,,IŠ DAINŲ GYVENIMO“

Kovo 16 d., šeštadienį, 19 val.    
Birštono kurhauze

 

IŠ DAINŲ GYVENIMO

skiriama kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus 75 metų jubiliejui

 

Jonas Sakalauskas (baritonas)
Giedrius Kuprevičius (fortepijonas)

 

_______________________________________________________

Bilieto kaina 10 €. Bilietai parduodami kovo 16 d. kurhauze nuo 18 val.

Informacija ir bilietų užsakymas tel. 8319 65546, el.p. kasa@birstonokultura.lt
Bilietai parduodami ir tiketa.lt

______________________________________________________

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir dainininkas Jonas Sakalauskas laukia susitikimo su žiūrovais, kuomet pristatys savo kūrybą, sujungtą noro pasidalyti bei gimusią iš jaunatviško maksimalizmo ir brandžios kūrybinės patirties.

Kuprevičiaus 75-ajam jubiliejui skirtoje programoje – visą tautos dainiumi vadinamo kompozitoriaus kelią nusakančios dainos, pasakojimai apie jų sukūrimo istorijas, likimus ir neįtikėtinus nuotykius, kurias atlieka baritonas J. Sakalauskas bei papildo fortepijoninių improvizacijų intarpai.

Sakalauskas pasakoja, kad G. Kuprevičiaus kūryba žavisi ir ją atlieka nuo pat pirmųjų savo žingsnių scenoje. „Pirmas mano pasirodymas scenoje buvo būtent Rolando partija G. Kuprevičiaus miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“, kurį 2004 m. statė Gytis Padegimas. Mūsų bendrame koncerte bus galima išgirsti ne tik Rolando partijos ištrauką, bet ir ariją iš G. Kuprevičiaus operos-sarsuelos „DaliGala“, kurią atlikti yra tekę tik man vienam, kuo labai didžiuojuosi“, – sako J. Sakalauskas.

Koncerte bus ir daugiau ištraukų iš G. Kuprevičiaus sukurtų operų, miuziklų, operečių. Kai kurios dainos tapo tokios mylimos klausytojų, kad įvardinamos tautos dainomis, kaip „Skriski Lietuvėlėn“, „Obelų žiedai“, „Alsuoti“, „Ant kalnelio, ant aukštojo“. „Tai G. Kuprevičiui tik pagyrimas“, – juokauja J. Sakalauskas.

Anot dainininko, G. Kuprevičius ypač jautrios kompozicijos, melodikos meistras, kurio dainoms ir arijoms būdingas išskirtinis melodizmas bei nuotaika.

„Mano ir J. Sakalausko kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi jau daug metų, nors gal nebuvo labai pastebimas. Šis mudviejų pasirodymas turėtų daug ką ir nustebinti. Pirmiausia, kad koncerte skambės tik Jono Sakalausko balsas ir tik mano dainos. Tokiame „formate“ susitinkame pirmą kartą“, – sako žodžio kišenėje neieškantis G. Kuprevičius.

Anot kompozitoriaus, idėja surengti koncertą kone sklandė ore daug metų. „Daug kartų po įvairių koncertų, kuriuose susitikdavome kaip klausytojai, Jonas vis sakydavo: „Noriu dainuoti Jūsų dainas“. Tik dabar tasai noras tampa realybe. Dėkoju jam, kad ir taip užimtas rado laiko „pažaisti“ lietuviškų dainų dėlionę“, – sako G. Kuprevičius.

Muzikos kūrėjas akcentuoja, kad bėgant metams jo kūryba ne tiek kito, kiek gausėjo. „Neseniai buvę muzikinių technologijų kurso studentai iš esmės atnaujino mano svetainę, ir tuomet nustėrau – kiek joje muzikos, natų, garso ir vaizdo įrašų! Atrodo, norėta savo muzika užtvindyti visą pasaulį. Dėkui Dievui, to neįvyko. Svarbiausia kiekviena, net trumpiausia, dainelė turi savo istoriją, o jei kiek dažniau skamba – ir gyvenimą. Apie tai ir pakalbėsime koncertų metu. Daug istorijų bus atskleista pirmą kartą“, – intriguoja G. Kuprevičius.

Svarbiausia, kad visi G. Kuprevičiaus kūriniai tarsi neįvardytos dedikacijos klausytojams. „Juk be jų, kaip ir be mano draugų atlikėjų, visas kompozitoriaus triūsas būtų perniek. Yra autorių, kurie tvirtina, kad publikos nuomonė jiems nesvarbi. Nesutinku. Man svarbus ir įdomus kiekvienas, kuris skiria dėmesio ir laiko mano muzikai. O šio koncerto atveju – ir mūsų duetui. Visų labai laukiame, jūs mums labai svarbūs“, – sako klausytojų koncerte laukiantis G. Kuprevičius. Jam pritaria ir J. Sakalauskas.

 

 

Artūras Klimas

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU