Dalios Laimės fotografijų paroda ,,Frėjos veidas“

Birštono kurhauzo galerijoje (B. Sruogos g. 2)

 

Dalios Laimės

Fotografijų paroda ,,Frėjos veidas“

 

Parodos atidarymas liepos 12 d. 12 val.

Šis meninis projektas tai – mano asmeninės istorijos pasakojimas.
Vadinu save Dalia Laimė. Kai fotografuoju virstu GYVENIMO fotografe.
Dėkoju kiekvienai iš šių nuostabių moterų. Jos padėjo man kurti ir mūsų bendrai sodintos sėklos užaugo į parodos giraitę.
Šias moteris vienija moterų klubas “Frėja” (Skandinavų mitologijoje Frėja – meilės, grožio ir vaisingumo deivė). Kai, prieš beveik trejetą metų, pasiūliau sukurti seriją portretų pavadinimu “Frėjos Veidas” net neįsivaizdavau kur nuves mane ši patirtis.
Visą šia seriją fotografijų skiriu savo MAMAI ir visoms savo giminės moterims. Nusilenkdama žemai jų aukai, kad esu šiandien čia ir dabar ir žvelgiu į pasaulį akimis, kurios mato. Su dėkingumu priimu dovaną būti MOTERIMI, aukštindama kelią, kurį mes turime nueiti, kad kiekviena MERGAITĖ virstų MOTERIMI.
Kiekvienas portretas kurtas visiškoje harmonijoje asmeniškai su kiekviena moterimi. Prašiau jog kiekviena iš jų išsirinktų savo vietą mieste (kadangi klubas vykdo savo veiklą Kauno mieste, tai tas miestas ir yra Kaunas). Ir Jos vedėsi mane į sau brangias ir reikšmingas vietas mieste, leido man tapti dalimi jų pasaulio. Kiekvienas portretas atskirai yra kiekvienos moters asmeninės istorijos pasakojimas, bet visi kartu jie tampa mano asmeninės istorijos pasakojimu.
Kiekviena moteris pakvietė į pasimatymą savo sielą, atėjo į susitikimą kaip kūrėja. Jos nebuvo vien modeliais, jos jautė ir tapė savo paveikslus. Moterys atskleidė save ir kita vertus paliko dar daug savo pusių šešėlyje. Jos turi paslapčių, o tai žavi. Jos yra MOTERYS.
Frėjas norėjau fotografuoti nes tai rinkinys išskirtinių moterų. Jos stiprios ir kartu labai švelnios, subtilios ir nuotaikingos, jos drąsios tuo jog net bijodamos eina į priekį, jos įdomios ir tiesiog gražios savo vidumi ir išore. Na jos tiesiog Frėjos.
Kiekviena moteris yra tarsi atskiras pasauli, kurį mes įrėminome dar ir jų pačių išsirinktoje, mylimoje, prasmingoje Kauno vietoje. Kiekvienas portretas pasakoja istorija, kuria sąsajas ir savyje talpina vieną momentą, kuris išsiplečia iki viso gyvenimo.

Gimdama gavau vardą DALIA BAGDONAITĖ. Savo patirčių dėka išjaučiau jog noriu vadintis DALIA LAIMĖ. Savo fotografinėje veikloje šiuo metu taip ir vadinuosi Dalia Laimė photography.
Gyvendama Niujorke, JAV (7 m.) turėjau galimybę dirbti šalia patyrusio fotografo. Savo žinias tobulinau garsiąjame SVA (Shool of Visual Arts) Niujorke, kur dėsto tikrai patyrę ir pasižymėję fotografai. Dvejetą metų dirbau žurnalo fotografe, kas suteikė galimybes patekti į renginius kaip kad Niujorko mados savaitė ir net Baltieji rūmai, Lietuvos ambasada Vašingtone ir dar daug korporatyvių verslo renginių: pristatymai, labdaros vakarai, konferencijos, įvairios šventės. Turiu patirties fotografuojant koncertus ir viešuosius renginius.
Visa mano gyvenimiška patirtis ir gyvenimas dviejuose žemynuose, dviejuose skirtinguose pasauliuose dovanoja man gebėjimą matyti plačiau, matyti kiaurai ir įžvelgti esmę detalėse ir jų poziciją visumoje.
Aš visada gebėjau kitais žavėtis ir grožėtis. Kiekvieną kartą retušuodama fotografijas matydavau labai gražius, gilius žmones. Per 15 metų draugystės ir net konflikto su fotografija išmokau vertinti kiekvieną akimirką.
Mano tikslas yra fotografavimas išskirtinai natūraliai. Nes tada kai įvyksta momentas natūraliai ir aš spėju jį įamžinti, Jis yra tikras savo pirmine forma. Jame nėra jokios vaidybos ir jokio nenatūralaus įsikišimo. Tokiose fotografijose atsispindi gyvenimas toks koks yra. Galimai viską galima pakartoti ir momentą surežisuoti, bet tai jau nėra tas pats. Gyvenimo fotografijose lieka tik GYVENIMAS ir jokio įsikišimo. Viskas vyksta iš jausmo, koks jis bebūtų.
Esu ten, kur vyksta gyvenimas, nes aš esu gyvenimas.

 

daliabagdonaite@gmail.com / dalialaime.lt / +370.682.64831

Birštono kultūros centras

Jaunimo g. 4, 59206  Birštonas
Tel. (8 319) 6 55 50
mob.  +370 687 1 67 25
el. p.  bkc@inbox.lt

 

_______________________

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 190025748
PVM kodo nėra

 

AB ,,Šiaulių bankas“ Birštono KAS,
banko kodas 71816

Spec.lėšų sąsk.

LT 437181600000144640
SWIFT kodas:CBSBLT26

 

 

Naujienlaiškiai
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie renginius pirmi!
Informacija dėl bilietų:

Tel.: +370 319 65546

El. paštas: kasa@birstonokultura.lt

 

Administracijos darbo laikas:

Pirmadieniais – penktadieniais:

8.00 – 17.00 val.
 ( 12.00–13.00 val. pietų pertrauka)

 

 

 

Navigacija
×
MENIU