Tarptautinė odinių objektų paroda

Odinių objektų paroda
ŽMOGUS GAMTOJE / PALIKTI ŽENKLAI

 

ANOTACIJA

 

Spalio 12 d. Birštono Kurhauzo parodinėse erdvėse atidaroma tarptautinė odos objektų paroda ŽMOGUS GAMTOJE / PALIKTI ŽENKLAI, kurioje savo darbus pristato penkiolikos autorių iš Lietuvos ir Latvijos. Ši teminė paroda yra tęstinė, vykstanti jau ketvirtus metus. Šalia profesionalių odos menininkų darbų galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir požiūris į gamtą, kaip įkvėpimo šaltinį.
Gamta ir žmogus neatsiejami, pats žmogus yra gamtos dalis, deja dažnai apie tai pamiršta, netgi ignoruoja šį faktą. Šiais laikais susiformavęs vartotojiškas požiūris iškreipė žmonijos vertybių skalę, kurioje gamta patenkina beatodairiškai augančius ir nepamatuotus žmonijos poreikius. Tačiau vis dažniau pasigirsta protesto balsai, kurie skatina susimastyti, liautis nesaikingai vartoti, niokoti ir teršti gamtą, siekti harmonijos su gamta – grįžti prie pamatinių vertybių.
Menininkai jautriai reaguoja į besaikį gamtos išnaudojimą, į ekologines problemas, vykstančius negrįžtamus pokyčius gamtoje, ir tai atsispindi jų kūryboje.
Kiekvieno iš mūsų pasąmonė kaupia įvairiausius potyrius, matytus vaizdus, ir prisiminimus. Jie tampa ženklais, simboliais ir kaip dėlionė susipina į vientisą mozaiką, kaip iš vaikystės grįžę atminties fragmentai, kurie nukelia į pamirštas istorijas, patirtas nuotaikas, gamtos kvapus, garsus ir pojūčius.
Visais laikais menininkams gamta buvo įkvėpimo šaltinis ir paskata kūrybai. Kokie tai būtų jausmai ir sukauptos patirtys – galbūt teigiamos arba atvirkščiai, gal romantiškos ar liūdnos, jos leidžia atskleisti savo individualumą, kai praeitis, dabartis ir ateitis sujungiama į harmoningą kūrybinę visumą.
Tikėsimės kad ši išplėstinė paroda sudomins visus ekspozicijos lankytojus, tuos, kurie susipažinę su odos daile ir tuos, kuriems tai bus nauja patirtis. Paroda vyks iki lapkričio 10 d.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU