Linos Morkūnaitės-Vilkelienės paroda ,,Kitoks peizažas“

 

 

Lina Morkūnaitė-Vilkelienė

„Kitoks peizažas“

 

Kalbėti apie peizažo žanrą galima būtų labai daug… jau vien Lietuvoje jis turi labai senas tradicijas, prasidėjusias dar XIX a., o jau XX a. pirmoje pusėje šis žanras buvo pats populiariausias.

Tapydamas gamtovaizdį dailininkas perteikia savo paties bei savo amžininko jausmus, nuotaikas, požiūrį į gyvenimą, į gamtą, kviečia sustoti akimirkoje ir pajusti ją visa širdimi. Vienas iš charakteringiausių lietuviškos peizažinės tapybos bruožų – lyriškumas, kadangi neturime Lietuvoje uraganų ar didžiulių audrų, gamta alsuoja ramybe.

Peizažo temą mėgo ir plėtojo daug dailininkų, bet visais laikais, jau pradedant M. K. Čiurlioniu, buvo ieškoma kaip perteikti jausmą, kaip atsisakyti akademizmo bei pavaizduoti peizažą moderniai– tą ypač galima pastebėti A. Gudaičio, A. Samuolio, V. Vizgirdos ir kt. peizažuose.

Kaip sakoma, dviračio neišrasi… labai dažnai populiarios temos man būna neįdomios, o susidomiu tik tada, kai pamatau jas kažkaip kitaip. Ne išimtis ir peizažo tema, todėl norisi „išlipti“ iš tradicinių peizažo suvokimo rėmų.

Ši paroda – dešimtoji mano personalinė. Per laiką, dalyvaujant daugybėje plenerų ir dirbant studijoje, susikaupė nemažai šio žanro darbų. Taigi, nors didžiojoje salėje pamatysite naujausius mano darbus, antrojoje – galima išvysti ir senesnių darbų, per penkerius metus nutapytų pleneruose užsienyje bei Lietuvoje.

Keletas svarbesnių, mano kūrybinio kelio faktų:
Dalyvavau apie 20 plenerų ir simpoziumų bei virš 60 grupinių parodų Lietuvoje bei užsienyje, tarp pastarųjų – 1-oji Serbijos bienalė ir simpoziumas, POST fair meno mugė, Gallery Weekend Kaunas, tarptautinės parodos-festivaliai Italijoje, Švedijoje, Lenkijoje, bei artimiausias, birželio mėnesį vyksiantis, pleneras Rumunijoje. Taip pat dalyvavau daugelyje jaunųjų menininkų projektų bei parodų. 2014 m. man buvo skirta Kauno m. savivaldybės stipendija jaunąjam menininkui. 2017 m. tapau Vokietijos dailininkų sąjungos „Focus Europa“ nare.

Kaip jau minėjau, ši paroda – 10-oji mano personalinė. 2017 m. dalyvavau konkurse ir buvau atrinkta surengti savo parodą Kauno rotušėje.
Kitos svarbesnės personalinės parodos – „Balta“,
„Parko“ bei „Pylimo“ (Vilnius) galerijose, Kauno dramos teatre, Perkūno name. 2017 m. pradėjau kuruoti jaunųjų menininkų parodas.

 

 

GALITE GROŽĖTIS, O GALITE IR TURĖTI!
Paveikslus galima įsigyti. Lauksiu skambučio tel.: +37068338066. Daugiau informacijos: www.limoart.lt

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU