Fotografijų parodos ,,Režisierius, pakylėjęs teatrą“ atidarymas

 

Eimunto Nekrošiaus atminimui skirta fotografijų paroda

,,Režisierius, pakylėjęs teatrą“

 

 

Parodos atidarymas  kovo 16 d., šeštadienį, 14.30 val.
Birštono kultūros centro fojė

 

 

Eksponuojamos fotografijos yra pasiskolintos iš „Meno forto“ archyvo, fotomenininkų kolekcijų ir pasaulio naujienų agentūrų. Paroda sudaryta iš dviejų dalių. Viena – režisieriaus portretai, pagauti įvairiomis kūrybinio gyvenimo situacijomis. Šių nuotraukų, pačių vaizdų, radimasis buvo kiek komplikuotas. „Maestro buvo toks žmogus, kad pamatęs į jį nukreiptą objektyvą sakydavo: „Ne, ne, ne.“ Net ir daugiausia jį medžiojusiems fotografams. Gal tik pastaraisiais metais kiek lengviau sekėsi jį nufotografuoti, –  pasakojo teatro „Meno fortas“ direktorius Audrius Jankauskas. – Tačiau fotokamera jį gąsdino, todėl portretinių nuotraukų nėra daug.“ Labai gerų kadrų teatro užkulisiuose pavyko „nutraukti“ Nacionalinės premijos laureatui fotomenininkui Romualdui Požerskiui. „Romualdas pasižymi neprilygstama savybe likti nepastebėtas“, – tikino pašnekovas. Kita parodos dalis – E. Nekrošiaus režisuotų spektaklių vaizdai. Daugiausia jų sukūrė teatro fotografas Dmitrijus Matvejevas. Jis lankė visas premjeras, su „Meno fortu“ ne kartą leidosi į užsienio gastroles. Daugiausia parodoje susitelkta į pastarųjų 20 metų kūrybą, „Meno forto“ spektaklius. Tačiau esama ir vaizdų iš „Trijų seserų“, „Kalės vaikų“, „Cinko“, varšuvietiškų „Vėlinių“. Deja, pristigo laiko į ekspoziciją įtraukti daugiau užsienyje statytų spektaklių nuotraukų.

  Šiemet ketinama surengti didesnės apimties E. Nekrošiui skirtą parodą. Eksponuoti spektaklių scenovaizdžių ir kostiumų eskizus, scenografijos detales. „Paroda atskleis E. Nekrošiaus spektaklių radimąsi“, – būsimus planus atskleidė „Meno forto“ vadovas. Paroda kartu su E. Nekrošiaus spektakliais, statytais Valstybiniame jaunimo teatre, nuo birželio keliaus į Italiją, aplankys Rusiją, Lenkiją. Lapkričio pabaigoje Jaunimo teatre turėtų būti rengiamas E. Nekrošiaus spektaklių festivalis. Režisieriui skirta paroda taps viena jo dalių.

Parodą inicijavo Lietuvos kultūros institutas, pristatantis šalies kultūrą užsienyje. Prie parodos atsiradimo prisidėjo režisieriaus sūnus dailininkas Marius Nekrošius, Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir jos vadovas Gintaras Česonis, teatras „Meno fortas“.

 

 

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel/faks. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@ismail.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU