KLASIKA IR ŽAIDIMAI Pianisto Edvino Minkštimo rečitalis

BVMA logo320 (Small)-800x600

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio 4 d., antradienis, 19 val.
Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)  

 

Klasika ir zaidimai_pagrindinis
KLASIKA IR ŽAIDIMAI
Pianisto Edvino Minkštimo rečitalis

 
Bilieto kaina: 5 EUR
Bilietai internetu: http://www.bilietai.lt/lt/event/26338

 


 

 

KLASIKA IR ŽAIDIMAI – tai pastarąjį dešimtmetį JAV gyvenančio lietuvių pianisto Edvino Minkštimo inicijuota programa, kurioje muzikantas išdrįs sugretinti šimtmečių patikrintus fortepijono repertuaro klasikos perlus su XX a. naujove – muzika kompiuteriniams žaidimams. Koncerto jungtimi taps vaizdo projekcijos, kurios padės klausytojams persikelti iš vieno fantazijų pasaulio į kitą. Žaidimų ir klasikos „kovoje“ E. Minkštimas pasitelks kompozitorių F. Liszto, F. Schuberto ir G. Gershvino kūrinius, kurių muzika rungsis su „Final Fantasy“ video žaidimo melodijomis.
„Paauglystėje aš pats susidūriau su „Final Fantasy“ kompiuteriniais žaidimais, kurių muzika mane visuomet žavėjo. Ten muzika kūrė visą emocinį pasaulį, ryškiomis spalvomis perteikė pagrindinių veikėjų charakteristikas, istoriją, išgyvenimus, mintis ir svajones. Praeito amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigoje žaidimai dar nestulbino savo išvaizda, grafika, specialiaisiais efektais, tačiau „Final Fantasy“ kompiuteriniai žaidimai jau tuomet išsiskyrė savo istorija, užmoju ir atvira nostalgija, kvietimu svajoti, pasiekti horizontą ir prisiminti kažkada skaitytas sakmes, trumpam tapti savo vaizduotės įkaitu. Kūrybine ir artistine prasme šių žaidimų serija skyrėsi nuo daugelio kitų, paprastesnių, labiau „vartotojiškų“ žaidimų. Galbūt šių patirčių paskatintas aš pats rašau muziką ne tik filmams, bet ir video žaidimams bei programėlėms. Taigi, šalia įprastų klasikos šedevrų, nuolat stengsiuosi klausytojams pasiūlyti išskirtinių video žaidimų ir filmų garso takelius“ – pasakoja E. Minkštimas.

Edvinas Minkštimas – pianistas, Vašingtono aukštosios muzikos mokyklos profesorius (JAV). E. Minkštimas laikomas vienu iškiliausių jaunosios kartos Europos pianistų. Jis – pasaulinio garso Juilliardo konservatorijos absolventas ir devynių tarptautinių konkursų laureatas, sukaupęs daugiametę festivalių organizavimo ir lėšų rinkimo labdaringais tikslais patirtį. Pianistas tobulinosi J. Lowenthalio, B. Hesse-Bukowskos, N. Petrovo, V. Aškenazio, I. Biret, ir M. Francoise-Bucquet meistriškumo kursuose. Šiuo metu E. Minkštimas gyvena ir kuria Vašingtone.
Solisto kelią atlikėjas pradėjo 1995 m., būdamas 14 metų, ir nuo tada grojo su Lietuvos kameriniu, Lietuvos muzikos akademijos simfoniniu orkestrais diriguojant Lietuvos bei užsienio dirigentams. Nuo 1990 m. pianistas koncertuoja užsienyje – Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Kanadoje bei JAV.
E. Minkštimas taip pat išbandė savo kūrybines jėgas kompozicijoje. Jis sukūrė fortepijoninių, kamerinių bei simfoninių kūrinių, kuriuos ne kartą atliko Lietuvoje bei užsienyje.
Pianistas įrašė į CD kūrinių fortepijonui solo bei su orkestru, tarp jų – J. Brahmso Koncertas d-moll, Nr. 1, F. Chopino Koncertas f-moll, Nr. 2, bei M. Ravelio Koncertas kairei rankai ir simfoniniam orkestrui.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU