Originalios Kęstučio Vaiginio džiazo kompozicijos

Gruodžio 20 d., ketvirtadienį, 19 val.

Birštono kurhauze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kęstučio Vaiginio džiazo kvartetas (Lietuva – Suomija – Čekija – Turkija)

 

 

Kęstutis VAIGINIS / saksofonai
Joonas HAAVISTO / pianinas
Tomáš BAROŠ / kontrabosas
Ferit ODMAN / mušamieji
 
 
 

___________________________________________________

Bilieto kaina 10 €

Bilietai parduodami gruodžio 20 d. kurhauze nuo 18 val.

___________________________________________________
 
 

Originalios Kęstučio Vaiginio džiazo kompozicijos

 

Džiazo muzikos gurmanų laukia neeilinė dovana – modernus tarptautinis kvartetas, atliekantis originalias Kęstučio Vaiginio kompozicijas. Klausytojai turės retą galimybę vienoje scenoje išgirsti pripažintus įvairių šalių atlikėjus. Virtuoziški, tituluoti, bet ir nuoširdumu paperkantys džiazo meistrai dovanoja energija pulsuojantį džiazą.

Atlikėjus subūrė vienas talentingiausių Lietuvos saksofonininkų Kęstutis Vaiginis, tarp kurio titulų – ir Joachimo Gaucko „Europamusicale“ muzikos premija. Saksofonininkas koncertavo daugelyje Europos šalių, Kinijoje, JAV, Pietų Afrikos Respublikoje, kaip grupės lyderis ir kviestinis įvairių grupių narys pasirodė svarbiausiuose džiazo festivaliuose. Daugiausia atlikėjas muzikuoja tarptautinėse grupėse „SiBuLi“, „Differences“, Kęstučio Vaiginio kvartete. Tarp svarbiausių jo įgrotų CD – „Unexpected Choices“ (2008), „Lights of Darkness“ (2014).

Išgirdęs CD „Unexpected Choices“, vienas žymiausių džiazo atlikėjų Steve’as Wilsonas (Niujorkas) K. Vaiginio muziką apibūdino taip: „Jo vizija yra plati – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada nukreipta pirmyn.“

Joonas Haavisto 2006-aisiais tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtoju, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ (2007) ir „Jazz Hoeilaart“ (2010) konkursuose, nors fortepijonu skambinti rimtai pradėjo tik 16-kos metų – prieš tai studijavo kontrabosą.

Joonaas džiazo studijas baigė JAV, ten muzikavo su vietos džiazo meistrais ir netrukus sulaukė pripažinimo tiek savo šalyje, tiek svetur. Jis grojo solo su geriausiais Suomijos kameriniais orkestrais ir bigbendais, su įvairiomis džiazo grupėmis išmaišė Europą, gastroliavo JAV, Kanadoje ir Japonijoje.

Pianistas su savo trio yra išleidęs tris albumus, kurie sulaukė puikaus įvertinimo Suomijoje ir užsienyje.

Joonas Haavisto taip pat yra subūręs kvintetą, groja Ingos Söder grupėje, Martti Vesalos „Soundpost Quintet“, Mikko Pellineno „Mini Big Band“. Tarp jo partnerių yra garsūs džiazo muzikantai Jerry Bergonzi, Jonathanas Kreisbergas, Ronas Mclure, Billas Watrousas, Bertilas Strandbergas, Johnas Fedchockas, Tivonas Pennicottas, Teemu Viinikainenas, Jukka Perko, Verneri Pohjola, Jukkis Uotila.

Tomáš Baroš jaunas talentingas džiazo kontrabosininkas. Jo tėvas Július Ďuso Barošas, gerai žinomas trimitininkas, buvo jo gyvenimo ir muzikos įkvėpėjas. Studijavo klasikinį kontrabosą Prahos muzikos koledže, profesoriaus Kvetoškovo Borovičkos klasėje. 2003 m. buvo apdovanotas „Solo Player of the Year“ tarptautiniame džiazo ir bliuzo festivalyje „Ustí nad Labem“. Vėliau studijavo Berklio muzikos koledže Bostone.

Šiandien jis yra vienas iš paklausiausių kontraboso muzikantų ne tik Čekijoje, bet ir tarptautinėje scenoje. Jį kviečia kartu koncertuoti lenkų trimitininkas Piotr Wojtasik, Austrijos saksofonininkas Harry Sokal, Kornel Fekete Kovac iš Vengrijos ir amerikiečių trimitininkas Ryan Carniaux. Muzikantas bendradarbiavo su pasaulio džiazo scenos žvaigždėmis Benny Golson, Rick Margitza, Antonio Farao. Gene Jackson, Vincent Herring, Dennis Rowland, Eric Allen, Deborah Davis, Joe Cohn, Paul Bollenback, John Betsch, Brian Charrete, Tony Lakatos, Kalman Olah, Igor Buttman, Douglas Sides, Osian Roberts, Benito Gonzales, Winand Gabor, Karen, Edwardsas ir Peter Beetsas ir kitais.

Feritas Odmanas studijavo muziką Stambulo Bilgi universitete, tobulinosi Niujorke. 2006 metais jam buvo suteikta Fulbrighto stipendija studijoms Williamo Patersono universitete JAV.

Amerikiečių džiazo pianistas Mulgrew Milleris būgnininką apibūdino kaip vieną gabiausių jo sutiktų studentų. „Jo grojimas taip užburia, kad prarandi laiko nuovoką“, – yra sakęs apie Feritą šviesaus atminimo Mulgrew Milleris.

Anksti įsitvirtinęs Turkijos džiazo scenoje būgnininkas muzikuoja su turkų pianistu Keremu Görsevu, vadovauja savo kvintetui, groja daugelyje kitų grupių, yra išleidęs autorinių plokštelių.

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU