IV Tarptautinis festivalis LABAS mažiesiems!

 

Gegužės 6–13 dienomis „LABAS!“ teatro festivalis Vilniuje ir Birštone pasakos, muzikuos, pieš, šoks, kurs patiems mažiausiems! Programoje menininkų iš Airijos, Graikijos, Latvijos, Vokietijos, Kroatijos, Danijos, Flandrijos, Pietų Afrikos Respublikos spektakliai bei kūrybinės laboratorijos. Programa apačioje, renginiai nemokami, laukiame registracijų info@teatriukas.lt nurodant vaiko amžių, tikslų renginio pavadinimą ir laiką!

 

LABAS! Pilietiškumas jauname amžiuje: kada suvokiame kas mes esame?

 

 

 

 

Tarptautinio teatro festivalio kūdikiams ir vaikams „Labas“  

 

PROGRAMA BIRŠTONE

 

Gegužės 9 d. (trečiadienis)

 

10.00  val. Pristatoma paroda Birštono viešojoje bibliotekoje

10.00  –  10.35 val.   Teatras patiems mažiausiems vaikams 2,5 – 3 metų

Teatro „ Little baby foxes theatre“   (Graikija)   spektaklis „ Captain Bubble“

 Birštono lopšėlyje -darželyje  „ Vyturėlis“

 

10.30 – 11.15  val.  Hellen Barry   (Airija )  laboratorija vaikams iki  5 m.

 Birštono lopšelyje –  darželyje „Vyturėlis“ 

 

10.30 – 12.00  val.  Išmaniųjų medijų laboratorija, pristato  Claudia Mayer  (Vokietija)  

   Birštono gimnazijoje    12-15 m. moksleiviams

11.00–11.45 val.   Teatro  „PASSEPARTOUT“  (Danija)  spektaklis „Būti“  ( skirtas 5-6 metų vaikams )

  Birštono kultūros centro scenoje 

 

12.00  val. Europos dienos šventės atidarymas ir tarptautinio teatrų festivalio „Labas“ patiems mažiausiems pristatymas. Spalvingos edukacinės , kultūrinės dirbtuvės.

Savivaldybės aikštėje (esant blogam orui kultūros centro fojė)

 

 

Gegužės 10 d.   (ketvirtadienis)

 

10.00 –10.45 val.   Teatro „ PUNA KUĆA“ (Kroatija) spektaklis  „Garsų miškas“( skirtas 5-6 m. vaikams)

 Birštono kultūros centro scena 

 

10.00–11.30 val.  Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos prezidentės  Yvette Hardie (Pietų Afrikos respublika) laboratorija – seminaras  pedagogams balso naudojimas profesiniame darbe

 Kultūros centro konferencijų salėje

10.30–11.15 val.  Hellen Barry (Airija) laboratorija   Birštono vienkiemio darželyje vaikams 5 m.

12.00–12.45  Teatras 5- 8 metų  vaikams „Teatriuko “  (Lietuva)  spektaklis   „ŽALIA GYVA“

 Birštono kultūros centro salėje

 

 

Renginiai nemokami

 

 

Festivalio organizatoriai : VšĮ „Teatriukas“,  „Acting Up Arts“ , Birštono savivaldybė

Informacija  tel. 8319 65547

 

 

NB Dėl dalyvavimo renginiuose Birštone kreiptis į Roma Žentelienė Birštono Kultūros centrasTel. +370 319 6 55 47, roma@birstonokultura.lt

 

 

Plačiau apie festivalį

__________________________________________________

Festivalis „Labas!“ į teatrą pakvies net naujagimius

Sekmadienį Vilniuje prasidės tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“. Jo metu profesionalios trupės iš 8 šalių pristatys daugiau nei 20 spektaklių ir kūrybinių užsiėmimų. Ketvirtąjį kartą Lietuvoje organizuojamame festivalyje laukiami žiūrovai nuo pat gimimo iki 7 metų. Festivalio renginiai vyks visą savaitę, gegužės 6-13 dienomis, Vilniuje ir Birštone.

„Dar prieš gerą penkmetį dauguma lietuvių turbūt nustebtų išgirdę, kad spektakliai kuriami net ir kelių savaičių kūdikiams. Šiandien nemažai tėvų jau žino, domisi, aktyviai ieško tokių renginių. Mes nuo metų pradžios sulaukiame festivaliu besidominčiųjų laiškų. Smagu, kad ankstesnių metų „Labas!“ festivalio žiūrovai grįžta ir skleidžia žinią“, pasakoja festivalio organizatorė, „Teatriuko“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė.

Šiemet festivalis skirtas pilietiškumo temai. „Spektaklių ir kitų renginių metu bandysime atsakyti į klausimą – nuo kada save suvokiam kaip pilietį, ką reiškia būti piliečiu net ir pačiame jauniausiame amžiuje“, –  pasakoja D. Mikoliūnaitė.

„Labas!“ festivalyje dalyvaus menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Kroatijos, Airijos, Graikijos, Vokietijos, Danijos, Flandrijos,  Pietų Afrikos Respublikos.

Organizatoriai pasakoja, kad festivalyje netrūks skirtingos raiškos ir įdomių temų. Pavyzdžiui, latvių pristatomame spektaklyje vaikams nuo 3 metų pieš profesionali dailininkė, o jai akomponuos modernaus šokio šokėja ir gyvai atliekama muzika. „Teatriuko“ spektaklyje kūdikiams iki 11 mėn. pasitelkiami įvairūs objektai, pavyzdžiui, arbatinukai, o kol aktorė pasakoja savo tikrą istoriją apie virsmą tėvais, personažas Bildukas bendrauja su kūdikiais. Danų spektaklyje vaikams nuo 5 metų pristatomos žmogaus teisių temos, ieškoma atsakymų į klausimus, ką reiškia būti žmogumi. Aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė ves užsiėmimą apie vaizduotę ir jos lavinimo būdus.

Programoje numatomi ne tik spektakliai, bet ir kūrybinės laboratorijos aktoriams, mokytojams. 

„Tikime, kad kūrybiškumas svarbus kiekvienam mokytojui. Festivalyje jų laukia ypatingas svečias  Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos (ASSITEJ) prezidentė Yvette Hardie iš Pietų Afrikos Respublikos. Ji  ves seminarą apie meno pasitelkimą lyderystėje“,  pasakoja viena festivalio organizatorių,  „Acting Up Arts“ atstovė Cliodhna Noonan.

Taip pat bus pristatyta specialiai festivaliui parengta vaiko teisių į meną chartijos paroda, sukurta Italijoje. Ji bus eksponuojama Valstybės pažinimo centre, Birštono bibliotekoje ir Nacionalinėje Martyno Mažvydo biliotekoje.

Festivalio „Labas!“ renginiai nemokami, detali programa skelbiama interneto svetainėje www.teatriukas.lt. Būtina registruotis el. paštu info@teatriukas.lt.

 

2015 m. startavusį tarptautinį festivalį organizuoja „Teatriuko“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė ir „Acting Up Arts” įkūrėjaCliodhna Noonan. Pagrindinis festivalio tikslas  ugdyti jauniausios visuomenės dalies  kūdikių, ikimokyklinukų, pradinukų sąmoningo aktyvaus dalyvavimo kultūroje poreikį ir vystyti kūrybiškumą, pilietiškumą per meną.

 

Festivalįišdaliesfinansuoja Lietuvos kultūros taryba, Airijos, Kroatijos, Danijos ambasados Lietuvoje, Flandrijos vyriausybės atstovybė Varšuvoje, Goethe Institutas Lietuvoje. Draugai ir partneriai: Valstybės pažinimo centras, Nacionalinė M.Mažvydo biblioteka, ISM Universitetas, Birštono savivaldybė, Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyrius, viešbutis „TILTO“, UAB NUKAS, „Vaikystės sodas“, Karalienės Mortos mokykla, žurnalas „Tavo vaikas“.

 

Daugiau informacijos:

Dalia Mikoliūnaitė

El. paštas: dalia@teatriukas.lt

Tel.:+370 686 04303

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU