Plenero ,,Sūduvių žemė: PA(si)likimai’’  paroda

Birštono kultūros centre

 

Plenero ,,Sūduvių žemė: PA(si)likimai’’  paroda

 

Baltai, totoriai, žydai, vokiečiai… Sūduvių žemėje gyvenę prieš keletą šimtų metų paliko savus pėdsakus. Vieni jų negrįžtamai nugrimzdo užmarštin, kiti – nebyliai liudija apie praeitį.

Plenerai „Sūduvių žemė: … “ – tęstinis projektas, su pertraukomis vykstantis nuo 2005 m. Iki šiol jau „išžvalgytos“ Pajevonio, Vištyčio, Bartninkų apylinkės. 8-ajam plenerui profesionalių dailininkų INDIVIDUALISTŲ grupė pasirinko tautinių mažumų temą – totoriškąjį ir žydiškąjį kultūrinį paveldą. Vinkšnupiai – ištaigingo totorių dvaro fragmentai bei pasakojimai apie čia puoselėtas bitininkystės, kailiadirbystės tradicijas; totoriškos kapinaitės, liudijančios apie čia gyvenusių žmonių ištikimybę valdovui; paslaptingasis Piliakalnių piliakalnis – visa tai šiandien sunkiai prakalbinami ženklai.
Plenero dalyviai susipažino ir su gastronominiu totorišku paveldu – gaminti ir ragauti 5 skirtingų rūšių koldūnai, gardžiuotasi Syta. Per dešimtą atgailos ir pasninko dieną vadinamą Ašūra, būdavo kepamas apeiginis pyragas ašure ir verdamas devynių uogų-vaisių gėrimas. Pasak muziejininkės Rasos Vilkaitienės, grįžus po pamaldų, pradedama nuo šių patiekalų, o tik paskui ragaujami likusieji valgiai.
Sekant žydiško paveldo ženklais, lankytasi Kalvarijoje, Virbalyje, Kybartuose, vakarota ir vietos menininko Juozo Šalčiūno namuose.

Bartninkų žemėje žvalgėsi ir įkvėpimo sėmėsi profesionalių dailininkų INDIVIDUALISTŲ grupė: Gražina Vitartaitė, Svajūnas Armonas, Juozas Pranckevičius, Arvydas Kašauskas ir menotyrininkė Nijolė Tumėnienė.

 

Susitikimas su plenero ,,Sūduvių žemė: PA(si)likimai’’ dailininkais   gruodžio 27 d., pirmadienį, 18 val.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilkaviškio rajono savivaldybė  
Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU