Eugenijaus Nalevaikos personalinė paroda ,,Mažiau yra daugiau“

Birštono kultūros centre

 

EUGENIJUS NALEVAIKA

 

,,MAŽIAU YRA DAUGIAU“

personalinė paroda  

 

 

Parodos atidarymas rugsėjo 25 d. 17 val.

 

Dažnas iš mūsų kasdien susiduriame su fragmentavimo fenomenu: fragmentiškai prisimename savo praeitį, fragmentiškai papasakojame istoriją, fragmentiškai regime arba pastebime aplinką. Labiausiai fragmentavimas būdingas menininkų pasaulio pajautai ir jos išreiškimui. Dera paminėti, kad fragmentavimas visada yra nuostolingas: kažkas atrandama ir iškeliama į kūrinio paviršių, o kažkas pražūsta negrįžtamai. Nors šie nuostoliai ir nėra išvengiami, tačiau menininkai ryžtasi surinkti / sulaikyti / išlaikyti kūrinyje viso, ne tik regimojo, bet ir jaučiamo, pasaulio grožį, dažnai „persotindami“ kūrinius detalėmis, už / tarp kurių pradingsta esmė.

 

Šioje parodoje analizuojamos ir pristatomos kūrybos galimybės, kai tiriama, vertinama ir eksperimentuojama  remiantis dviem esminėmis nuostatomis: „mažiau yra daugiau“ ir „daugiau galvoti, mažiau daryti“.

 

Šios nuostatos formavosi per daugiau kaip 30 metų kūrybos patirtį ir priartino autorių prie idėjos, kad ne visuomet įdėtas darbas lemia rezultatą, nes minimalistinėmis priemonėmis kartais galima pasiekti įtaigesnį rezultatą.

 

Todėl meno kūrinio „gimimo“ eigoje labai svarbu yra laiku sustoti, atidžiai vertinant atliktus veiksmus (žingsnius) ir „nenuvarginti“ meninio rezultato, bandant jį tobulinti dar ir dar vienu sluoksnius ir / ar potėpiu. Atsižvelgiant į akvarelės technikos, kuri autoriui yra artimiausia,  subtilybes, verta įsiklausyti į patarimą / siūlymą  „daugiau galvoti – mažiau daryti“, nes pataisymai akvarelėje – neįmanomi.

 

Kiekvienam potėpiui turėtų būti prieš tai pasiruošta, ne tik apmąstant veiksmų eigą / seką, bet ir psichologiškai, ir fiziškai „treniruojantis“ diena iš dienos.

 

Parodoje dauguma paveikslų (jų ciklų)  – nauji, sukurti specialiai šiai kolekcijai, pristatantys menininkui labiausiai būdingas abstrakčias kompozicijas.

 

Paroda veiks iki 2020 m. spalio 11 d.

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU