Gruodžio 18 d, sekmadienį, 19 val.
Birštono kurhauze
GINTARAS JANUŠEVIČIUS. ADVENTO KALENDORIUS: 24 BISAI
Programoje:
L.van Beethoveno, A.Vivaldi, F.Chopino, S.Rachmaninovo, C.Debussy bei G.Gershwino kūriniai
Plačiau apie Gintarą Januševičių:
http://kultura.lrytas.lt/scena/pianisto-gintaro-januseviciaus-varda-istare-ir-brazilija.htm
http://kultura.lrytas.lt/scena/pianisto-nebeapleidzia-sekme-nuo-tada-kai-jis-suprato-svarbia-tiesa.htm
___________________________________________
Bilieto kaina 4 eur. Moksleiviams įėjimas nemokamas.
Bilietai parduodami kurhauze gruodžio 18 d. nuo 18 val.
___________________________________________
Po sėkmingų debiutų Niujorke, Rio de Žaneire ir Ciūriche pianistas Gintaras Januševičius grįžta į Lietuvą su nauja šventine programa. Už savo muzikinių charakterių įvairovę „chameleonu” Vokietijos spaudos pramintas atlikėjas Lietuvai dovanoja savo „advento kalendorių”, kuriame – 24 spalvingi, žėrintys ir šventiniai bisai, daugelis kurių įkandami tik pripažintiems fortepijono virtuozams. Koncerte skambės per 20 kompozitorių kūriniai, taigi pamaloninti liks ne tik visų žanrų gerbėjai, bet ir klausytojai, tik pradedantys savo pažintį su klasikine muzika.
Anot atlikėjo, tai – net penkiolika metų kaupta pianistinių delikatesų kolekcija. Savo unikaliame kalendoriuje pianistas kiekvienai advento dienai parinko po žėrintį, charakteringą ir šventinį bisą. Publika išgirs Beethoveną, Vivaldį, Chopiną, Rachmaninovą, Debussy bei Gershwiną, žymiausių istorijoje pianistų grotus bisus, o taip pat – ir paties Januševičiaus atrastus muzikinius brangakmenius. Ypatingą intrigą kelia jauno lietuvio kompozitoriaus Adomo Morkūno šventinio vaišių stalo įkvėptas opusas „Neeilinis naktinis baklažano su bolognese padažu pasivaikščiojimas skrandyje“.
Net 17 koncertų trukmės turas aplankys 11 Vokietijos bei šešis Lietuvos miestus –
Klaipėdą (Gruodžio 16 d.), Kauną (Gruodžio 17 d.), Birštoną (Gruodžio 18 d.), Druskininkus (Gruodžio 22 d.), Vilnių (Gruodžio 23 d.) bei Užutrakį (Gruodžio 26 d.).
Pianistas Gintaras Januševičius muzikos pasaulyje išgarsėjo 2004-aisiais, tapęs jauniausiu prestižinio Monrealio muzikos konkurso finalininku. Konkurso pusfinalyje jo paskambinti Sergėjaus Rachmaninovo Etiudai-paveikslai Op.39 buvo išgirti tokių fortepijono meistrų, kaip Jean-Philippe Collard, Michel Dalberto, Kum-Sing Lee, Benedetto Lupo, o šio atlikimo įrašą kasmet transliuoja klasikinio radijo stotys nuo JAV iki Australijos.
Pirmą kartą su orkestru pianistas skambino būdamas 15 metų, netrukus įvyko ir jo debiutas legendinėje Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. Nuo tada skirtingas solines bei kamerines programas jis pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke (2015, 2016), Vašingtone (2015), Hamamatsu (2009), Rio de Žaneire (2016), Šenženyje (2011), Londone (2012), Paryžiuje (2008), Berlyne (2009, 2016), Madride (2008), Romoje (2015), Vienoje (2015), Barselonoje (2008), Stokholme (2015), Tel Avive (2011), Varšuvoje (2002), Prahoje (2015), Budapešte (2015), Dubline (2016), Ciuriche (2016), Kišiniove (2010, 2014, 2016) etc.
Januševičius mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje bei Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje pas Valentiną Potejenko, Valę Kulikauskienę ir Jurgį Bialobžeskį. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jis išvyko tęsti mokslų į Hanoverio aukštąją muzikos ir teatro mokyklą. Tarp jo profesorių – Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai.
Januševičius yra koncertų ciklo „Plathner’s Eleven“ įkūrėjas bei garbės meno vadovas, o taip pat vadovauja dviem koncertų salėms bei dviems muzikos konkursams. Jis kasmet skaito paskaitas bei veda meistriškumo kursus Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Rumunijoje, Moldavijoje, Izraelyje, Latvijoje bei Lietuvoje.