Birštono AKORDEONO FESTIVALIS‘ 2021

 

 

BIRŠTONO AKORDEONO FESTIVALIS‘ 2021   

Birštono kurhauze, B.Sruogos g. 2

 

Rugsėjo 25 d., šeštadienį,

15.00 val.

 

Grupė „U‘Elements“

 

19.00 val.

Tadas Motiečius (akordeonas)

Gleb Pyšniak (violončelė)

 

Kvartetas Jazz / French / Latin

Romas Morkūnas (akordeonas), Greta Šimkutė (vokalas),

Denis Murašov (kontrabosas), Domantas Razmus (mušamieji)

 

___________________________________________

 

Rugsėjo 26 d., sekmadienis,

15.00 val.

 

Ansamblis ,,4 Tango‘‘ ir Andrius Rekašius (perkusija)

 

 

Visi koncertai nemokami


Grupė „U‘Elements“

Beveik metus gyvuojanti grupė „U‘Elements“ vienija publikai jau gerai žinomus muzikantus: ją sudaro buvę „Subtilu-Z“ nariai akordeonininkai Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs, prie jų prisijungė būgnininkas Mihails Novikovs ir kontrabosininkas Armanas Isojanas. Taigi, tai – tarptautinis lietuvių-latvių-armėnų tandemas, keturi profesionalūs muzikantai, besidalijantys su publika savo originalia kūryba.
U‘Elements kūryboje susilieja lietuvių, latvių, armėnų liaudies muzikos motyvai bei džiazo kalba ir improvizacija. U’Elements kuriama muzika yra energinga, melodinga, jazz, folk, drum&bass, world music. Naujasis albumas „Warm White“ savo ritminiu turtingumu, ansamblio narių tarpusavio sąveika artimas džiazo estetikai, bet kūrėjų tikslas anaiptol nebuvo siekti žanrinio grynumo ir kreiptis į kažkurią apibrėžtą auditoriją. Tai yra laisva, nuoširdi kūryba, nesivadovaujanti kanonais ir besikreipianti į kiekvieną ausį, imlią išraiškingoms melodijoms, gyvai dinamikai ir meistriško atlikimo polėkiui.


Tadas Motiečius (akordeonas)  ir Gleb Pyšniak (violončelė)

 

Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos Singonietta, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos pas prof. Rimantą Armoną ir prof. Johannesą Meissl bei susitikimai ir meistriškumo pamokos pas Yo-Yo Ma, Mstislavą Rostropovičių, Silviją Sondeckienę ir Heinrichą Schiffą. Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com
Per pastaruosius dešimt metų TADAS MOTIEČIUS pasirodė begalėje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose ir projektuose. Tadas yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei tarptautinių konkursų laureatu. Akordeonistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje įsitraukdamas į unikalius projektus, bendradarbiaudamas su įvairialypiais kūrėjais.
Tadas Motiečius yra perspektyvus jaunosios kartos akordeonistas. Jis – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos alumnas bei buvęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono klasės studentas, nuo rudens gilinsiantis atlikimo meno žinias magistrantūros studijose (doc. Raimondas Sviackevičius).
Muzikos Tadas mokytis pradėjo gan vėlai – būdamas dešimties – bet jau po dvejų metų prasidėjo jo konkursinė ir koncertinė veikla. Jaunojo muzikanto atlikimas pasižymi nuoširdumu ir gaivumu. Šis gabus akordeonistas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairios sudėties ansambliuose, atlieka įvairią muziką: nuo giliosios klasikos ir modernių originalių kompozicijų akordeonui iki lengvosios muzikos ir subtiliojo džiazo.


Kvartetas
Jazz / French / Latin

 

Specialiai Birštono akordeono muzikos festivaliui 2021 susibūręs profesionalių atlikėjų kvartetas klausytojams atliks džiazo, prancūziškos bei latino muzikos stiliaus programą.

 

Romas Morkūnas – akordeonistas, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Profesionalaus atlikimo meno mokėsi Šiaulių konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Už aktyvumą, kūrybingumą ir pasiektus svarius laimėjimus tarptautiniuose konkursuose Romas Morkūnas buvo apdovanotas Ministro Pirmininko bei Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais.
Nuo 2008 m. dirba pedagoginį darbą muzikos ir meno mokyklose.
2013 – 2017 metais dėstė akordeono specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Atlikėjas aktyviai dalyvauja Lietuvos akordeonistų koncertiniame gyvenime, tarptautiniuose festivaliuose, seminaruose, meistriškumo pamokose. Yra paruošęs solinių rečitalių, koncertuoja įvairių ansamblių sudėtyse su žinomais Lietuvos atlikėjais. Kaip solistas grojo su Šiaulių miesto bei Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto kameriniais orkestrais.

Greta Šimkutė – charizmatiška džiazo, Lotynų Amerikos ir improvizacinės muzikos vokalistė, kilusi iš Uostamiesčio. Pirmieji žingsniai profesionalios muzikos link padėjo suprasti, jog džiazas – jos didžioji aistra, o scena – antrieji namai. Jau šeštus metus drauge su džiazo ir improvizacinės muzikos grupėmis, kvartetais progresyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Atlikėja – šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos magistrantė Vilniaus Muzikos ir Teatro Akademijoje. Greta, Lietuvoje ir Europoje žymaus džiazo saksofonininko, multiinstrumentalisto Vladimiro Čekasino mokinė, taip pat ritminės bei laisvosios muzikos meistriškumo kursų dalyvė, tarptautinio konkurso Vilnius Jazz Young Power 2018 laureatė, grupių konkurso GARAŽAS’18, alternatyvios muzikos festivalio „RUMSHK“, Lietuvoje populiaraus muzikinio projekto „Lietuvos Balso“ dalyvė, vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalio – konkurso „Jazz Fontanas“ prizininkė net trejus metus iš eilės. 2015 metų pirmosios vietos nugalėtoja džiazo kategorijoje, tarptautiniame konkurse „Muzikos Talentų Lyga“.

Denis Murašov – kontrabosistas, įvairių džiazo muzikos projektų ir festivalių dalyvis.
Mokėsi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Vilniaus kolegijoje.
Nuo 2007 metų yra profesionalus pedagogas bei koncertuojantis atlikėjas. Scenoje pasirodo su tokiais kolektyvais kaip „The Schwings Band“, A. Polevikov trio, M. Stumbro kvintetas.

Domantas Razmus – Lietuvos jaunosios kartos būgnininkas, perkusininkas, muzikos kūrėjas.
Baigė Pasvalio vaikų muzikos mokyklą (saksofono specialybė), vėliau savarankiškai mokėsi groti mušamaisiais instrumentais.
Baigė LMTA džiazo atlikimo bakalaurą (mušamieji), vėliau įgijo Šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos Magistro laipsnį. Erasmus mainų programos metu mokėsi Olandijoje, Prins Claus Konservatorijoje.
Profesionalią muzikos karjerą pradėjo būdamas 18 metų, su tarptautiniu projektu TYO (Travelling Youth Orchestra), vėliau sekė eilė projektų su žinomais Lietuvos ir užsienio džiazo ir populiariosios muzikos atlikėjais (Dmitrij Golovanov, Liudas Mockūnas, Kęstutis Vaiginis, Remigijus Rančys, Vytis Nivinskas, Kenneth Dahl Knudssen, Linas Adomaitis, grupė Reinless, Lithuaniana Jazz Ensemble ir kt.)
Šiuo metu Domasntas Razmus dirba laisvai samdomu atlikėju, pedagogu, yra pastovus projektų The Honkin’ dudes, Castor Stetson, Laivo Troupé dalyvis, užsiima autorinės muzikos kūryba.

| Saulius Barasa | Photographer |Ansamblis ,,4 Tango‘‘ ir Andrius Rekašius

 

Žymiausiam visų laikų tango kompozitoriui Ástorui Piazzollai, šiemet švenčiančiam gimimo šimtmetį, rugsėjo 26-osios popietę koncertinę programą dedikuoja ansamblis „4Tango“ pritariant perkusininkui Andriui Rekašiui.
Tradicinės tango muzikos novatoriumi vadinamas Á. Piazzolla sujungė tango ir klasikinės bei džiazo muzikos elementus, taip sukurdamas vadinamąjį „naująjį tango“ (tango nuevo). Šio kompozitoriaus dėka XX a. vykusios tango revoliucijos paveiktas šokis peržengė žanro ribas ir užkariavo didžiąsias scenas.
Scenoje pasirodys Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos absolventai: Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas) ir Feliksas Zakrevskis (fortepijonas).
„4TANGO“ kolektyvo kūrybinis kelias prasidėjo 1999-aisiais. Ansamblio nariai yra respublikinių konkursų laureatai ir tarptautinio konkurso „A.Piazzolla Music Award“ Italijoje finalininkai.
Kolektyvas pripažinimą pelnė tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose, Didžiajame muzikų parade, Kristupo vasaros festivalių koncertuose.
Yra paruošęs programas su solistais J.E.Gimenezu, B.Bublyte, J.Leitaite, Ieva Prudnikovaite.

Andrius Rekašius – perkusininkas, Norvegijos muzikos akademijos magistras, Lietuvos Nacionalinio Simfoninio Orkestro artistas. Per savo dar gan neilgą muzikinę karjerą Andriui jau teko groti Vienos, Berlyno, Graco, Oslo, Prahos, Berno, Birmingamo ir kitose koncertu salėse, taip pat ir prestižinėje Oslo Gamle Logen (liet. Oslo Senoji Ložė).

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU