Koncertas „Balada Para el Tango“

 

Balandžio 30 d., šeštadienį, 19 val.  
Birštono kurhauze

 

Koncertas
„Balada Para el Tango“

 

Balandžio 30 d. vakarą ansamblis Classic+ pakvies į koncertą „Balada Para el Tango“. Birštono kurhauze skambės aistringa Tango programa, kurią atliks operos solistė Julija Karaliūnaitė, pianistė Simona Zbarauskaitė, arfininkė Viktorija Smailytė ir akordeonininkė Agnė Dūkštaitė.

Įsivaizduokite vasaros vakarą Buenos Airėse, įkaitusį virpantį orą, vyną gurkšnojančias poras, sėdinčias ant gatvių grindinio, įsivaizduokite Bandonijos ritmingus muzikos garsus sklindančius iš už kampo… Norime, kad pasijaustumėte Tango istorijos dalimi, tad kviečiame jus į tamsią, žavią ir intriguojančią kelionę.
„Koncerto pavadinimas įkvėptas argentiniečių kompozitoriaus Astor Piazzolla dainos „Balada para un loco“ („Baladė apie keistuolį“), kurioje dainuojama: „Kai sutems Buenos Airių vienatvė, kaip pašėlęs akrobatas šokinėsiu virš Tavo dekoltė bedugnės, kol pajusi, jog išvedžiau iš proto Tavo širdį į laisvę. Ir pagaliau aš žiūriu į Tave ir tyliai dainuoju: mylėk mane štai šitaip – beprotiškai, beprotiškai, beprotiškai!“ Man šis tekstas labai atspindi laukinę, vitalinę, aistringą, fatališką tango esmę.“ – sako operos solistė Julija Karaliūnaitė.

„Tango nepalieka abejingų, šis šokis buvo smerkiamas, buvo laikytas imigrantų ir varguolių šokiu, buvo netgi draudžiamas, tačiau šiandien jis jaudina, įkvepia ir niekada nepabosta. Užtenka vien išgirsti Tango melodijas, kūnas iškart reaguoja, kyla įvairiausios emocijos, nuo liūdesio iki ekstazės, nuo meilės iki nevilties, nuo aistros iki pykčio…“ – sako pianistė Simona Zbarauskaitė.

Tango melodijos, ritmas, šokio žingsneliai apjungia įvairių žanrų muziką. Atpažįstame milongą, kandombą ir netgi melodingus ir sentimentalius hanaberos motyvus. Šiandien šis šokis populiarus visame pasaulyje, nes tai būdas atskleisti savo dvasią ir perteikti nesuvaidintas emocijas. Arfininkė Viktorija Smailytė šmaikščiai palygina: „Tango mano pirštams, galvai ir sielai – reikalingas kaip ugnies šiluma mano namams…“.

Programoje kompozitorių P. Makkonen, A. Piazzolla, C. Salzedo, F. Poulenc, M. Majkusiak, R. Jurjendal, C. Gardel kūriniai.

_____________________________________

Bilieto kaina 12 eur. Bilietai platinami  bilietai.lt

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU