Sakralinės muzikos festivalis GAUDETE BIRŠTONAS’2018

Liepos 14 d., šeštadienis, 20 val.   

Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje

 

 

 

Sakralinės muzikos festivalis

GAUDETE BIRŠTONAS’2018

 

 

 

Dalyvauja:

 

Jomantė Šležaitė (sopranas)

Rafailas Karpis (tenoras)

Beata Vingraitė – Andriuškevičienė (fortepijonas)

 

 

Įėjimas nemokamas

______________________________________________________

 

Jomantė Šležaitė – kraują stingdantis balsas, virtuoziškas atlikimas, puikus įsikūnijimas į vaidmenį – tai tik keli kritikų iš viso pasaulio atsiliepimai apie 2017 metų Jaunojo atlikėjo premijos laureatę Jomantę Šležaitę. Jaunosios kartos atlikėja magistrantūros studijas baigė Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, Profesoriaus V. Prudnikovo klasėje.
Dar studijuojant bakalaurą, sopranas Jomantė Šležaitė gavo vardinį kvietimą išvykti “Erasmus” programai Štutgarte (Vokietija), kur studijavo F. Friess ir S. Schmidt klasėje. Atlikėja sėkmingą karjerą pradėjo vos įstojus į Vytauto Didžiojo universitetą (tuometinį LMTA Kauno fakultetą).

Pirmieji žingsniai profesionaliosios muzikos link – sėkmingas pasirodymas 2009 metais vykusio LRT TV šou “Triumfo arka” bei pirmasis spektaklis “Stotys”, kur jaunoji solistė bendradarbiavo su režisiere iš Didžiosios Britanijos Lois Taylor. Nuo pat mokslų pradžios, dainininkė pradėjo varžytis įvairiuose konkursuose, kurių vienas reikšmingiausių tapo “Klaudia Taev” konkursas, įvykęs 2013 metais Estijoje. Čia Jomantė Šležaitė gavo ne tik publikos simpatijų prizą, bet ir pelnė pirmąją premiją. Tai buvo ryškus žingsnis atlikėjos meninėje veikloje. Kaip konkurso prizas, tapo G. Verdi opera “Aida”, kur solistė atliko pagrindinį Aidos vaidmenį. Dar vienas ryškus postūmis Jomantės Šležaitės veikloje – 2016 metais vykęs Hans Belevedere konkursas Pietų Afrikoje. Čia solistė užėmė šeštąją vietą ir laimėjo kontraktą Liceo teatre Barselonoje. Šis pasiekimas neliko nepastebėtas. Lietuvos ambasadorė PAR S. Jakštonytė aktyviai palaikė jaunąją menininkę, o paramos fondas “Orfėjaus lyra” Jomantei Šležaitei skyrė stipendiją kelionės išlaidoms. Už šiuos ir daugelį kitų konkursų, solistė net tris kartus buvo apdovanota Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės. Jaunasis sopranas aktyviai garsina Lietuvos vardą Europoje. Su koncertinėmis programomis ji jau aplankė Latviją, Estiją, Čekiją, Lenkiją, Ukrainą, Italiją, Suomiją bei kitas šalis. Taip pat atlikėja dirba Lietuvos (LNOBT), Estijos (Theater Vanemuine), Vokietijos (Theater Erfurt) ir Austrijos (Tiroler Landestheater) teatruose, kur kuria pagrindinius ir įsimintinus operų vaidmenis (G. Verdi-”Aida” (Aida) Estijoje, F. Lehar-”Das Land des Lächelns” (Lisa) Vokietijoje, R. Zandonai- “Giulietta e Romeo” (Giulietta) Vokietijoje, J. Offenbach “Les contes d’Hoffmann” (Giulietta) Austijoje. Solistė bendradarbiauja su ryškiausiais režisieriais (G. Montavon, M. Nurms, T. Strassberger) bei dirigentais (K. Khan, M. Michailidis, S. Bächli, E. Pehk, S. Hong), iš viso pasaulio.

 

 

B. Vingraitė – Andriuškevičienė – VDU Muzikos akademijos fortepijono katedros docentė. Kauno valstybinio choro koncertmeisterė. 1996 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono magistro studijas. Kartu su Kauno valstybinio choru (vadovas ir vyr. dirigentas prof. P.Bingelis), Lietuvos ir užsienio solistais dalyvavo Macao muzikos (Kinija), Pažaislio muzikos, E.Grygo ir M.K.Čiurlionio, Bistrampolio festivaliuose. Koncertavo Vokietijoje, Norvegijoje, Danijoje, Italijoje, Rusijoje. Su Kauno valstybinio muzikinio teatro solistais ir dramos teatro aktoriais yra paruošusi daug muzikinių – literatūrinių programų ir koncertų. 2010 m. apdovanota Kauno miesto kultūros skyriaus įsteigtu prizu „Tikra muzika“, o 2014 m. Kauno miesto savivaldybės apdovanojimu – Kauno miesto burmistro Jono Vileišio Žalvariniu medaliu.

 

Rafailas Karpis (tenoras) gimė 1983m. Vilniuje. Savo muzikinį kelią pradėjo berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“.Nuo 2001 mokėsi dainavimo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Virgilijų Noreiką, 2007 baigė vokalo magistro studijas prof. Virgilijaus Noreikos dainavimo klasėje. Dar 1999 m. Tartu mieste (Estija) vykusiame Baltijos jūros šalių jaunųjų dainininkų konkurse antroje amžiaus kategorijoje (iki 21metų) laimėjo pirmąją vietą bei konkurso Didįjį prizą. 2008m. Rafailas buvo apdovanotas “Operos švyturio“apdovanojimu ir paskelbtas metų operos viltimi.2010 buvo įvertintas „Operos švyturio“ premija kaip geriausias tų metų antraplanių operos vaidmenų atlikėjas Lietuvoe. Rafailas Karpis bendradarbiauja su Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu bei kameriniu orkestrais, o taip pat su įvairiais ansambliais bei muzikantais. 2013 metų Sausio kartu su pianistu Dariumi Mažintu pristatė Yiddish dainų kompaktinę plokštelę pavadinimu „Laiškai iš praeities“ .
Jau būdamas dvidešimties, 2003 m. R. Karpis debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Njėgušo vaidmeniu (F. Leharo „Linksmoji našlė“) , o 2007 buvo pakviestas nuolatiniam darbui Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Kiti solisto sukurti vaidmenys – Karininkas (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Trikė (P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Goras (G. Puccini „Madam Baterflai“ režisierius Anthony Minghella.), Žydas (R. Strausso „Salomėja“), Gūsčia ir Barnabas (B. Dvariono „Dalia“), Sundšteinas (M. Petrausko „Birutė“), Tuščiagarbis ir Gyvatė (R. Portman „Mažasis princas“), Prokuroras Cornas (J. Juzeliūno „Žaidimas“), Girtuoklis Ceperlainas (Ch. W. Glucko „Girtuoklio išblaivinimas“) Monostatos (W.A. Mocarto “Užburtoji fleita”). Misailas ir Bajoras (M. Musorgskio “Borisas Godunovas”), Tobias (S. Sondheimo miuzikle “Svynis Todas”), Remendado ( G. Bizet „Karmen“), Don Basilio (W.A. Mocarto „ Figaro vedybos“) ir kiti. Didelę R. Karpio repertuaro dalį sudaro Jidiš dainuos. Solistas koncertavo Suomijoje, Švedijoje, JAV, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Izraelyje, Ispanijoje, Belgijoje, Kinijoje, Italijoje.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU