Ansamblis ,,Trio Agora”

Spalio 6 d., penktadienį, 19 val.
Birštono kurhauze

 

TRIO AGORA

HOTEL TANGO

 

Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva/Vokietija)
Natania Hoffman (violončelė, Italija/JAV/Belgija)
Robertas Lozinskis (fortepijonas, Lietuva)

 

,,Trio Agora“– tai trys charizmatiški muzikantai, įvairių prestižinių tarptautinių konkursų laureatai, nuolat koncertuojantys Europos koncertų salėse, bet nepamirštantys ir Lietuvos. Tai yra naujausio ,, Trio Agora” albumo “Hotel tango” pristatymo koncertas. Albumas išleistas 2023m. birželio mėn. su Vokietijos įrašų kompanija „Accentus Music“.

 

Apie programą

Trio Agora pristato visiškai naują, originalią Astoro Piazzollos „Keturių metų laikų“ versiją, kurią sukūrė trio klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, taip pat kanadiečių/amerikiečių kompozitoriaus Joel Hoffman ansambliui dedikuotą kūrinį „Foxtrot Romeo Juliet Hotel Tango“ bei eilę kitų originalių aranžuočių, tarp kurių skambės tango ištakos: mazurkos, valsai bei kontradanzos, o taip pat ir akademinės muzikos kompozitorių I. Stravinskio ir M. Ravelio kūriniai: „Tango“ fortepijonui solo bei „Pièce en Forme de Habanera“ violončelei ir fortepijonui.

Trio narių misija – pasidalinti savo susižavėjimu tango muzika, kuri klesti jau pusantro šimtmečio bei nenustoja mūsų formuoti, kaip ir mes jos. Iš kur kilo tango ir kiek žmonių bei kultūrų sužavėjo šio žanro ritmai, dainos ir šokiai? Trio Agora siekia išreikšti didžiulę tango muzikos apimtį pasirinkus kūrinius, kurių kiekvienas turi unikalią istoriją bei prisidėjo prie šio stiliaus evoliucijos. Šis albumas yra savotiška tarptautinė tango manifestacija, nukelianti klausytojus iš Paryžiaus salonų į mažas Buenos Airių gatveles, per Jungtines Valstijas, Lotynų Ameriką, Vakarų Afriką ir Rytų Europą. Daugelis pristatomų kūrinių – tai tarsi pasakojimai, kuriais atiduodama pagarba originalioms kompozicijoms aranžuočių ir transkripcijų pavidalu.

PROGRAMA

Antonio Lauro (1917-1986), 4 Valses Venezolanos – III. Natalia, „Vals Criollo” (aranž. Paquito D’Rivera)
Ernesto Lecuona (1895-1963), La Comparsa (aranž. Mindaugas Stumbras)
Richard Galliano (1950-), La Valse à Margaux (aranž. Žilvinas Brazauskas)
Maurice Ravel (1875-1937), Pièce en forme de habanera (aranž. Paul Bazelaire)
Carlos Gardel (1890-1935), El Día Que Me Quieras (aranž. Karolis Šarkus)
Rosendo Mendizábal (1868-1913), El Entrerriano (aranž. Žilvinas Brazauskas)
Joel Hoffman (1953-), Foxtrot Romeo Juliett Hotel Tango

Pertrauka

Igor Stravinsky (1882-1971), Tango
Astor Piazzolla (1921-1992), Las Cuatro Estaciones Porteñas (aranž. Žilvinas Brazauskas)
Verano Porteño
Otoño Porteño
Invierno Porteño
Primavera Porteña


Trio Agora yra dinamiškas ansamblis, greitai įsitvirtinantis kaip savo žanro lyderis. Už naujoves ir entuziazmą klausytojų mėgstamas trio 2018 m. nugalėjo “Rubinstein Chamber Music Competition” Diuseldorfe bei 2021 m. pelnė apdovanojimus „Ton & Erklärung“ bei „Ysaÿe“ konkursuose. Trio reguliariai atlieka ansambliui dedikuotus naujus šiuolaikinių kompozitorių kūrinius bei savo kurtas transkripcijas ir aranžuotes. Taip pat svarbiausiose Europos salėse pristato klasikinį bei romantinį repertuarą.

Pirmasis albumas „Youth“ buvo išleistas 2017 m. Šioje programoje daugiausia dėmesio buvo skirta ankstyviesiems Beethoveno, Rachmaninovo, Mendelsono ir Debussy kūriniams. 2020 m. lapkritį ansamblis išleido savo antrąjį albumą „Connecting Identities“ su įrašų kompanija „Odradek Records”. Šis albumas buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, jame skambėjo Lietuvos folkloro įkvėpti, ansambliui naujai parašyti lietuvių kompozitorių kūriniai. 2022 m. trio gavo paramą iš Neustart Kultur fondo (Vokietija) trečiojo albumo, skirto tango istorijai ir sklaidai XIX ir XX amžiuose įrašymui. Šis albumas buvo išleistas 2023 m. bendradarbiaujant su Vokietijos įrašų kompanija „Accentus Music“.

Jaunųjų atlikėjų ugdymui pasišventęs trio reziduoja Nacionalinėje moksleivių akademijoje (NMA), kur nuo 2018 m. glaudžiai bendradarbiauja su Mirga Gražinyte-Tyla. Ansamblis nuolat koncertuoja Europoje, tokiose salėse bei festivaliuose, kaip ENSEMS Ispanijoje, Mecklenburg-Vorpormmern Festspiele, Duisburgo filharmonija, Berlyno filharmonija bei Konzerthaus Vokietijoje, Amici della Musica Firenze ir Auditorium del Parco Italijoje, Queen Elisabeth Music Chapel Belgijoje, Schiermonnikoog Festival Nyderlanduose.

Ansamblis siekia dialogo bei tarpasmeninio ryšio su savo publika bei nuolat eksperimentuoja su savo žanro galimybėmis bei ribomis, išlikdami ištikimais kamerinės muzikos etosui. Berlyne įsikūrę „Trio Agora“ 2022 metais baigė kamerinės muzikos magistro studijas su aukščiausiais įvertinimais Berlyno Hanns Eisler aukštojoje muzikos mokykloje, kur studijavo pas Eberhardą Feltzą ir Martiną Spangenbergą Tarp kitų ansamblio mentorių: Heime Müller, Sabine Meyer ir Sonia Simmenauer.

 


Bilieto kaina nuo 10 Eur.

Bilietus platina kakava.lt ir kultūros centro kasa 1 val. prieš renginį.

 

 

 

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU