Rūtos Levulienės tapybos darbų paroda

Rūtos Levulienės tapybos darbų paroda

 

 

  Tapytoja R. Levulienė rengia personalines parodas, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose bei pleneruose nuo 2014 metų. Menininkės kūrybai įtakos turėjo jos mokytojas Antanas Obcarskas, tapytojai Violeta Juodzevičienė ir dailininkas Lukas Kalmogercovas. Nuo 2018 metų R. Levulienė studijuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete tapybą.
R. Levulienės paveikslų pavadinimai dvelkia intriga – „Mano įsivaizduojamos kelionės“, „Sniegui ištirpus“, „Keturios energijos“, „Laukimas“, „ Ak!“, „Ši diena“ ir kt. Autorę dažnai įkvepia gamta, todėl dažnai sutinkami abstrahuoti peizažai, atskleidžiamas vidinis jausmų pasaulis bei santykis su išoriniu pasauliu. Paveikslai išsiskiria estetiškumu – jie ryškūs, ekspresyvūs, daug dėmesio skiriama abstrakcijos formai ir įvairovei, vizualiniam ir meniniam naratyvui iš geometrizuotų suskaidytų ir neskaidytų siužetų. Autorei yra svarbus tapymo procesas ir nevienoda geometrizuotų formų ritmika, kuri įkomponuojama paveikslo erdvėje. Tokiu būdu menininkės darbuose siužetas išreiškiamas per spalvas ir formas. Formos ir linijos tarpusavyje žaidžia, išlaiko ritmingumą, skamba, kai kur meninę plokštumą papildo dekoruotos detalės. Autorės darbuose labai svarbi ne tik simbolių, tačiau ir metaforų kalba. Paveiksluose gausu filosofinių įžvalgų ir metaforų, ypač tai ryšku paveiksluose „Ak“ ir „Keturios energijos“, „ Mano įsivaizduojamos kelionės “ ir kt. Menininkės kūryba yra įvairiapusiška. Vienoje paveikslų grupėje dominuoja vientisas, kitoje paveikslų grupėje dominuoja suskaidytas siužetas. Meninis naratyvas sustiprinamas ryškiai raudonos spalvos koloritais. Kūriniuose taip pat dominuoja mėlyna, žalsva, juoda spalvos.
Tapytojos Rūtos Levulienės paveikslai iš kitų menininkų kūrinių išsiskiria savitu meniniu pasakojimu, ryškiu raudonos spalvos perteikimu ir žaismu, meistrišku abstrakčios tapybos tapymo manieros įvaldymu bei glaudžiu ryšiu su grafika. R. Levulienė, pasinaudodama geometrizuotų formų pasakojimu, kuria tolimą ir artimą, pažįstamą ir tuo pačiu neatpažįstamą pasaulį, kurį žvelgdami į paveikslus skirtingai susikuriame patys.

 

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

_______________________________________

Eksponuojami tapybos kūriniai parduodami. tel.+37067879097

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU