Kamerinis  ansamblis Vilniaus arsenalas ,,Rudens divertismentas”

 

    Rugsėjo 12 d. šeštadienį, 19 val.

Birštono kurhauze (B. Sruogos 2)

                 

 

Rudens divertismentas

                                                            

 

       Kamerinis  ansamblis       

Vilniaus   arsenalas

 

   Laima Šulskutė (fleita)

      Rolandas Romoslauskas (altas)

   Sergejus Okruško (klavesinas)

 

      Solistė 

Dovilė Kazonaitė (sopranas)

  

 

     Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į koncertą „Rudens  divertismentas“. Gyvenimiško šurmulio apsuptyje klausytojų laukia intriguojantis  susitikimas su žinomais atlikėjais, soliste Joana Gedmintaite ir laiko patikrinta muzika. Autentiškoje Birštono kurhauzo erdvėje skambės J. S. Bacho, G.  F. Handelio,  W. A. Mozarto  muzikiniai perlai bei ansamblio inicijuoti lietuvių kompozitorių: F. Bajoro ir A. Jasenkos  kūriniai.

  

____________________________Koncertas nemokamas____________________________________

 

 


 

Kamerinis ansamblis VILNIAUS ARSENALAS

 

Susibūręs 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą ansamblis pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio, „Medvėgalio“, Th. Manno festivaliai, „Muzikos ruduo“, „Marių klavyrai“, „Permainų muzika“, „Iš arti“, „Jauna muzika“, Reinsbergo naujosios muzikos festivalis Vokietijoje ir daugelis kitų. Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 90 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.

 

 

Ansamblio atlikėjai

 

LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita)

Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Aktyviai koncertuoja, paruošė solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, grojo su Čiurlionio kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje. Propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

 

ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas)

Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, vadovas. Studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoja, parengė solo programų. Kaip solistas pasirodė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu (LVSO), Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Grojo su Pasaulio filharmonijos orkestru Paryžiuje ir Reimse (2006), kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (2007, JAV), koncertavo Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje ir kt. 2014 m. Vilniaus kongresų rūmuose su LVSO bei XXV tarptautiniame festivalyje „Kiev Music Fest“ su Ukrainos nacionalinės filharmonijos akademiniu simfoniniu orkestru Ukrainos nacionalinėje filharmonijoje atliko Z. Bružaitės Koncertą altui ir simfoniniam orkestrui „Pabudimas“, koncertavo festivalyje „Iš Arti“, „Permainų muzika“. Atlikėjo repertuare – įvairi muzika nuo senųjų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai, inicijavo 12 kūrinių altui ir fortepijonui, 2 koncertus altui ir simfoniniam orkestrui. Dirba LVSO, yra altų grupės koncertmeisteris.

 

SERGEJUS OKRUŠKO  (klavesinas)

Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas (1978). Koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, gastroliavo Maskvoje, Sankt Peterburge, Odesoje, Armėnijoje, Vokietijoje, JAV. Dalyvavo įvairiuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių, šiuolaikiniai kūriniai. Juos atlikėjas skambina ir klavesinu. Aktyvus lietuvių kompozitorių kūrybos propaguotojas, dažnai pirmasis naujų kūrinių atlikėjas. Ypatingą dėmesį skiria kamerinei muzikai. Bendradarbiauja su Lietuvos kameriniais ansambliais, orkestrais, solistais bei instrumentininkais. LMTA fortepijono katedros profesorius.

 

 

SOLISTĖ

DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)

 

Dovilė Kazonaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo choro dirigavimo ir solinio dainavimo specialybes.
Nuo 2013 metų solistė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tai pat ji yra dainavusi VCO, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir kt. 2015 metais Tel Avivo operos teatre, gastrolių metu su LNOBT, atlikusi Kerubino vaidmenį Mozarto operoje „Figaro vedybos” kritikų įvertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą. 2017 pelnė “Operos vilties” premiją už grafienės Gabrielės vaidmenį J. Štrauso operetėje „Vienos kraujas”. Solistės repertuare įvairūs vaidmenys. Tai Barbarina, Anina, Mersedes, Eglė, Marcelė, Tatjana, Lila, Belinda ir daugelis kitų. Dainininkė rengia koncertines programas su Čiurlionio kvartetu, su Klaipėdos kameriniu orkestru. Atlikėja yra labai vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia solistę atlikti savo naujus kūrinius. Solistė ne kartą yra dainavusi diriguojant M. Štaškui, G. Rinkevičiui, M. Pitrėnui. Dainavusi operose su tokiais scenos partneriais kaip Kostas Smoriginas, Edgaras Montvydas, Justina Gringytė ir kt.

 

 

A. Jasenka: „Prisiminimai apie Save” (žodž. autoriaus) sopranui, fleitai, altui ir klavesinui

Begantis žmogus nuo visiems priimtinų ir įvardintų normų, tai bėgimas prie intelektualinio, emocinio ir archetipinio atsinaujinimo. Jono Meko filmas ”Prisiminimai iš kelionės apie Lietuvą”, kur reminiscencijos pinasi visomis kryptimis. Pateikiamas romantizuotas grožis apie savo jaunystės kaimą, medžius, gėles, dainas, žmones… „Prisiminimai apie Lietuvą”, kaip ir “Prisiminimai apie Save” sąvoka apibendrina iliuzijas. „Kas aš esu” klausia W. Shakespeare’o Hamletas, ir po 400 metų H. Ibsen’as atsako Peer Gynt žodžiais: “Aš esu savimi”…

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. +370 319 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546
(nuo 13 val.)

El. p.: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

 

 

 

 

Navigacija
×
MENIU