Baigiamasis projekto „Teatro kolektyvų kūrybinių gebėjimų ir kompetencijų tobulinimas bei vaidybos meno įgūdžių stiprinimas” renginys šeštadienį praskriejo akimirksniu. Kūrybinėse dirbtuvėse „Personažo kūrimas” kartu su aktore ir režisiere Gintare Daniusevičiūte-Vaitkevičiene kvietėme dalyvius gilintis į kūrybinį procesą, padedantį sukurti unikalius ir įtikinamus personažus scenoje. Nagrinėjome personažo kūrimo teoriją, analizavome nuo ko pradėti, kaip sukurti charakterį, kuris būtų autentiškas ir atspindėtų tam tikras žmogaus savybes bei emocijas. Teatrinių pratimų dėka lavinome įsivaizduojamąjį mąstymą, scenos judesio pritaikymą personažo kūrime, bei santykį su kitais personažais. Juokas ir gera nuotaika tiesiog tvyrojo ore, nes užduotys buvo įdomios ir žaismingos.
Projektą vainikavo jungtinis teatrų pasirodymas, kuriam dirigavo Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo dramos studijos režisierius Jonas Buziliauskas. Žiūrovams pristatėme V. Mykolaičio-Putino dramą „Valdovas”. Tai poetinė drama, žiūrovus nukelianti į senovės laikus, kai valdžios trokštantis ir svetimas žemes užkariavęs, bet vienintelio sūnaus netekęs, valdovas išgyvena vidinę dramą neturėdamas kam po savęs palikti užgrobtų turtų ir valdžios. V. Mykolaitis-Putinas pirmasis lietuvių literatūroje istoriją perteikė per tautinę savimonę. Dramoje „Valdovas“ galima atpažinti save kaip tautą, įžvelgti – be asmenybės tragedijos – ir Lietuvos tapsmą, kovą už laisvę ir atgimimo idėjas. „Valdovas“ – tai legenda apie žmogiškumą, garbės ir laisvės sampratą, o kartu tai ir paskirų herojų kelionė link savosios tiesos. Vieniems, ji – tai besąlygiška ištikimybė savo genčiai ir giminei, antriems – meilė ir kūną užtvindžiusi aistra, o dar kitiems – kerštas, patyrus apgavystę ir pažeminimą. Spektaklyje pasirodė: Kunigo švietėjo labdaros ir paramos fondo dramos studija, Kupiškio KC Skapiškio padalinio teatras „Stebulė” ir vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku – Kū’, Punsko lietuvių namų teatras, Birštono vienkiemio teatras, projekto mokymuose dalyvavusių teatrų kolektyvų nariai iš Pilviškių, Prienų, Naujosios Ūtos. Širdis džiaugėsi matant kelias kartas apjungiantį teatrą, nuo mažo vaiko iki garbaus amžiaus senolio.
Džiaugiamės, kad viso projekto įgyvendinimas vyko sklandžiai. Šešiuose susitikimuose turėjome galimybę žinias tobulinti su mokslo menų daktare Danute Vaigauskaite ir mokytis aiškiai suprantamai ir paveikiai kalbėti. Aktorė Justina Jukonytė vedė kūrybines dirbtuves apie aktoriaus kūno plastiką kuriant vaidmenį, Modestas Vaitkevičius pasidalino patirtimi apie aktoriaus sceninio buvimo klaidas ir kaip jų išvengti. Linos Jankauskaitės-Peleckienės seminaras „Nauji įgūdžiai, nauji horizontai: teatro kolektyvų tobulėjimas“ nepaliko abejingų, nes kalbėjome apie režisierių meistriškumą nuo spektaklio idėjos pasirinkimo iki gyvos sceninės interpretacijos. Atvelykį šventėme kiek kitaip nei įprastai ir šėlome kūrybinėje laboratorijoje kartu su taikomojo teatro praktike Migle Remeikaite. Spektaklius parodė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Naujosios Ūtos mėgėjų teatras „Vėtrungė“ (rež. Anelė Lukjančuk), Jurbarko K. Glinskio teatras (rež. Danutė Budrytė–Samienė), Kazlų Rūdos kultūros centro Plutiškių kultūros namų teatras “Pluta“ (rež. Žibutė Labutienė), Raseinių raj. Kultūros centro teatras „BRAIŽAS“ (rež. Jolanta Šimaitienė), Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo dramos studija (rež. Jonas Buziliauskas).
Viso projekto metu veiklose dalyvavo 300 dalyvių, Lietuvos nacionalinis kultūros centras 100 iš jų įteikė pažymėjimus.
Dėkojame projekto partneriams Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui, Birštono vienkiemio bendruomenei už sklandų bendradarbiavimą viso projekto metu.