BOSAI PLIUS

BVMA logo320 (Small)-800x600

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio 3 d., pirmadienis, 19 val.
Birštono Kurhauzas (B. Sruogos g. 2)  

bosai + pagrindine
BOSAI PLIUS
Koncertuoja:

Vladimiras Prudnikovas (bosas),
Almas Švilpa (bosas),
Nijolė Ralytė (fotepijonas)

 
Bilieto kaina 5 EUR
Bilietai internetu: http://www.bilietai.lt/lt/event/26315

 


 

 

„Birštono vasaros menų akademija“ kviečia į netikėčiausių muzikinių staigmenų kupiną koncertą BOSAI +, kuriame dalyvaus žymiausias Lietuvos bosas Vladimiras Prudnikovas, Vokietijoje gyvenantis operos solistas Almas Švilpa, pianistė Nijolė Ralytė ir… vakaro siurprizu tapsiantys koncerto svečiai.
Koncerto programoje skambės arijos iš operų, ištraukos iš vokalinių ciklų bei populiariosios lietuvių ir užsienio kompozitorių klasikos opusai.

Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dainininkas Vladimiras Prudnikovas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius. Įvairiose Lietuvos ir pasaulio teatrų scenose sukūrė daugiau nei 50 vaidmenų.
V. Prudnikovas – pagrindinis didžiųjų koncertinių formų kūrinių boso partijų atlikėjas Lietuvoje. Jis kviečiamas dainuoti Europos, JAV, Japonijos teatruose ir koncertų salėse. Dainavo Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose ir kitose šalyse. Bendradarbiavo su pasaulinio garso dirigentais, tarp kurių – lordas Yehudi Menuhinas, Justusas Franzas, Cyrilas Diederichas, Vladimiras Spivakovas, Dmitrijus Kitajenka, Vladimiras Fedosejevas, Jonas Aleksa, Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius.
Kamerinės muzikos koncertuose solistą lydi nuolatinė jo partnerė pianistė Nijolė Ralytė. Pastarąjį dešimtmetį V. Prudnikovas garsėja ir kaip puikus vokalo pedagogas, paruošęs ne vieną dešimtį ryškių dainininkų.

Nuo 1996-ųjų bosas Almas Švilpa yra „Aalto“ muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistas. Dainavimą jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. V. Prudnikovą.
A. Švilpa yra sėkmingai pasirodęs Vienos liaudies operoje, Zalcburgo festivalyje, Drezdeno, Berlyno, Diuseldorfo, Štutgarto ir Hanoverio valstybinių, Enšedo ir Kelno nacionalinių operų scenose. Dainininko repertuare atsidūrė ne tik populiariausi, bet ir retai atliekami boso vaidmenys, tarp kurių: Olandas (R. Wagnerio „Skrajojantis Olandas“), Jonas Krikštytojas (R. Strausso „Salomėja“), Mefistofelis (Ch. Gounod „Faustas“), Orestas (R. Strausso „Elektra“), Don Bazilijus (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Didysis inkvizitorius (G Verdi „Don Karlas“), bei kiti.
Dėl savo ypatingai gražaus, spalvingo balso, puikios dikcijos, be priekaištų parengtos muzikinės partijos, solistas A. Švilpa kiekvieno pasirodymo metu prikausto ne tik publikos, bet ir žinovų dėmesį. Už įkūnytus vaidmenis R. Wagnerio „Skrajojančiame Olande“, tetralogijoje „Nibelungų žiedas“, Ch. Gounod „Fauste“ bei W. A. Mozarto „Don Žuane“, dainininkas yra sulaukęs itin palankių vokiečių muzikos kritikų įvertinimų.

Pianistė Nijolė Ralytė šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Koncertmeisterio katedros profesorė. Su jaunaisiais dainininkais dalyvavo tarptautiniuose konkursuose, kuriuose ne kartą buvo apdovanota diplomais kaip geriausia koncertmeisterė. N. Ralytė bendradarbiauja su žymiais Lietuvos solistais – E. Kaniava, V. Prudnikovu, V. Noreika, V. Juozapaičiu, J. Leitaite, J. Adamonyte, K. Smoriginu, I. Prudnikovaite ir kitais. Paruošė daugybę vokalinės muzikos programų, įrašytų televizijoje, radijuje, plokštelėse, kompaktiniuose diskuose. Grojo Lenkijoje, Estijoje, JAV, Anglijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Graikijoje ir kt. Daugelis prof. N. Ralytės studentų sėkmingai dirba, dalyvauja įvairiuose kultūros renginiuose, yra tapę šalies ir tarptautinių konkursų laureatais.

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU