
Tarp fjordų ir Reino
DATA ir LAIKAS:
23 liepos, 2026 Nuo 19:00 val. iki 20:00 val.
VIETA:
Dviejų intelektualių atlikėjų susitikimas scenoje atvers romantišką ir jautrų muzikos pasaulį. Smuikininkė Markéta Fraňková ir pianistė Julija Sadaunykaitė atliks Edvardo Griego ir Johanneso Brahmso pirmąsias sonatas – kūrinius, kuriuose susipina šiaurietiškas skambesys, jaunatviška energija ir brandi romantinė išraiška.
Apie atlikėją
Markéta Fraňková (*1985 m., Karlovi Varai, Čekija) – čekų smuikininkė, aktyviai koncertuojanti tarptautinėje muzikos scenoje. Ji studijavo Pilzeno konservatorijoje pas prof. Romaną Fedčuką, Giuseppe Verdi konservatorijoje Milane pas prof. Christianą Anzingerį ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje Kaune pas prof. Raimondą Butvilą. Šiuo metu doktorantūros studijas tęsia Ostravos universiteto Menų fakultete.
Savo meistriškumą ji tobulino tarptautiniuose meistriškumo kursuose pas žymius atlikėjus ir pedagogus, tarp jų Roberto Cani, Igor Tkachouk, Wolfgang Manz ir Alejandro Drago.
Kaip solistė koncertavo su įvairiais Europos orkestrais ir dirigentais, pasirodė prestižinėse koncertų salėse Prahoje, Pilzene, Kišiniove, Florencijoje, taip pat Vokietijoje, Meksikoje ir Japonijoje. Ji bendradarbiauja su Čekijos, Moldovos ir Ukrainos simfoniniais bei kameriniais orkestrais.
M. Fraňková yra Kociano smuikininkų konkurso laureatė. Kaip kamerinės muzikos atlikėja koncertavo su European Prague Quartett, gastroliavo Japonijoje, bendradarbiavo su ansambliais Baroque Consorcium Prague ir Concertino. Nuo 2012 m. ji nuolat dalyvauja festivalyje Olympus Musicus Prahoje ir aktyviai koncertuoja Europoje su Franck Duo bei Trio Bohemiae.
Jos koncertinė veikla apima pasirodymus daugelyje Europos šalių, Japonijoje ir Meksikoje. 2015 m. ji įrašė solinę kompaktinę plokštelę su Moldovos filharmonijos orkestru Kišiniove. Jos koncertai ir meniniai projektai buvo transliuojami įvairių šalių televizijos ir radijo kanalais.
Julija Sadaunykaitė – lietuvių pianistė, tarptautinio Valetos pianistų konkurso Maltoje Grand Prix laureatė. Nuo 2022 m. ji studijuoja Danijos Karališkojoje muzikos akademijoje, kur tęsia trečiosios pakopos (solisto) studijas profesorės Mariannos Shirinyan klasėje.
Pianistė koncertuoja kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Lenkijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Maltoje, Danijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir Kinijoje. Ji yra įvairių tarptautinių muzikos festivalių dalyvė, tarp jų „Yamaha Piano Week“ Kinijoje, „FairPlay“ Švedijoje, „Krokuvos muzikos vasara“ Lenkijoje, „Olympus Musicus“ Čekijoje, „Pažaislio“ ir Kristupo festivaliai Lietuvoje.
Savo profesinį meistriškumą Julija tobulino meistriškumo kursuose pas Stephen Kovacevich, Lilya Zilberstein, Elisabeth Leonskaja, Julian Martin, Jerome Lowenthal, Martin Hughes ir Kyoko Hashimoto, o kamerinės muzikos srityje bendradarbiavo su Roger Vignoles, Yura Lee ir Avedis Kouyoumdjian.
Ji koncertavo su žymiais atlikėjais, tarp jų violončelininkais Hee-Young Lim ir Mark Drobinsky bei smuikininkais Dmytro Udovychenko, Natalia Gordeyeva ir Boris Livschitz. 2024–2025 m. sezone pianistė pasirodė Tivoli koncertų salėje Kopenhagoje, Laudon pilyje ir Bösendorfer salėje Vienoje, B. Smetanos salėje Prahoje bei koncertavo su Ukrainos Prezidentiniu orkestru Nacionalinėje filharmonijoje Kyjive, bei Lvivo filharmonijoje.
Julija taip pat kviečiama dirbti tarptautinių konkursų žiuri, tarp jų „Dynasty“ Ukrainoje ir „Premio Scarlatti“ Lietuvoje. Ji yra koncertinės agentūros BAMA narė ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos fortepijono dėstytoja.
