Gintario Juozo Česiūno tapybos paroda ,,Spalva”
Kurhauzo galerijoje
_________________________________________________
Skulptoriaus, tapytojo, Lietuvos dailininkų sąjungos nario Gintario Juozo Česiūno kūryba susideda iš įvairių tipų ir stilistikos bei medžiagų skulptūrų ir tapybos. Birštone pateikiami tapybos kūriniai labai įdomūs savo novatoriškumu ir retai naudojama tapymo technika. Tikrai nedažnai pamatysime tapybą emaliniais dažais ant drobės. Emaliniai dažai dar ilgiau džiūsta negu aliejiniai ir rezultato tikrai labai ilgai tenka laukti. Paklaustas, kodėl būtent emaliniais, o ne aliejiniais ar akriliniais dažais tapo, autorius atsakė, kad emalės nereikia skiesti, naudoti jokių skiediklių, o dažas liejasi laisvai, yra blizgus ir jautrus šviesai. Tai esą pats džiaugsmingiausias poilsis po fiziškai sunkaus darbo prie skulptūrų. Būnant ir kuriant stiprioje, kietoje medžiagoje atokvėpio valandėlėmis prie drobės galima jausmingai atsiduoti spalviniams eksperimentams. Tai priešingybė, tiesiog opozicija akmeniui. Tapybos darbuose neatsispindi konkretūs motyvai, išskyrus keletą portretų, bet spalvos apvaldymas, kartu su atsitiktiniais deriniais yra svarbus kūrybinis procesas, kuriant dekoratyvią drobę interjerui papuošti.
Paroda veiks iki liepos 29 dienos.
Birutė Liškauskienė
_____________________________________________________
Esu kauniokas, gimiau 1959 m., augau, mokiausi, baigiau J. Naujalio meno mokyklos tradicinės skulptūros studijas. Po to studijavau VDI (dabar VDA) dizaino specialybę. Tai suformavo kitą formos supratimą.
Studijuojant vedžiau Jolantą, susilaukėm sūnaus Viliaus, po to – Pijaus, o dar po to dukters Miglės. Dabar jie jau užaugo. Sūnūs man padovanojo po du anūkus, o dukrai ką tik sukako 19 metų. Darbas, namų statybos, vaikai… Skulptūrai likdavo tik laiko trupiniai. Pagrindinis darbas buvo – interjerai. Tai tęsiasi iki šiol, paliekant interjeruose dekoratyvinių formų skulptūras. 1995 m pradėjau dėstyti dizainą VDA Kauno fakultete. Buvau pakviestas į KTU dizaino paskaitoms, po metų įkūrėme meninio projektavimo katedrą. Tapau katedros vedėju ir 12 metų vedėjavau. Profesorius. Teko išleisti kelias knygeles dizaino tema, paruošti nuotolinių kursų metodines medžiagas, dalyvauti įvairiose konferencijose, ruošti programas. Paskaitos, praktiniai darbai, studentų kūrybinės stovyklos…
Kūrybinis darbas – atgaiva. Kuo toliau – tuo labiau jam atsiduodu. Organizuoju ir dalyvauju parodose, simpoziumuose, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Nemaža dalis darbų Airijoje, Kanadoje, JAV, Lenkijoje, Švedijoje, Australijoje. Mėgstu monolitines medžiagas, gabalus, prie kurių prisilietus gali suteikti savitą formą – tai medis ir akmuo, kuriuose stengiuosi pamatyti ir paryškinti įvairias natūralias gamtos faktūras.
Gintaris Juozas Česiūnas