Rugsėjo 10 d., šeštadienis, 19 val.
Birštono kurhauze (B. Sruogos 2)
Rudens divertismentas
kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas” kūrybinės veiklos 30-mečiui
Kamerinis ansamblis Vilniaus arsenalas:
Laima Šulskutė (fleita)
Rolandas Romoslauskas (altas)
Sergejus Okruško (klavesinas)
Solistė:
Natalija Katilienė (sopranas)
Bilieto kaina 5 eur. Bilietai bus parduodami rugsėjo 10 d. kurhauze nuo 18 val.
__________________________________________
Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į koncertą „Rudens divertismentas“, kuris vyks 2016 m. rugsėjo 10 d., šeštadienį 19 val., Birštono kurhauze (B. Sruogos 2), Birštone. Koncertas skiriamas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ kūrybinės veiklos 30-mečiui. Klausytojų laukia intriguojantis susitikimas su žinomais atlikėjais, dainininke Natalija Katiliene bei nuostabia muzika. Autentiškoje senojo kurhauzo erdvėje skambės baroko ir klasicizmo kūrėjų J. A. Bendos, G. Ph. Telemanno, D. Cimarosa’os, W. A. Mozarto rafinuoti muzikiniai šedevrai bei lietuvių kompozitorės D. Kairaitytės kūrinys.
Dalia Kairaitytė apie kūrinį:
„Trys panegirikos pagal Motiejų Kazimierą Sarbievijų“ buvo sukurtos ansamblio „Vilniaus arsenalas“ užsakymu. Kūrinį sudaro trys dalys, atliekamos be pertraukos.
Trys panegirikos – tai santūriai muzikinėmis priemonėmis teatralizuota kompozicija, skirta kamerinei scenai. Svarbiausi kūrinio veikėjai yra Karalius, Dorybė ir Žiogas. Trys kontrastingos kūrinio dalys yra tarsi trys to paties „spektaklio“ scenos. Kontrastas išgaunamas keičiant faktūros užpildymo būdus bei instrumentų tembrines kombinacijas. I dalis „Karaliui“ šlovina valdovo pergales ir Tėvynės meilę; II dalis „Dorybei“ – tai etinių vertybių išaukštinimas; III dalis „Žiogui“ – tarsi gamtos ir laikinumo alegorinis paveikslas.
Info apie atlikėjus:
Kamerinis ansamblis VILNIAUS ARSENALAS
Susibūręs 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą ansamblis pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio muzikos festivalis (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2013, 2015); „Medvėgalio festivalis (2008); T. Manno festivalis (2007); gausybė šiuolaikinės muzikos festivalių: „Muzikos ruduo“ (2002, 2005); „Marių klavyrai“ (2006); „Permainų muzika“ (2009); „Iš arti“ (2003, 2006, 2009, 2014); „Jauna muzika“ (2014); Rheinsbergo naujosios muzikos festivalis („Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“, 2007, Vokietija) ir daugelis kitų. Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 50 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.
Ansamblio atlikėjai
LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita)
Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Aktyviai koncertuoja, paruošė solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, grojo su Čiurlionio kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje. Propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.
ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas)
Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, vadovas. Studijavo M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoja, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas pasirodė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu (LVSO), Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Grojo su Pasaulio filharmonijos orkestru Paryžiuje ir Reimse (2006), kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (2007, JAV), koncertavo Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje ir kt. 2014 m. kovą Vilniaus kongresų rūmuose, minint R. Romoslausko kūrybinės veiklos 30-ies metų jubiliejų, jis solo griežė su LVSO, atliko Z. Bružaitės Koncertą altui ir simfoniniam orkestrui „Pabudimas“ (2014). Šį kūrinį altininkas griežė ir 2014 m. spalį XXV tarptautiniame festivalyje „Kiev Music Fest“ su Ukrainos nacionalinės filharmonijos akademiniu simfoniniu orkestru Ukrainos nacionalinėje filharmonijoje, 2014 m. lapkričio mėn. festivalyje „Iš Arti“ su LVSO. Atlikėjo repertuare – įvairi muzika nuo senųjų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai, inicijavo 11 kūrinių altui ir fortepijonui, koncertą altui ir orkestrui. Dirba LVSO, yra altų grupės koncertmeisteris.
SERGEJUS OKRUŠKO (klavesinas)
Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas (1978). Koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, gastroliavo Maskvoje, Sankt Peterburge, Odesoje, Armėnijoje, Vokietijoje, JAV. Dalyvavo įvairiuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių, šiuolaikiniai kūriniai. Juos atlikėjas skambina ir klavesinu. Aktyvus lietuvių kompozitorių kūrybos propaguotojas, dažnai pirmasis naujų kūrinių atlikėjas. Ypatingą dėmesį skiria kamerinei muzikai. Bendradarbiauja su Lietuvos kameriniais ansambliais, orkestrais, solistais bei instrumentininkais. LMTA fortepijono katedros profesorius.
Koncerte dalyvauja solistė
NATALIJA KATILIENĖ (sopranas) studijavo LMTA, yra J. Vytuolo vokalistų konkurso Latvijoje diplomantė, tarptautinio A. Girardi konkurso Vokietijoje laureatė bei specialiojo prizo laimėtoja. Kauno muzikiniame teatre debiutavo Adinos vaidmeniu (G. Donizetti „Meilės eliksyras“); 2001–2003 m. buvo Klaipėdos muzikinio teatro solistė. Dažnai pasirodo Lietuvos koncertų salėse, šalies ir užsienio festivaliuose. Repertuare – kamerinė vokalinė muzika, šiuolaikinių lietuvių kompozitorių ir užsienio autorių kūriniai, solistė garsėja ir kaip baroko muzikos atlikėja. Solistės įrašų sukaupta Lietuvos radijuje ir televizijoje; įrašytos penkios kompaktinės plokštelės. Nuo 2002 m. N. Katilienė dėsto dainavimą LMTA.