Birštono akordeono muzikos festivalis

 

BIRŠTONO AKORDEONO MUZIKOS FESTIVALIS  

 

Akordeonofestivalis2016 (566x800)

Šiemet antrasis Birštono akordeono muzikos festivalis kviečia akordeono mylėtojus pasiklausyti pramoginės muzikos – nuo prancūziškų musette stiliaus kūrinių iki virtuoziškų pjesių akordeonui, nuo  romantiškų baladžių iki aistringų tango. Savo atliekama muzika festivalyje dalinsis  Andriaus Balachovičiaus kvartetas – Andrius Balachovičius  (akordeonas), Artūras Chalikovas (gitara), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas), Vytis Vainilaitis (mušamieji); akordeonininkų ansamblis ,,Fantazija“ iš Baltarusijos, akordeonininkas iš Latvijos Kaspars Gulbis, šeimyninis Šerpyčių Trio – Irina (akordeonas), Arūnas (akordeonas, fortepijonas), Kasparas (violančelė), akordeoninkai Genadijus Savkovas ir Andrius Šimkus  bei Birštono pramoginės muzikos ansamblio ,,Solo Plius“ atlikėjai Algimantas Jazbutis (akordeonas) ir Jūratė Jazbutytė (smuikas). 

 

 

 

 

Festivalio programa:

Rugsėjo 30 d. 19.30 „Eglės“ sanatorijos (Algirdo g. 22) koncertų salėje

Akordeonininkų ansamblio „Fantazija“ iš Baltarusijos koncertas

 

Spalio 1 d. 16.00 Birštono kurhauze (B. Sruogos g. 2)

Birštono pramoginės muzikos ansamblio „Solo Plius“, Šerpyčių Trio, akordeonininko Andriaus Šimkaus ir akordeonininkų ansamblio „Fantazija“ iš Baltarusijos koncertas

 

Spalio 1 d. 19.00 Birštono kurhauze (B. Sruogos g. 2)

Koncertuoja: akordeonininkas Genadijus Savkovas, akordeonininkas iš Latvijos Kaspars Gulbis, Andriaus  Balachovičiaus kvartetas

 

 

Koncertai nemokami

 

_________________________________________________________

Koncerto programa 2016 m. spalio 1 d. 16.00 Birštono kurhauze

Birštono pramoginės muzikos ansamblis ,,Solo Plius‘‘ – Algimantas Jazbutis (akordeonas) ir Jūratė Jazbutytė (smuikas)

Pramoginės muzikos grupė ,,Solo Plius“susikūrė 2007 m. Šiuo metu grupės sudėtį sudaro Algimantas Jazbutis (akordeonas), Jūratė Jazbutytė (smuikas) ir Povilas Juozaitis (vokalas, gitara). Birštono akordeono muzikos festivalyje grupė pristatys instrumentinę pramoginės muzikos programą akordeonui ir smuikui. A. Jazbutis jau 30 metų aktyviai populiarina šį muzikos žanrą – nuo 1985 m. pasirodymų tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose, įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, iki paties akordeonininko inicijuoto Birštono akordeono muzikos festivalio 2015 metais. A. Jazbučio atliekama akordeono muzika dar 1985 m. Lietuvoje suskambo naujai – su saksafonų bei ritmo grupe. Šiandien šį orkestrą atstoja Algimanto puikiai įvaldytas naujos kartos skaitmeninis akordeonas. 2013 m. A. Jazbučio muzikinis atlikimas buvo puikiai įvertinas ir konkurse-festivalyje ,,ValTidone“ Italijoje. Tais pačiais metais gražiausios A. Jazbučio atliekamos melodijos akordeonui įrašytos kompaktinėje plokštelėje ,,Bus Ride“.

 

 ALGIMANTAS  1-Festivaliui

 

 

Šerpyčių Trio – Irina (akordeonas), Arūnas (akordeonas, fortepijonas), Kasparas (violončelė)

Šerpyčių Trio – muzikuojančios šeimos ansamblis, kurio sudėtį sudaro: akordeonas – Irina, akordeonas/fortepijonas – Arūnas ir violončelė – Kasparas. Tokios sudėties ansamblis – itin retas atvejis. Ansamblio nariai aktyviai domisi kamerine muzika, aranžuoja kompozicijas ir plėtoja koncertinę veiklą. Koncertiniame repertuare – prancūziškoji musette, argentinietiškasis tango, vokiška folk muzika.

Kasparas kartu su tėčiu Arūnu groja jazz, swing ir gipsyswing stiliaus muziką

Irina ir Arūnas,pradėję muzikuoti prieš 25 metus, aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, jų atliekama įvairių stilių muzika skambėjo ir Vokietijoje, Norvegijoje.

Sūnus Kasparas violončele groja nuo 6 metų. Jis –

ne vieno respublikinio konkurso laureatas ir diplomantas.  Kaip solistas ir įvairių ansamblių dalyvis  koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

 

 D75_3301 (1)

Akordeonininkas Andrius Šimkus

Andrius Šimkus akordeonininko kelią pradėjo Telšių muzikos mokykloje. Vėliau muzikos studijas tęsė Vilniaus konservatorijoje. 2006 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo magistro laipsnį. A. Šimkus dar studijuodamas akademijoje su įvairiais ansambliais dalyvavo respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose, kuriuose pelnė ne vieną diplomanto ar laureato vardą. 2004m. Italijoje Lanziano mieste vykusiame akordeonininkų konkurse pelnė laureato vardą ir solistų kategorijoje. Po studijų akordeonininkas pradėjo koncertinę veiklą kartu su smuikininke Irena Belickiene. A. Šimkus pramoginę džiazo stiliaus bei įvairių autorių prancūzišką muziką atlieka skaitmeniniu akordeonu ,,Roland“.Birštono akordeono muzikos festivalyje atlikėjas pristatys solo pramoginės akordeono muzikos programą.

 NUOT3108

Akordeonininkų ansamblis ,,Fantazija“ iš Baltarusijos

Instrumentinis ansamblis ,,Fantazija“ susikūrė 2002 metais. Ansamblio vadovė – Liudmila Razuvajeva. Ansamblis aktyviai dalyvauja ne tik renginiuose bei konkursuose Baltarusijoje, bet ir užsienyje – Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje. Aukštas ansamblio atlikimo ir meninis lygis buvo įvertintas ne tik daugelyje konkursų, bet ir Baltarusijos Respublikos prezidento jaunųjų talentų paramos fondo.  Ansamblio repertuare – dominuoja populiarioji akordeoninė muzika. Fantazija

 

_______________________________________________________

 

Koncerto programa 2016 m. spalio 1 d. 19.00 Birštono kurhauze

 

Akordeonininkas Genadijus Savkovas

 Genadijus Savkovas – žymus Lietuvos akordeonininkas, pedagogas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas. Koncertuoja kaip solistas, taip pat įvairių klasikinės ir lengvosios muzikos, kamerinių ansamblių sudėtyje. Akomponuoja solistams, vokalistams ir instrumentalistams. Koncertavo su daugeliu Lietuvos kamerinių orkestrų bei su Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru.

Genadijaus Savkovo atlikimas išsiskiria nepriekaištinga technika, gebėjimu išgauti nuostabų garsą, puikiu skoniu, stiliaus pojūčiu ir emocionalumu.

Birštono akordeono muzikos festivalyje Genadijus atliks pramoginės akordeono muzikos programą – Lotynų Amerikos samba melodijas, tango, džiazo pjeses, prancūziško musette stiliaus kūrinius.

 IMG_2453

Akordeonininkas Kaspars Gulbis iš Latvijos

Kaspars Gulbis muzikos magistro laipsnį įgijo 2005 m. Latvijos muzikos akademijoje. Akordeonininkas yra daugelio konkursų Latvijoje bei užsienyje laureatas ir diplomantas. Nuo 2008 m. atlikėjas koncertuoja su kameriniu ansambliu ,,Altera veritas”, aukštai įvertintu Latvijos muzikos apdovanojimuose, kaip naujos muzikinės raiškos kolektyvas. Kolektyvas koncertavo Latvijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Šveicarijoje bei Prancūzijoje. Taip pat atlikėjas koncertuoja su daugeliu žinomų Latvijos ir užsienio vokalistų, instrumentalistų bei koncertuoja solo. Jo repertuare – populiariosios klasikos melodijos, virtoziški prancūziški miuzetai bei džiazo standartai.  IMG_0374

 Andriaus Balachovičiaus kvartetas – Andrius Balachovičius  (akordeonas), Artūras Chalikovas (gitara),

Eugenijus Kanevičius (kontrabosas), Vytis Vainilaitis (mušamieji)

Kvartetas susiformavo Andriaus Balachovičiaus iniciatyva. Visi kvarteto nariai yra žymūs Lietuvos atlikėjai, nuolatos bendradarbiaujantys įvairiuose kūrybiniuose projektuose.

Andrius Balachovičius – akordeono virtuozas,  daugkartinis tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Akordeonisto atliekamos muzikos skalė labai plati: Nuo klasicizmo iki modernizmo. Pastaruoju metu atlikėjas koncentruoja  improvizacinės bei pramoginės  muzikos projektuose.Nuo Argentinietiško  A.Piazzollos tango iki prancūziškai svaiginančių musette pasažų. Nuo lyriškų solo akordeonui  iki trankių koncertų su KASP bigbendu.  Jo atliekamoje muzikoje pagarba džiazo tradicijai susipina su pramogine akordeono varjetė stilistika.    

Artūras Chalikovas – vienas meistriškiausių šalies gitaristų.Taip pat puikus mokytojas, aranžuotojas, kompozitorius. Džiazo, krikščioniškos muzikos bei kitų muzikos stilių atlikėjas.  Jo grojimo stilius paženklintas ne tik puikia technika, bet svarbiausia – romantiniu polėkiu ir nuoširdumu. Jo improvizacijų melodinės linijos išdainuojamos ne tik instrumentu bet kartais ir balsu.

Eugenijus Kanevičius – vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir akustinį, ir elektrinį bosą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. 

Vytis Vainilaitis – vienas labiausiai pageidaujamų būgnininkų Lietuvoje.Grojo beveik su visomis Lietuvos muzikos industrijos įžymybėmis: Vladimiras Tarasovas,Vytautas Labutis, Dainius Pulauskas,Skamp,DonnyMontell, Vaidas Baumila,Petras Geniušas, MakchuPikchu ir kt. Nenorėtų savęs įrėminti viename muzikos stiliuje,  mėgsta muzikinius iššūkius.

4x4
Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU