Konkurso „Mano erdvė’2019“ geriausių interjerų paroda

Nuo gegužės 25 d. Birštono kultūros centre aplankykite  konkurso „Mano erdvė’2019“ geriausių interjerų parodą.

Šiemet penktą kartą Lietuvos architektų sąjungos ir „Lietuvos ryto“ grupės organizuotas renginys „Mano erdvė 2019“ augo – ir pateikiamų darbų skaičiumi, ir svarba, ir kokybe. Šiųmetės vertinimo komisijos nariams – Martinui Thörnblomui (Viena), Ralfui Lõoke (Talinas) ir Tatu Ahlroos (Helsinkis) teko sudėtingas uždavinys – iš gerų interjerų išrinkti originaliausius, tuos, kuriuos bus galima vadinti Lietuvos interjero architektūros pasididžiavimu.

 

„Tiek pastato išorė, tiek vidus turėtų augti ir raginti keistis – kalbėtis šiuolaikine kalba“, – taip sakė iš Niujorko specialiai į mūsų pirmąjį konkursą atskridusi žvaigždė, „Mano erdvė 2015“ žiuri pirmininkas Karimas Raschidas. Jis, žurnalo „Time“ vadinamas žymiausiu Amerikos pramoninio dizaino kūrėju, Vilniuje dvi dienas atidžiai vertino dalyvių darbus, surengė paskaitą ir dalyvavo šventiniame apdovanojimų vakare.

„Buvome labai maloniai nustebinti lietuvių architektų darbų kokybės“, – sakė Janas Brzozowskis, žinomas Lenkijos architektas, vieno iš penkių „Mies van der Rohe 2017“ metų prizo finalininkų. Katynės muziejaus Varšuvoje bendraautoris vadovavo interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2017“ vertinimo komisijai.

Per ketverius metus lietuvių sukurtus interjerus vertino trylika architektų iš skirtingų šalių – Jungtinių Amerikos Valstijų, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos, Olandijos, Šveicarijos. Atvykę į Vilnių jie apžiūrėjo ne vieną interjerą gyvai, skaitė dalyviams paskaitas ir turėjo galimybę neoficialiai pabendrauti su kolegomis iškilmingo vakaro metu.

 

„Tai tikri žmonės, o ne jų nuotraukos konkurso lankstinuke, tad drąsiai galime sakyti, kad „Mano erdvės“ komisija – šio renginio stiprybė, neobjektyvumu nebuvome nė sykio apkaltinti, taip pat ne mažiau svarbūs konkurse – visų dalyvių darbų paroda, kasmet specialiai išleidžiamas įdomiausių darbų katalogas bei įspūdingas apdovanojimų vakaras su menine programa ir vaišėmis“, – sako konkurso krikštamotės portalo lrytas.lt rubrikos redaktorė Inga Junčienė bei LAS pirmininkė Rūta Leitanaitė.

Kasmet konkurse dalyvauja maždaug pusantro šimto interjerų, kuriuos sukūrė jau pripažinti ir tik pradedantys architektai ir interjero dizaineriai.
Geriausių darbų parodą bus galima aplankyti Birštono kultūros centre nuo gegužės 25 dienos.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU