

Birželio 13–16
Birštonas
Birželio 14 d. 20 val.
Birštono kurhauzas, B. Sruogos g. 2, Birštonas
Lukasz Kuropaczewski (Lenkija; Savarez pristatomas atlikėjas)
Amadeus Guitar Duo (Vokietija, Kanada)
Birželio 15 d. 20 val.
Birštono kurhauzas, B. Sruogos g. 2, Birštonas
Pavel Steidl (Čekija)
Lukasz Kuropaczewski (Lenkija; Savarez pristatomas atlikėjas)
Amadeus Guitar Duo (Vokietija, Kanada)
Festivalio metu vyks klasikinės gitaros atlikėjų konkursas, paskaitos, seminarai, konsultacijos. Daugiau informacijos www.bgq.lt/festivalis
_______________________________________________________________________
Bilietus galite įsigyti sistemoje bilietai.lt
_______________________________________________________________________
10-asis Baltijos gitaų festivalis nešykštės garsių klasikinės gitaros pasaulio vardų. Pirmajame festivalio koncerte skambės neįtikėtinu greičiu kylančios lenkų žvaigždės ir jau ne vieną dešimtmetį kartu grojančio dueto iš Vokietijos koncertas.
Łukasz Kuropaczewski – jaunosios kartos lenkų gitaristas, sparčiai kylantis į klasikinės gitaros scenos olimpą. Po studijų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir muzikos mokslo daktaro laipsnio įgyjimo gitaristas tapo laukiamiausiu klasikinės gitaros festivalių svečiu.
Amadeus Guitar Duo – nepaprastą atmosferą scenoje sukuriantis duetas. Kanadietė Dale Kavanagh ir vokietis Thomas Kirchhoff kartu groja nuo 1991 m. Jų sėkmės paslaptis yra besąlyginis muzikantų atsidavimas savo instrumentui.
Baltijos gitarų festivalio metu taip pat vyks ir klasikinės gitaros atlikėjų konkursas, seminarai, gitarų paroda. Daugiau informacijos http://bgq.lt/festivalis
Lukasz Kuropaczewski. Gyvo garso koncertas karališkojoje muzikos akademijoje Škotijoje: https://youtu.be/EhkxdYai15o
Amadeus Guitar Duo. Mario Gangi (1923–2010) Suite Spagnola (1948): https://youtu.be/XNzaAgP_agY
Pavel Steidl (Čekija)
10-asis Baltijos gitaų festivalis pristato išskirtinę asmenybę, vieną įdomiausių klasikinės gitaros atlikėjų – Pavel Steidl.
Gitaristas nuo pirmojo tarptautinio konkurso laimėjimo 1982 m. Paryžiuje tapo vienu geriausiai žinomu solistu. 1987 m. muzikantas persikėlė gyventi į Nyderlandus, kur daug metų studijavo ir vystė savitą grojimo stilių. Jo atliekamoje muzikoje dera ir klasika, ir pasaulio muzikos elementai.
Gitaristas taip pat rašo muziką, kurią atlieka savo koncertuose. Jis grojo daugiau nei 40 šalių visame pasaulyje. 2004 m. italų žurnalas „Guitar magazine“ jį išrinko metų gitaristu.
Pavel Steidl koncertą šiemet galima vadinti privalomu arba metų renginiu kalsikinės gitaros gurmanui.
Baltijos gitarų festivalio metu taip pat vyks ir klasikinės gitaros atlikėjų konkursas, seminarai, gitarų paroda. Daugiau informacijos http://bgq.lt/festivalis
