Sakralinės muzikos festivalis GAUDETE BIRŠTONAS’2018

Liepos 28 d., šeštadienis, 20 val.     

Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje

 

 

Sakralinės muzikos festivalis

GAUDETE BIRŠTONAS’2018

 

 

 

Dalyvauja:

 

Dovilė Kazonaitė (sopranas)

Edgaras Davidovičius (tenoras)

Rūta Mikelaitytė- Kašubienė (fortepijonas)

 

 

 

Įėjimas nemokamas

_________________________________________________

 

Dovilė Kazonaitė gimė Klaipėdoje, baigė Eduardo Balsio menų gimnaziją. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo choro dirigavimo ir solinio dainavimo specialybes. Solinę karjerą solistė pradėjo “NOA – naujosios operos akcijos” šiuolaikinėje operoje “Galinė linija” (M. Natalevičius). Nuo 2013 metų solistė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 2015 metais Tel Avivo operos teatre, gastrolių metu su LNOBT, atlikusi Kerubino vaidmenį Mozarto operoje “Figaro vedybos” kritikų įvertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą. 2017 pelnė “Operos vilties” premiją už grafienės Gabrielės vaidmenį J. Štrauso operetėje “Vienos kraujas”. Taip pat LNOBT solistė yra atlikusi Barbarinos vaidmenį (“Figaro vedybos” W. A. Mozart), Aninos vaidmenį (“Traviata” G. Verdi), Mersedes ( “Karmen” G. Bizet) ir kt. Solistė yra kviečiama dalyvauti įvairiuose projektuose su Lietuvos valstybiniu dainų ir šokių ansambliu, kur sukūrė Eglės vaidmenį (V. Klovos opera “Pilėnai”), Marcelės vaidmenį (Al. Bražinsko muzikinė drama “Pagramančio šnekučiai”), VCO (Vilniaus city opera vad. D. Ibelhaubtaitė), kur atliko Mersedes vaidmenį (G. Bizet/ M. Basanov “E- Carmen”), dainininkės partiją (G. Puccini “Manon Lesko”). Su Baltijos kameriniu operos teatru aliko Tatjanos vaidmenį (P. Čaikovskis opera “Eugenijus Oneginas”), Lilos partiją (muzikinė drama “Lila”, režisierius Ž. Vingelis). Belindos partiją operoje “Didonė ir Enėjas” su choru “Aidija” (H. Purcell ). Dainininkė rengia koncertines programas su Čiurlionio kvartetu, su Klaipėdos kameriniu orkestru atliko soprano partiją W. A. Mozart “Requiem”, bei “Pamario giesmės” (J. Jurkūnas). Su akordeonistu Tadu Motiečiumi sukūrė mono spektaklį “Žemė prašė, kad žmonės mirtų” (F. Bajoro ciklo “Sakmių siuita” motyvais). Atlikėja yra labai vertnama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia solistę atlikti savo naujus kūrinius. Anot muzikologės Juditos Žukienės, solistės atliekami lietuviški kūriniai, malonaus tembro, savitos interpretacijos ir raiškios dikcijos dėka, atgyja ir gyvena. Solistė ne kartą yra dainavusi diriguojant M. Štaškui, G. Rinkevičiui, M. Pitrėnui, R. Gražiniui, J. Geniušui, R. Šervenikui, V. Miškiniui, J. Wallnig, D. Rustioni ir kt. Dainavusi operose su tokiais scenos partneriais kaip Kostas Smoriginas, Edgaras Montvydas, Justina Gringytė, Katerina Tretyakova, Merūnas Vitulskis ir kt.

 

Edgaras Davidovičius – LMTA magistro studijų dainavimo katedros absolventas. Dainavimo meno mokosi Doc. Deivido Staponkaus klasėje. 2016 – 17 metais LNOBT operos solistas stažuotojas. Čia sukūrė: Aukliaus, Vėjelio Pūtelio, Don Kurcijaus, Parpinjolio, Jozefo, Ambrozijaus ir Šeimininko vaidmenis R.Šerkšnytės, G. Verdžio, G. Pučinio, W.A. Mocarto, F. Leharo, G. Rosinio operose ir operetėse. Taip pat bendradarbiauja su VCO ir čia yra sukūręs Pirmojo Filistino vaidmenį C. Sensanso operoje ,,Samsonas ir Dalila“. Aktyviai koncertuoja su LNSO ir LVSO, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, kameriniu orkestru Musica Humana, Vilniaus kameriniu orkestru. Tarptautinių konkursų Juodkalnijoje, Turkijoje, Kaliningrade, Vokietijoje ir Čekijoje laureatas ir nugalėtojas, Stasio Baro konkurso dainininkams nugalėtojas.

 

Rūta Mikelaitytė Kašubienė – pirmoji Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Tobulinosi geriausiose Europos aukštosiose muzikos mokyklose (Salzburgo „Mozarteum“ Londono Royal College of Music ir kt.), tapo dviejų tarptautinių konkursų laureate. Septynerius metus dirbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, akompanuoja daugeliui geriausių Lietuvos atlikėjų, taip pat ir užsienio dainininkams. Grojo su tarptautiniu orkestru „Junge Europa Philharmonie“, LMTA simfoniniu orkestru, Kauno kvartetu. Su savo kurtais kamerinės muzikos projektais nuolat dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose. Grojo netgi Didžiosios Britanijos princui Čarlzui. Dalyvauja ir socialiniuose, labdaros projektuose, rašo straipsnius kultūros tema. Didelį dėmesį skiria kamerinės vokalinės muzikos studijoms ir propagavimui, šiuolaikinei muzikai. Jos koncertų maršrutas driekiasi plačiai po pasaulį – nuo Irkutsko filharmonijos per Maskvą, Kaliningradą, Rygą, Taliną, Oslą, Londoną, Kopenhagą net iki garsiosios Berlyno filharmonijos, Miuncheno Gasteig, Bonos Beethovenhalle ir Vienos Koncerthauzo. 2013 ir 2015 m. gastroliavo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tarptautinės patirties ir idėjų semiasi gyvendama užsienio šalyse. Nuo 2006 m. yra jos pačios įkurtos viešosios įstaigos „Muzikos galerija“ vadovė, aktyviai rengia įvairius kultūros projektus, bendradarbiauja su pripažintais Lietuvos bei užsienio menininkais – muzikais, aktoriais, šokėjais bei dailininkais.

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU