškovojo laureatų vardus.
1996 metais pradėjo savo koncertinę veiklą lengvosios muzikos srity kartu su Teisučio Saldausko vadovaujamu ansambliu – įrašai LRT, CD „Apkabink mane” ir „Smuikuoja Viktorija”, darbas Tomo Petreikio šokių studijoje ir t.t.. Kaip „Nostalgija” įrašė ir išleido CD ” Juodi drugeliai”, „Vakarais” , ” Nostalgija” ir ” Visada mano širdyje”.Muzikantai su pasisekimu koncertavo Šveicarijoje ir Vokietijoje, Lietuvos mokymo įstaigose, apipavidalino daugybę įvairaus lygio renginių ir privačių švenčių.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU