JAZZ TRIO. Liudas Mockūnas – Adam Pultz Melbye – Raymond Strid

Lapkričio 24 d., penktadienį, 19 val.

Birštono kurhauze

 

 

 

JAZZ TRIO

 

Adam Pultz Melbye – Raymond Strid – Liudas Mockūnas

 

Danija- Švedija- Lietuva

 

Lietuvių saksofonininkas Liudas Mockūnas leidžiasi į muzikinę kelionę po Estiją, Latviją Lietuvą, Lenkiją ir Čekiją su legendiniu švedų improvizacinės muzikos būgnininku Raymondu Stridu ir  kontrabosininku iš Danijos, šiuo metu reziduojančiu Berlyne Adamu Pultz Melbye.

Tai naujas Liudo suburtas trio, tačiau tai , kad šie muzikantai susibūrė nėra atsitiktinumas. Liudas su kiekvienu iš jų jau yra grojęs įvairiuose kolektyvuose. Muzikantų meistriškumas ir fantazijos klodai žada aukščiausios prabos muzikavimą kartu. Ateikite ir patys įsitikinkite!

 

___________________________________

 

Bilieto kaina 8 eur

Bilietai parduodami lapkričio 24 d. kurhauze nuo 18 val.

_____________________________________

 

Liudas Mockūnas

 

Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) bei Kopenhagos ritminės muzikos konservatoriją, šiuo metu užima docento pareigas Lietuvos  teatro ir muzikos akademijoje ir Vilniaus kolegijoje.

L.Mockūnas yra savo trio Mockūno „Nuclear“ lyderis, tarptautinių džiazo kolektyvų „Pasborg-Mockunas Toxikum“, elektroakustinio trio „Red Planet“, „Megaphone“, lietuvių kvarteto „Saga“ vienas lyderių, „Copenhagen Art Ensemble“, ansamblio „Gaida“, „Pasborg’s Odessa 5″, Konvoj Art ‚Free Moby Dick“, Vladimiro Tarasovo trio narys. Jis dalyvavo Pierre’o Dorge ir jo „New Jungle Orchestra“ programose, groja duetuose su Marcu Ducret, Petru Geniušu, Barry Guy, William Hooker‘iu ir Ryoji Hojito.

Muzikas taip pat bendradarbiauja su Jacobu Anderskovu, Nilsu Davidsenu, Vladimiru Čekasinu, Arkadijumi Gotesmanu, Matsu Eilertsenu, Evan Parker‘iu, Marku Solborgu, Dietrichu Eichmannu, Jaaku Sooaaru ir daugybe kitų iškilių džiazo kūrėjų. Jis grojo su Andrew Hillo „Jazz Par“ oktetu, Mikko Innaneno „Inkvisitio“, Hugo Carvalhais „Nebulosa“,  Barry Guy, Matsu Gustaffssonu, „Ibrahim Electric“, trioVD.

L.Mockūnas žinomas ne tik kaip improvizacinės muzikos bei avangardinio džiazo muzikantas, bet ir kaip šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas. Jo repertuare – akademinės muzikos kūrėjų Broniaus Kutavičiaus, Anatolijaus Šenderovo, Arvydo Malcio, Viačeslavo Ganelino, Dietricho Eichmanno, Vykinto Baltako, Giedriaus Puskunigio kūriniai.

Saksofonininkas yra šiuolaikinės muzikos ansamblių „Gaida“, „Konvoj Art“ „Lietuvos ansamblių tinklas“  ir Kopenhagos Art Ensemble narys, kaip solistas koncertavo su Kralovy Hradec (Čekija), Lietuvos valstybiniu bei Nacionaliniu simfoniniais orkestrais, su Šv.Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, styginių kvartetu „Chordos“.

Jis yra vienas Lietuvos Džiazo federacijos atkūrėjų ir vienas puikiai pasaulyje vertinamos lietuviškos įrašų kompanijos „NoBusiness Records“ steigėjų. Jo diskografiją sudaro apie 50 albumų.

Su įvairiais kolektyvais L.Mockūnas gastroliavo daugelyje Europos šalių reikšmingiausių džiazo festivalių, JAV, Japonijoje, Izraelyje ir Kinijoje.

L.Mockūno meistriškumas įvertintas Lietuvos, Latvijos, Danijos  ir Prancūzijos konkursų premijomis, džiazo festivalių „Vilnius Jazz“, „Birštonas Jazz“, dienraščio „Lietuvos Rytas“ prizais  bei  „Lietuvos Muzikų Sąjungos“ „Auksiniu Disku“ už nuopelnus Lietuvos džiazui.  2011 m. pelnė Auksinį scenos kryžių Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui „Prakeiktieji“, pagal O’Oneillo pjesę „Gedulas tinka elektrai“, rež. A.Areima, OKT Teatras

 

Adam Pultz Melbye

 

Double bass/electronics/composition
Born in Ribe, Denmark in 1981. Currently living in Berlin.

Diploma studies in jazz double bass at the Conservatory of Music in Esbjerg, Denmark. Soloist Studies at the Conservatory of Copenhagen 2013-2015.

Living in Berlin since 2013, Adam is an active performer as a solo artist and with numerous international constellations focusing on improvisation and structured sound.

As a composer, Adam has written acoustic and electroacoustic music for smaller and larger ensembles as well as theatre, dance and film.

From 2007-2016, member of the Scandinavian label and collective Barefoot Records. In 2016, Adam started his own release platform Noema.

Teaching credentials include lessons in double bass at the Jazz Conservatory in Copenhagen, as well as talks and improvisation workshops in Denmark, Finland, Northern Ireland, Estonia, Germany and the US.

Current projects include a duo with dancer Akemi Nagao, Gullet (acoustic and electroacoustic works for solo double bass), Tennis of all Kinds (with Julia Reidy), LUBB (with Pat Thomas and Peter Ole Jørgensen), SAP (with Paul Stapleton), Flamingo (with Chris Heenan and Christian Windfeld), Water speaks of Water (with dancer Jenny Haack and percussionist Michael Vorfeld).

Additional notable collaborations: Peter Brötzmann, Evan Parker, Alexander von Schlippenbach, Rudi Mahall, Sofia Jernberg, Frank Gratkowski, Magda Mayas, Jack Wright, Johannes Bauer, Tony Buck, Axel Dörner, Gerald Cleaver, Tobias Delius, Fred Lonberg-Holm, Paul Lovens, Mikolaj Trzaska.

 

Raymond Strid

Born in Stockholm , Sweden 1956. Drums & Percussion

Mainly been working with Free Imrovisation and Free Jazz.

He was particularly inspired by some of the European master drummers like Han

Bennink, Paul Lytton and Tony Oxley. Strid’s first concert was 30 September 1977

and In 1988 Strid together with Mats Gustafsson and Sten Sandell formed the

Swedish trio GUSH . From that point work has also included a wide number of

groupings and projects such as Guy/Gustafsson/Strid (Tarfala Trio), Crispell/

Jormin/ Strid and the free jazz trio LSB (Fredrik Ljungkvist and Johan Berthling).

The Electrics (Axel Dörner, Sture Ericson and Ingebrigt Flaten, (Joe Willamson

replaced Flaten 2011) ) was formed in 2000 and that same year he became a

member of the Barry Guy New Orchestra. Trespass Trio (Martin küchen and per

Zanussi been recorded and touring since 2007 sometimes with our special guest

Joe McPhee. member of 30 piece band Fire! Orchestra in 2012. Since 2014 with

Per Zanussi Ens and since 2015 also been working regular with Mette Rasmussen

Quartet. Raymond Strid works constantly with occasionally ad-hoc groups and

temporary meetings.

Strid has been touring and participating at some of the major improvisation festivals

in Europe and North America.

 

 

Discography at  http://efi.group.shef.ac.uk/musician/mstrid.html

 

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – ketvirtadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–12.45 val. pietų pertrauka)

Penktadieniais:

8.00 – 16.00 val.
( 12.00–12.45 val. pietų pertrauka)    

 

 

Navigacija
×
MENIU