„Lietuvos šimtmetis su nacionaliniu instrumentu“

 

 

 

 

Gruodžio 29 d., šeštadienį, 19 val.  

 

Birštono kurhauze

 

Koncertas

„Lietuvos šimtmetis su nacionaliniu instrumentu“

 

 

VYTAUTAS KIMINIUS, birbynė

 

ARCHI QUARTETT

VITALIJA MAKRICKIENĖ (I smuikas)

GINTA KRIŠČIŪNAITĖ (II smuikas)

MANTAS MAKRICKAS (altas)

MYKOLAS RUTKAUSKAS (violončelė)

 

_____________________________________

Bilieto kaina 8 eur

Bilietai parduodami gruodžio 29 d. kurhauze nuo 18 val.

____________________________________

 

 „Lietuvos šimtmetis su nacionaliniu instrumentu“ – tai projektas, kuriame birbynė skambės novatoriškai, atskleisdama naujas instrumento galimybes. Koncerto metu bus galima išgirsti pasaulyje pripažintus klasikos šedevrus, vienus iš gražiausių lietuvių kompozitorių ir specialiai šiam instrumentui rašytus kūrinius. Šiame projekte atsiskleidžia nacionalinio instrumento – birbynės sodrus garsas, virtuoziška technika, plati garso tembrinė ir dinaminė spalvų skalė. Neįtikėtina yra tai, kaip subtiliai šis instrumentas gali derėti su klasikiniais muzikos instrumentais – retas atvejis,kai koncerte galima pamatyti birbynę grojant su klasikiniais – styginiais instrumentais.

 

Vytautas Kiminius, nepaisydamas nusistovėjusių stereotipų, atskleidžia plačias instrumento galimybes. Solistas yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Jo birbynė skamba Lietuvos ir užsienio salėse, pristatant publikai Lietuvos kultūrą. Norėdamas pagilinti savo žinias, atlikėjas 2016 m. įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistrantūros laipsnį prof. Juozo Domarko klasėje. Šiuo metu Vytautas stažuojasi Italijoje „Conservatorio di Verona Evaristo Felice Dall‘abaco“ ir yra pirmasis, išvažiavęs studijuoti birbynės atlikimo meno į Italiją.

Solistas 2015 m. Lietuvos nacionalinį instrumentą pristatė visam pasauliui, projekto „The sound of Europe“ tiesioginės transliacijos metu, „Deustche Welle“ kanale. Ši ir kita panaši atlikėjo veikla, noras bendradarbiauti su kitais muzikos atlikėjais, rodo lietuvišką entuziazmą puoselėti savo tautos vertybes čia ir dabar, pristatant jas tiek tradiciniais, tiek novatoriškai būdais.

 

Styginių kvarteto „Archi Quartett“ nariai – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, LMTA absolventai, šiuo metu grojantys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre. Visi keturi atlikėjai aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime, kaip įvairių ansamblių, projektų nariai ar solistai.

Šiuo metu ansamblio repertuare yra virš 200 kūrinių – nuo baroko genijų J. S. Bacho ar A. Vivaldžio iki šiuolaikinių džiazo kompozicijų. Kvartetas beveik kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose, ne kartą grojo Šiaurės Lietuvos muzikos festivalyje „Biržai“, taip pat M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Kintų muzikos festivalyje, festivaliuose „Kalėdinis Vilnius“ bei „Muzikinės Kalėdos“ Vilniuje.

 

Koncertuose skambės  J.Švedo, J.Naujalio, V.Mikalausko, V.Barkausko, J.S.Bacho, V.A.Mocarto, B.Crusellio kūriniai

 

 

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

 

 

Navigacija
×
MENIU