J.S.Bacho Goldbergo variacijas skambina Sergejus Okruško

Birželio 25 d., penktadienį, 19 val.
Birštono kurhauze

 

J.S.Bacho Goldbergo variacijas skambina Sergejus Okruško

 

 

Sergejus OKRUŠKO (fortepijonas)

J.S.Bach (1685 – 1750) Goldbergo variacijos, BWV 988

 

1731 ir 1735 m. buvo atspausdinti du pjesių rinkiniai (po septynias partitas), kuriuos Bachas pavadino „Pratimais klavyrui“. Aišku, tai nebuvo pratimai, o preliudai, senoviniai šokiai (alemanda, kuranta, žiga, menuetas ir kt.), pjesės, „skirtos mėgėjų pramogai“. Vėlesnė, ketvirtoji dalis vadinama Goldbergo variacijomis (1741 m.). Buvęs Bacho ir vyresniojo jo sūnaus Wilhelmo Friedemanno mokinys, žinomas klavesinininkas virtuozas, vargonininkas, kompozitorius Johannas Gottliebas Goldbergas tapo Karaliaučiaus universiteto absolvento, buvusio Rusijos mokslų ir menų akademijos prezidento, pasiuntinio Dresdeno dvare, barono Hermano Carlo von Kayserlingo kelionių palydovu. Kartą Kayserlingas susipažino su Šv. Tomo bažnyčios kantoriumi Bachu ir netgi norėjo jam suteikti „Karališkojo Lenkijos ir Saksonijos kunigaikščio dvarų kompozitoriaus“ titulą. Baronas negalavo, kentėjo nemigą ir Goldbergui tekdavo naktimis gretimame kambaryje šeimininkui skambinti klavesinu. Kayserlingas paprašė Bacho sukurti naujų, „švelnaus ir kiek gyvesnio pobūdžio“ pjesių jo muzikantui. Naktimis klavesinininko prašydavo: „O dabar paskambink vieną iš mano variacijų…“. Tačiau siuitai prigijo atlikėjo pavardė – Goldbergo variacijos.

 

SERGEJUS OKRUŠKO gerai žinomas Lietuvoje pianistas ir klavesinininkas, patyręs įvairių stilių – tiek baroko, tiek šiuolaikinės, muzikos interpretatorius. 1980 m. baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. M. Azizbekovos fortepijono klasę), jis studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje (prof. V. Meržanovo klasėje. Nuo 1974 koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys.
1978 Sergejus Okruško pelnė IV M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureato vardą,
Ypatingą dėmesį Sergejus OKRUŠKO savo kūryboje skiria įvairių epochų ir stilių kamerinei muzikai. Šiuolaikinio meno publiką turėtų patraukti konceptualus S. Okruško mąstymas, atsiskleidžiantis ir jo didžiaisiais darbais – monumentaliais koncertais, kurių programas sudaro ne pavieniai kūriniai, o jų ciklai. S. Okruško koncertuose yra ištisai pateikęs J. S. Bacho „Gerai temperuotą klavyrą“, visus F. Chopino preliudus ir kt.
Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais, kameriniais ansambliais, orkestrais, tarp jų su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. Nuo 2000 jis yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys.
Pianistas grojo šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Gaida“ T. Manno festivalyje Šv. Kristoforo vasaros festivalyje, naujosios muzikos festivaliuose „Marių klavyrai“, „Balsas“, III Tarptautiniame būgnų ir perkusijos festivalyje, Žydų muzikos festivalyje „Shalom“ ir kt.
Nuo 1983 Sergejus Okruško dėsto LMTA fortepijono katedroje, yra jos profesorius.

_________________________________________

Koncertas nemokamas

Renginio metu būtina laikytis saugaus atstumo, dėvėti apsaugines veido kaukes.

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU