„Nuo klasikos iki flamenko“ Tarptautinio projekto „Strings and Air“ (JAV – Lietuva – Ispanija) koncertas

Birštono kultūros centre  

Gruodžio 20 d., trečiadienį,. 19 val.  

 

 

„Nuo klasikos iki flamenko“
Tarptautinio projekto „Strings and Air“ (JAV – Lietuva – Ispanija) koncertas

 

Hernan ROMERO – gitara, vokalas
Kęstutis VAIGINIS – saksofonas
Carmen ESTEVEZ CALERO – perkusija, vokalas 

 

Dalyvauja styginių kvartetas   ,,Mettis“

Kostas Tumosa (smuikas)
Bernardas Petrauskas (smuikas)  
Karolis Rudokas (altas)
Rokas Vaitkevičius (violončelė)

 

 

 

 

_______________________________________________________________

Bilieto kaina: 10 Eur, 8 Eur (senjorams, moksleiviams)

Kasa dirbs gruodžio 11, 12, 13 14, 18 , 19 d. nuo 15 iki 18 val., gruodžio 20 d. nuo 15 iki 19 val.

_______________________________________________________________

 

 Kviečiame visus muzikos gurmanus ir ypatingų pojūčių mėgėjus į tarptautinio projekto „Strings and Air“ (JAV-Lietuva-Ispanija) išskirtinį aistringojo ispanų flamenko, klasikos ir džiazo improvizacijų koncertą, kuris įvyks Birštono kultūros centre. Tai nepakartojama galimybė vienoje scenoje išvysti unikalų projektą, kuriame susibūrę vieni geriausių skirtingų meno žanrų atlikėjų kuria įspudingą muzikinį spektaklį. Scenoje organiškai susivienija džiazas, flamenko, klasikinės bei šiuolaikinės muzikos elementai. Kviečiame klausytoją į kupiną energijos ir šilumos muzikinį vakarą, kuriame galėsime išgirsti ir pamatyti originalias flamenko ir džiazo kompozicijas. Savo šalių ir pasaulinio džiazo bei flamenko patirtis jungiantys atlikėjai publiką pakerės virtuoziškumu, spinduliuojančiu nepaprastu gyvybingumu, užburiančiomis muzikinėmis kompozicijomis ir savitu muzikavimo stiliumi.

 

Hernan ROMERO – gitara, vokalas

Kęstutis VAIGINIS – saksofonas

Carmen ESTEVEZ CALERO – perkusija, vokalas

 

  Grammy laimėtojas HERNAN ROMERO jau ne kartą lankėsi Lietuvoje ir papirko publiką ne tik virtuoziška grojimo technika ir karštomis pietietiškomis natomis, bet ir niekada nuo veido nedingstančia šypsena ir draugiškumu. Visa tai šio muziko gyvenime dera dar ir su kompozitoriaus talentu bei įspūdingais karjeros pasiekimais. Niujorke kelią į didįjį džiazo žaidimą prasiskynęs Hernanas greitai pradėjo muzikuoti su legendiniais gitaristais Johnu McLaughlinu ir Paco de Lucia. Ypač glaudūs muzikiniai ryšiai jį sieja su gitaros didmeistriu Alu Di Meola – nuo 1990-ųjų Hernanas padėjo įrašyti net 16 šio muzikanto albumų, naujausią – šiais metais garsiojoje Abbey Road studijoje Londone. Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia soliniuose Hernano įrašuose ir projektuose su kitais atlikėjais, tarp jų ir su populiariąja Alicia Keys. Lietuviškoji trio dalis – ne kartą su Hernanu pasirodęs vienas įdomiausių mūsų šalies džiazo saksofonininkų ir kompozitorių – KĘSTUTIS VAIGINIS.  Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Petro Vyšniausko kl.), Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje ir Hanzos taikomųjų menų universiteto konservatorijoje Olandijoje, tobulinosi Manheteno muzikos mokykloje Niujorke. Atlikėjas groja sopraniniu, tenoriniu saksofonais ir fleita. Vaiginis, Lietuvos džiazo scenoje esantis nuo 1999 metų, 2010-aisiais apdovanotas Birštono džiazo festivalio Grand Prix, 2013-aisiais – Europos kultūros fondo „Europamusicale“ premija. Jis grojo su grupėmis „Jazz Pictures“, „Guerilla Jazz.lt“, „Orkestretto“, „DPG group“, „Tree Stones Quartet“, subūrė grupes „SiBuLi“, „Kęstučio Vaiginio kvartetas“, kaip kitų grupių lyderis bei kviestinis narys pasirodė daugelyje prestižinių džiazo festivalių („Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Honkongo, Stambulo ir kt.). Jis muzikavo su tokiomis džiazo žvaigždėmis kaip Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Hernan Romero, David Berkman, Alex Sipiagin, Ed Howard, Adam Cruz, Randal Corsen, Bilal Karaman, Burak Bedikyan, Ferit Odman, Herbie Kopf, Joon Haavisto ir kt. Savo kompozicijas, pasižyminčias skaidriu garsu, lyriškumu bei emocionalumu, K. Vaiginis pristato įvairiuose projektuose Lietuvoje ir Europos, Azijos, Amerikos šalyse. Jose girdimi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos deriniai, jaučiama latin, be-bop, afro stilių bei tokių džiazo grandų kaip Johno Coltrane’o, Joe Hendersono, Wayne Shorterio, Branfordo Marsalio, Davido Sanchezo muzikinė įtaka.
Carmen Estevez Calero – tiek gimtojoje šalyje, tiek Niujorko muzikos pasaulyje puikiai žinoma perkusininkė iš Ispanijos. Jos muzikinėje biografijoje pasirodymai su tokiais skirtingais artistais, kaip populiarus Brodvėjaus šokėjas Salas Gloveris, garsus didžėjus Joe Clausselas, džiazo bosininkas Andy McCloudas. Nuo elektroninės muzikos iki flamenko – kone kiekviename žanre puikiai besijaučianti Carmen jau ne vienerius metus muzikuoja su Hernanu Romero ir ne kartą yra koncertavusi su Kęstučiu Vaiginiu.

 

Apie  styginių kvartetą ,,Mettis“ 

 

 Styginių kvartetas „Mettis“, susibūręs 2011 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. A. Vasiliausko kvarteto kl.) ir nuo pat pirmųjų pasirodymų pripažintas vienu perspektyviausiųjų LMTA kolektyvų, jau sekančiais – 2012 metais, laimėjo I premiją XII tarptautiniame lietuvių kamerinės muzikos atlikimo konkurse.

 „Mettis“ tobulinosi žymių muzikų, tokių kaip Alfredas Brendelis, Avedis Kouyoumdjianas, Patrickas Judtas, Hatto Beyerle, Johannesas Meisslis, Miguelis da Silva, Petr Prause, Peteris Cropperis bei Kremonos kvarteto meistriškumo kursuose. Kvartetas dalyvavo tarptautinėse vasaros akademijose „ISA‘12“ ir „ISA‘14“ (Reichenau, Austrija), kur pelnė Vienos menų univesiteto Josepho Haydno instituto prizą (2012), bei Gottfriedo von Einemo vardo fondo apdovanojimą ir Kamerinės muzikos prizą (2014). Nuo 2014 m. „Mettis“ – Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) narys, dalyvavęs akademijos sesijose Lietuvoje, Norvegijoje, Austrijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Italijoje.

 Ansamblis grojo Porto, Plovdivo, Bordo, Varšuvos kamerinės muzikos festivaliuose, prestižinėje „L‘auditorium de Bordeaux“ koncertų salėje (Bordo, Prancūzija) kartu su E. Ysaÿe kvarteto altininku Migueliu da Silva atliko W. A. Mozarto styginių kvintetą. 2015 m. „Mettis“ kartu su Kremonos kvartetu dalyvavo Vilniaus festivalyje, o taip pat išleido savo pirmąjį albumą (L. van Beethoveno, D. Šostakovičiaus kvartetų įrašai). 2016 m. ansamblis debiutavo prestižinėje „Wigmore Hall“ salėje Londone, surengė rečitalius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos koncertų salėse, laimėjo II premiją bei specialų prizą už geriausią L. Durosoir kūrinio atlikimą VIII Bordo styginių kvartetų konkurse (Prancūzija), tapo IX V. E. Rimbotti vardo konkurso Fiesolėje (Italija) nugalėtojais, dalyvavo Janine Jansen kamerinės muzikos festivalyje Utrechte (Olandija).

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

 

 

Navigacija
×
MENIU